Limon suyunun faydaları

THESECRET

"Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"
Limon suyunun faydaları
limon suyunun yararları,limon suyunun yararları,limon suyu ne işe yarar,limon suyu nelere faydalıdır
timthumb.pngC vitamini deposu olan Limon suyunun faydaları saymakla bitmez. Eski Mısırlılar limon yeme ve limon suyunu içmenin çeşitli zehirlere karşı etkin bir koruma olduğunu keşfetmişlerdir. Son araştırmalarla Mısırlıların bu inancı teyit edilmiştir. Limon suyunun faydalarına bir göz atalım.

Yüzyıllardır bilinen limon suyunun sağlığa birçok faydası vardır. Limon suyu özellikle sindirime yardımcı olarak karaciğeri temizlemektedir. Limon suyunun kuvvetli bir anti bakteriyel ve antiviral özelliğinin olduğu da bilinmektedir. Bağışıklık sistemini güçlendiren limon suyu aynı zamanda kilo vermeye de yardımcı olur.

Ayrıca limon suyu akne izlerini yok etmede çok etkili olan sitrik asit içermektedir. Bir parça pamuğa limon suyunu sürüp akne izlerinizi silin. Gece boyunca bırakın ve sabah olunca yüzünüzü yıkayın. İlk başta yanma hissi yaratacaktır. Fakat zamanla akne izlerinin yok olacağını göreceksiniz. Limonun alkali doğası sivilceye neden olduğu bilinen bazı bakteri türlerini de yok etmektedir. C vitamini sağlıkla parlayan ciltler için hayati önem taşımaktadır. Özelikle limon suyunu sabah içmenizi öneririz.

Limon suyunun yatıştırıcı bir etkisi olduğu da bilinir. Bu özelliği ile yorgunluk, bitkinlik, baş dönmesi, anksiyete, sinir ve gerginlik gibi durumlarda sakinleştirici rol oynar. Konsantrasyon ve uyanıklığı artırmada da yardımcı rol oynar.

Ağızda oluşan pamukçuk rahatsızlığına da iyi gelmektedir. Bunun için ılık su içersine limon suyunu karıştırarak ağzınızı çalkalayın. Titreme ve ateş gibi rahatsızlıklarda da limon suyu son derece etkilidir. Grip ve nezle gibi durumlarda da limon suyuna başvurabilirsiniz. Burun ve boğazda yer alan virüsler üzerinde antiviral özelliği ile etkilidir. Hücrelere ailen gerekli olan C Vitaminini tedarik eder.

Limon suyu nasırlar üzerinde de etkilidir. Nasırlı bölgeye limonun suyunu sıkabilirsiniz. Limon suyu ağız kokusunu da önlemektedir. Ilık su içersine limon suyunu sıkarak bununla ağzınızı günde 3 kere çalkalayın.

Böcek sinek gibi hayvanları uzaklaştırmada da son derece etkilidir. Bir şişeye koyarak limon suyunu etrafa püskürtebilirsiniz.

Limon suyunun vücutta güçlü alkali etkisi olduğu iççin romatizma hastalıklarındankaynaklanan ağrılara da iyi gelmektedir.

Limon suyu mide ait üretimini ve karın kaslarının aktivitesini dengeleyerek mide ağrılarını da geçirir.

Bir önceki yazımız olan 2014 Abiye Saç Modelleri başlıklı makalemizde 2014 abiye saçı, 2014 topuz ve 2014 topuz modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.
 
Üst