LCV Ne Demek Biliyor musunuz?

TİTAN

*Melekler Mekanı*
LCV Ne Demek Biliyor musunuz?
lcv neyin kısaltması
lcv ne demek
lcv nedirSevgili melekle,r belki başlığı ilk okuduğunuzda giyim markası LCW ile karıştırmışl olabilirsiniz ama burada bahsettiğimiz "V" ile yazılıyor ve bir kısalma. Peki bu kısaltma neyin kısaltması? Tamam bir ipucu daha, davetiyelerde kullanılıyor. Bilenlerin hatırladıkları, bilmeyenlerin öğrenmek istedikleri LCV hakkında hemen bilgi verelim :)


kisaltma-f3.jpgLCV, “Lütfen Cevap Verin” cümlesinin kısaltılmışıdır. Bu kısaltma genellikle davetiyelerde kullanılır. Bazı organizasyonlarda davet edilen insanların ne kadarının davete katılacağını / katılamayacağını öğrenmek için davetiyenin alt tarafına LCV kısaltması eklenir. Yanında da genellikle “telefon numarası” gibi iletişim yolunu gösteren ibare bulunur. Uluslararası kullanımda RSVP (Répondez S’il Vous Plaît) kısaltması ile aynı anlamdadır.

Bize soracak olursanız kaç kişinin geleceğinin araştırıldığı önemli bir organizasyonda LCV gibi bir kısaltma kullanmak yerine “Lüften cevap veriniz” yada “Katılıp katılamayacağınızı bildiriniz” gibi bir not düşmek daha doğru bir davranıştır. Böyle bir kısaltma en fazla bir arkadaşınıza sms atarken kullanılmalıdır, davetiyelerde değil.
 
Geri
Üst