1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.637
  Beğenilen Mesajlar:
  2.419
  Ödül Puanları:
  113

  LCD ekranın zararaları LCD ekrandan uzak durun!

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  bu konu;telavizyon ekranlarının zararları,LCD ekranın zararları hakkında bilgiler vermektedir


  Televizyon aileler için kültür kaynağı görevini görür.Aileyi bir araya toplayarak aralarında yeni ortak ilgilerin doğmasını sağlar.
  Çocukları düşünmeye teşvik ederek,hayal güçlerinin gelişmesini sağlar,çocuğun kelime hazinesini genişletir.Tabiki sistemli,amaçlı kullanıldığı taktirde...
  Son günlerde eski tip televizyonların yerini büyük ekran LCD televizyonlar aldı.Her evde LCD ekran televizyonlar vardır diyebiliriz.Peki bu ekranların zararlı olduğunu biliyormusunuz?LCD ekran televizyonlar hakkındaki tüm bilgileri burda bulabilirsiniz

  < Konu Resmi..>
  Aynı zaman diliminde daha çok ve verimli iş yapmamızı sağlayan, her geçen gün kaydedilen yeni gelişmelerle yaşamımızı kolaylaştıran son teknoloji ürünü aletler, sağlıksektöründe de insan hayatını kurtarıyor. Ama yeri geldiğinde hayatımızı kurtaran “teknoloji” dikkat edilmezse bazı hastalıkların da sebebi olabiliyor.

  Teknoloji ve sanayinin birlikte gelişmesi, havayıkirletmekle kalmıyor, çok yoğunlaştığı zaman, asit yağmuru şeklinde toprağı da etkiliyor. Havakirliliğine yol açan gazların insan sağlığını nasıl etkilediği yıllardır araştırılan bir konu. Havakirliliğinde en çok açığa çıkan gazlardan biri olan sülfürdioksit solunum yolu problemlerine yol açıyor; üstelik akciğer dokusunu da zedeliyor.

  Monoksit, sinir sisteminin çalışmasını etkiliyor. Kurşun; cıva, kadmiyum ise çocuklarda beyin ve sinir sistemi dokularında hasarlara yol açıyor. Yine bol miktarda bulunan nitrojendioksit nefes almayı güçleştirirken astıma da neden oluyor.

  Atmosferde artan CO2 miktarı küresel ısınmaya sebep olmakla beraber, güneşin zararlı UV ışıklarına daha fazla ve uzun süreli maruz kalmamıza, dolayısıyla başta cilt kanserleri olmak üzere, birçok kanser türüne davetiye çıkartıyor. Artan enerji ihtiyacı, yüksek gerilim hatlarının kapımıza kadar yanaşmasına, dolayısıyla elektromanyetik alanlarda yaşamamıza neden oluyor.

  Çalışmalar gösteriyor ki, 0-300 Hz frekanslı alanlardan iletkenlik özellikleri nedeniyle en çok etkilenen dokular beyin sıvısı ve kan, ikincil derecede etkilenen dokular ise göz, göz sıvısı, tiroit, kas, gastrointestinal sistem, prostat ve testis dokularıdır.

  Günlük hayatımızda kullanılan televizyon, bilgisayar ve cep telefonları başta olmak üzere MP3 çalarlar, LCD ekranlar, fotokopi makineleri, mikro dalga fırınlar, saç kurutma ve tıraş makineleri, dijital saatler gibi birçok elektronik cihaz bir yandan hayatımızı kolaylaştırırkendiğer yandan sağlığımız için tehdit oluşturuyor.

  Olumsuz etkileri en aza indirmek için yapmamız gerekenler: Bu cihazların kullanımı ile oluşan elektromanyetik alanlara bazı kişiler daha duyarlıdır. Ve yan etkiler bu kişilerde daha fazla görülür. Fotokopi makineleri, bilgisayar tarayıcılarından 50 cm, LCD monitörlerden 75 cm, mikrodalga fırınlardan 1 m, TV’lerin ön ve arka yüzlerinden 2 m, çamaşır-bulaşık makinesi ve buzdolabı gibi elektronik işlemcilerle donatılmış mutfak cihazlarından mümkün olduğunca uzakta bulunmak sağlığımız için doğru olandır.

  Ayrıca şarj edilebilen cihazları elektrikle kullanmaktan kaçınmak, TV, monitör, uydu alıcılarıkullanılmadığı zaman bekleme konumunda bırakmamak; bu cihazların oluşturduğu, baş ağrısı, uykusuzluk, göz ve kulak problemleri, iştahsızlık, ağız kuruluğu gibi yan etkileri düşük seviyelerde tutmaktadır.


   
LCD ekranın zararaları LCD ekrandan uzak durun! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Regal 82 Ekran LCD Televizyonlarında 26 Haziran'a Kadar İndirim!

  Regal 82 Ekran LCD Televizyonlarında 26 Haziran'a Kadar İndirim!

  regal, tv, haziran 2011, indirim, kampanya, lcd, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, 26 Haziran'a kadar regal marka 82 ekran lcd televizyonlar indirimde!.. Regal 82 Ekran LCD TV Kampanyası Regal 82 Ekran LCD TV Görüntü iyileştirme teknolojisi Real Vision ile kontrast ve renk değerlerini geliştiriyor ve görüntüde gerçekliği ekrana taşıyor. Regal 82 Ekran...
 2. Acer 15.6 Lcd Ekran Fiyatı ne kadar biliyor musunuz

  Acer 15.6 Lcd Ekran Fiyatı ne kadar biliyor musunuz

  Acaba aranızda Acer 15.6 Lcd Ekran Fiyatı ne kadar bilen varsa bana lütfen yazar mısınız. şimdiden Acer 15.6 Lcd Ekran Fiyatı için çok tşk ederim.
 3. LCD Televizyonun Ekran Temizliği Nasıl Yapılır?

  LCD Televizyonun Ekran Temizliği Nasıl Yapılır?

  pratik temizlik önerileri, lcd ekran nasıl temizlenir, lcd televizyon temizliği Birçoğumuzun evin de bulunan lcd televizyona sahip olanlar iyi bilir ki ekran temizliği biraz problem yaşatır. Normal temizlik spreyleri ve bezleri ekran üzerin de genel de buğulu izler bırakır. En pratik şekilde sizlere lcd ekran temizliğinin nasıl yapıldığına dair gereken bilgileri sizlerle paylaşıyoruz....
 4. Pratik LCD Ekran Temizliği Nasıl Yapılır?

  Pratik LCD Ekran Temizliği Nasıl Yapılır?

  lcd ekran temizliği nasıl yapılır, lcd ekran nasıl temizlenir, lcd ekran temizliği Sevgili melekler, teknolojinin alıp başını gitmesiyle birlikte eski tüplü tv ve monitörlerin yerini lcd ekranlar aldı. Son derece hassas bir yüzeye sahip olan bu ekranların temizliğinde de ayrı bir özen göstermek gerekiyor. Nasıl mı? LCD ekranların temizliğinde kullanılacak özel sıvı temizleyiciler,...
 5. LCD Ekrandan Parmak izleri nasıl çıkarılır?

  LCD Ekrandan Parmak izleri nasıl çıkarılır?

  Parmak izleri, parmakların çeşitli yüzeylere teması sonucunda, parmak derisinde bulunan yağ ve kalıntıların yüzeyde leke bırakması şeklinde oluşur. Parmak izleri parlak yüzeylerde daha fazla belli olurlar. Özellikle de LCD ekranlar, parmak izlerinin en yoğun olarak görüldüğü yerlerden birisidir. Peki, parmak izlerinin LCD ekranlardan çıkartılması için ne yapılmalıdır? Televizyon,...

Sayfayı Paylaş