1. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    472
    Ödül Puanları:
    113

Liçi Meyvesi

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında karakuzu tarafından paylaşıldı.

Liçi meyvesi Liçi meyvesi hakkında bilgi
    Liçi meyvesinin özellikleri

Bizim bilmedigimiz tatmadigimiz daha bir cok meyve, sebze var.Her ülkenin kendine has, o ülkede herkesin bildigi meyvelerden biriside Cin´de yetisen lici.Lici nerde yetisir , nasil yenilir taniyalim :)

< Konu Resmi..>

Liçi
    (Litchi chinensis) (Çince: liçi, İngilizce: lychee, litchi, laichi veya lichu), başlıca olarak Çin’in güneyinde yetişen bir meyve. Geçmişte kral meyvesi olarak anılmış olan bu meyve Çin’de vergi olarak da halktan toplanmıştır.
    Liçi ağacı, yaklaşık 15-20 m boyuna ulaşan, dört mevsim yeşil kalan bir ağaçtır. Meyvesi 3-4 cm uzunluğunda, yaklaşık 3 cm çapındadır. Kabuğu pembemsi kırmızı renkli ve serttir. Acımsı olan ve yenilmeyen kabuğu, oldukça incedir ve kolayca soyulur. Meyvesi yarı saydam-beyaz, üzüme benzer yumuşak kıvamda ve tatlıdır. Çekirdeği yaklaşık 2 cm uzunluğunda, 1-15 cm çapında, sert ve parlak kahverengidir. Çekirdeği hafifçe zehirlidir ve yenilmez.

2. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.168
    Ödül Puanları:
    113
    çinse ben almiim onlar herşeyin sahtesini yapıolar bunuda kendileri kimyasallarla üretmişlerdeir istemem benim Türkiyemin meyvesi sebzesi yeter bana < Konu Resmi..>
    :D:D

Liçi Meyvesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dünyanın en büyük meyvesi

Dünyanın en büyük meyvesi

Tropik bölgelerde yetişen Jakfruit (Artocarpus heterophyllus) dünyanın en büyük meyvesini meydana getirmektedir. Sıcak ve yılın her döneminde yağışlı bölgeler-de iyi gelişen ağacın meyveleri bir basketbol topu büyüklüğündedir. Bu ağaçların bulunduğu otlaklarda beslenen hayvanlar için ağaçtan düşen meyveler tehlike arz edebilmektedir. Nemli, drenajı iyi ve verimli killi topraklarda güzel...
  2. Lici ve Faydaları

Lici ve Faydaları

liçinin faydaları licinin faydalari liçi liçi faydaları lici faydalari Özellikleri ve Tarihçesi: Liçi nin verimli bir çiçek açma dönemi ile iyi meyveler verebilmesi için mevsimsel sıcaklar gereklidir. Ilık ve nemli yaz ayları hasat'ın bol olacağı anlamına gelir. Serin kış ayları ve az miktardaki yağış, liçinin yetişmesi için gerekli ortamlardır. Liçiler özellikle California nın ormanlık...
  3. Alıç meyvesi

Alıç meyvesi

alıç nerede yetişir alıç meyvesi nerde yetişir nerde alıç meyvesi, faydaları, kullanımı, nasıl kullanılır, nerde yetişir, Küçükken, okul önünde kağıt küllahlar içersinde satın aldığım alıç meyvesini pek sevmez ama sırf arkadaşalrım alıyor diye alırdım :D:D "Hey gidi günler heyy!" diyor ve alıç meyvesi hakkında ki anımı kısa keserek, faydalarını sunuyorum sizlere Melek'ler:)...
  4. Akdiken meyvesi

Akdiken meyvesi

akdiken meyvesi faydaları akdiken akdiken meyvesi, faydaları, bitkisi, Akdiken meyvesinin faydaları nelerdir, ne işe yarar, bu bitki nasıl birşeydir; daha ve dahası bütün soruların cevabı, bu yazımızda saklı Melek'ler:) Akdiken, Kreuzdorn, Rhamnus cathartica Geyik dikeni ağacı Güvemeriği Adi Cehri Familyası: Akdikengillerden, Kreuzdorngewaechse, Rhamnaceae Drugları: Akdiken Meyvesi:...
  5. Karambola Meyvesi ve Özellikleri

Karambola Meyvesi ve Özellikleri

Karambola Meyvesi Karambola Özellikleri Bir Asya meyvesi olan karambolanın özellikleri ve faydaları ile ilgili bilgileri aşağıda ki makalede bulabilirsiniz melekler :) Arkin, Fwang Tung, Golden Star, Hoku, Kaiang, Maha, Sri Kembanqan (Kembangan), Wheeler, Thayerand Newcombe gibi çeşitleri olan Karambola meyvesi yumurtadan elipsoit şeklindedir 2-1/2 to 5 inç (6-13 cm)uzunluğunda, 5 tane...

Sayfayı Paylaş