lepistes balıklarıyla ilgili özellikler

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
lepistes balıklarıyla ilgili özellikler
Bu aralar kafayı akvaryumlara taktım.Nerde bir balıkçı görsenm dalıyorum içeri. Sanırım akvaryum alacam.Yalnız balıklar hakkında pek bilgim yok. Herkes lepistes al diyor, bana özelliklerini yazabilirmisiniz ?

Araştırmalara göre lepistesler öğrenme ve sayma yeteneğine sahip…

Binlerce hayvan türlerinde beynin büyüklüğü ile ilgili bir araştırma yapan bilim adamları, lepistes gibi süs balıklarının sanılandan çok daha zeki olduğunu ortaya çıkardı.
Ayrıca erkek lepistesler, canlılar aleminin en üreme meraklısı üyelerinden biridir. Yaşayış şekli 2428 derecedir

Bu balıklar sanılandan zekiymiş
“Current Biology” dergisinde yayınlanan araştırmaya göre lepistesler, öğrenme ve sayma yeteneğine sahip.

İsveç’teki Uppsala Üniversitesi araştırmacıları, lepistesleri beyin büyüklüğüne göre gruplara ayırdı ve beyni diğerlerinin beynine nazaran % 9 oranında daha büyük olan balıklardan bir grup oluşturdu.

Bilim adamlarımız, büyük bir beyne ve bilişsel yeteneklere sahip olmanın lepisteslere maddi olarak oldukça pahalıya mal olduğunu da keşfetti.

Sindirim sisteminin, büyük beyne sahip dişilerde % 8, büyük beyne sahip erkeklerde ise %20 oranında daha küçük olduğu belirlendi.

Geri