LCD Televizyonun Ekran Temizliği Nasıl Yapılır?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
LCD Televizyonun Ekran Temizliği Nasıl Yapılır?
pratik temizlik önerileri, lcd ekran nasıl temizlenir, lcd televizyon temizliği


Birçoğumuzun evin de bulunan lcd televizyona sahip olanlar iyi bilir ki ekran temizliği biraz problem yaşatır. Normal temizlik spreyleri ve bezleri ekran üzerin de genel de buğulu izler bırakır.

En pratik şekilde sizlere lcd ekran temizliğinin nasıl yapıldığına dair gereken bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

lcd temizligi (1).jpg
lcd temizligi (2).jpg
lcd temizligi (3).jpg


Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte eski tv ve bilgisayar ekranlarının yerini ince lcd ekranlar almış durumda. Hassas bir yüzeye sahip olan bu ekranların temizliği ayrı bir dikkat ve özen gerektiriyor.

LCD ekranların temizliğinde kullanılacak özel sıvı temizleyiciler, mikrofiber olarak adlandırılan hassas yüzey temizliğinde kullanılan bezler her zaman elimizin altında olmalıdır. Televizyon yada bilgisayar ekranınızın çizilmeden temizlenmesi için çok hassas davranmanız gerekmektedir. Aksi halde ekranlar çok kolay çizilecek ve sizi rahatsız eden bir görüntü oluşacaktır.

LCD ekran temizliğinde kullanılan özel temizlik maddelerini marketlerde kolaylıkla bulabilirsiniz. Eğer ürünün yanında size özel temizlik bezi verilmemişse, mikrofiber dediğimiz bezi yine marketlerde bulabilirsiniz.LCD ekranların temizliği oldukça pratiktir. Öncelikle televizyonunuzun mutlaka kapalı olmasına dikkat edin. Ekran temizleyiciyi mikro fiber bezinizin üzerine sıkın ama çok az uygulamanız gerekmektedir. Beziniz sadece nemlensin, mümkünse ıslanmasın.

Eğer evinizde temizleyici sıvınız yoksa ellerinizi yıkayın ve mikrofiber bezle elinizi kurulayın. Nemlenen bezle ekranlarınızı temizleyebilirsiniz. Bunun haricinde ekran ve monitörlerin temizliğinde kesinlikle kimyasal bir temizleyici kullanmayın. Temizleyici sıvıyı kesinlikle direk olarak ekrana püskürtmeyinŞimdi monitör yada televizyon ekranınızı hafif dairesel hareketlerle silin. Ekrana basınç uygulamayın.
 
Üst