gebe
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  34.322
  Beğenilen Mesajlar:
  2.275
  Ödül Puanları:
  113

  Lazerle Varis Tedavisi Bilgileri

  Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  lazerle varis tedavisi, lazerle varis tedavisi hakkında, lazerle varis tedavisi fiyatları
  Birçok bayanın ortak cilt sorunlarından biri olan varis artık tarihe karışıyor. Lazer ile günümüz de birçok soruna çare olurken buna varis tedavisi de ekleniyor. Lazer ile varis tedavisi hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyenler için gereken bilgileri sizler için paylaşıyoruz.
  < Konu Resmi..>

  Varis günümüz insanlarında yaygın olarak görülen hastalıklardan biridir. Genellikle insanlar varisten nasıl kurtuluruma cevap aramaktadırlar. Bundan dolayı variste ameliyatın son çare olması gerektiği uzmanlar tarafından söylenmektedir. İngiltere’deki Ulusal Sağlık Enstitüsü, birçok vakada ameliyatın son çare olması gerektiğini ifade etti.
  Birleşik Krallıktaki yetişkin bireylerin üçte biri vücutlarında şişkince, göze hoş görünmeyen ve çoğunlukla acı verici varisler olduğu araştırmalar neticesinde anlaşılmıştır.
  Bununla birlikte varis, hasta için çok büyük bir tehdit haline gelmediği müddetçe lazerle tedavi, ameliyattan daha ucuz başarı oranı daha yüksektir.
  Geçtiğimiz yıl Birleşik Krallıkta 35 bin varis teşhisi kondu.
  Ulusal Sağlık Enstitüsü, ameliyattan yeni lazerle tedavi yöntemine geçmenin ulusal sağlık sistemine yalnızca İngiltere için 400 bin pound kazandıracağını söylüyor.

  Lazerli varis tedavisi hem ucuz hem de hızlı

  Birleşik Krallıkta ameliyattan lazerle varis tedavi aşamalı olarak geçilecek olmasına rağmen birçok hastaya ilk olarak lazerli varis tedavi olanağı sunuluyor. Varisten nasıl kurtuluruma iki seçenek vardır: 1-Varis ameliyatı genelde bir buçuk saat sürüyor. Hasta genel anestezi ile uyutuluyor ve varis ameliyatı sonunda her şey yolunda giderse aynı gün içinde taburcu ediliyor.
  2-Isı veya lazerli tedavi yaklaşık bir saat sürüyor. Variste lazerli tedavide Hasta tedavi boyunca uyanık kalıyor ve tedavinin ardından bir saat içinde taburcu ediliyor.
  Varis çoğunlukla yaşı ilerlemiş kimselerde ortaya çıkıyor. Bununla birlikte gün içerisinde çokça ayakta duranlarda ve hamile kadınlarda da görülebiliyor.

   
Lazerle Varis Tedavisi Bilgileri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Varislere lazer tedavisi..

  Varislere lazer tedavisi..

  Damarların büyüyüp şişmesi anlamına gelen varis, pek çok kadına rahatsızlık veriyor. Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Ümit Ergenoğlu, “Endovenöz Laser (ELT) adlı cihaz sayesinde, 45 dakikalık bir işlemle varislerden kurtulmak mümkün..” dedi ve ekledi: “Tedavide, doğru teşhis önem kazanıyor” Damarların büyüyüp şişmesi anlamına gelen ve bacakların...
 2. Varis tedavisi için geçikmeyin

  Varis tedavisi için geçikmeyin

  varis, varis tedavisi, varis nasıl oluşur, varis belirtileri, varis kremi VARİS TEDAVİSİ İÇİN GECİKMEYİN Varis kadınları da erkekleri de etkileyen bir sağlık sorunu. Kadınları estetik görünüş açısından da rahatsız ediyor. Alınacak basit önlemler ve erken tanı tedaviyi kolaylaştırabiliyor. Kadın cilt yapısının daha ince olması varisi tetikleyen en önemli faktör. Özellikle bacaklarda görülen...
 3. Varis tedavisi için gecikmeyin!

  Varis tedavisi için gecikmeyin!

  Varis kadınları da erkekleri de etkileyen bir sağlık sorunu. Kadınları estetik görünüş açısından da rahatsız ediyor. Alınacak basit önlemler ve erken tanı tedaviyi kolaylaştırabiliyor. Kadın cilt yapısının daha ince olması varisi tetikleyen en önemli faktör. Özellikle bacaklarda görülen varis hem estetik hem de sağlık açısından ciddi bir sorun. Kalp-Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Hasan...
 4. Lazerle Varis Tedavisi

  Lazerle Varis Tedavisi

  lazerle varis tedavisi, nasıl yapılır, etkileri, sonuçları, öneriler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Varis kötü görüntüsü kadar çektirdiği ızdırapla bize çok sıkıntı verir.Türkiye'de etkilediği düşünülen kişi sayısı 10 milyon olan varis,çeşitli yöntemlerle tedavi edilmeye çalışılmaktadır.Varis tedavi edilmediği takdirde ilerleyen zamanlarda egzama, cilt...
 5. Varisi önlemenin yolları nelerdir?

  Varisi önlemenin yolları nelerdir?

  Temiz kan, yani, oksijenli kan, atardamarlar sayesinde vücudun tüm doku ve organlarına ulaşır. Doku ve organlarca kullanılan kan kirlenir. Bu kez, kirli kanın temizlenmek üzere kalbe gitmesi gerekir. Bu görevi de toplardamarlar yapar. Ancak toplardamarların görevi bir hayli zor. Çünkü, kirli kan, ayaktan, kalbe gidecektir. Toplardamarlar bu görevi, damarların içindeki tek yönlü kapakçıklar ve...

Sayfayı Paylaş