Leke ve sivilceler için aspirin limon maskesi kullananlar

Leke ve sivilceler için aspirin limon maskesi kullananlar
aspirin maskesi nedir, aspirin limon maskesi kullananlar, aspirin limon maskesi nasıl yapılır, aspirin limon maskesi faydaları nelerdir bilgilerini içeren bu konumuz da işinize yarayacak bilgiler ile sizlerleyiz.

Aspirin limon maskesi, özellikle yağlı, svilce sorunu olan ciltlerde ve karma cilt yapısına sahip olanlar tarafından uygulanması gereken ve oldukça faydalı bir maskedir. Sivilceler için ne gibi bir faydası olabilir derseniz kısaca şunu şöyle özetleyebiliriz; aspirinin içerisinde ki salisilik asit ve limonun için de bulunan C vitamini+asitler, sivilcelerin yayılmasına engel olabilecek etken maddelerdir. Aspirin limon maskesi kullananlar bu konu altından yorumlarını paylaşabilirler.

Hem ekonomik hemde etkili olan aspirin limon maskesi için gereken malzemeler ise şöyle; Bir tane yetişkin aspirini ve yarım limonun suyu... Eğer istenirse bu karışıma bal ve yoğurt da ekleyebilirsiniz.

Aspirin maskesi nasıl yapılır?

aspirin maskesi.JPG


Bir tane yetişkin aspirini ve yarım limonun suyunu karıştırarak bu karışım temiz ve kuru cilde ince tabaka halin de sürülür. Yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra bol su ile yıkanır. Bu maskeyi hafta da bir iki defa tekrarlayarak uygulayabilirsiniz.
 
Üst