Limon suyuyla gelen güzellik

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Limon suyuyla gelen güzellik
Limon suyu pek çok besleyici maddeyle doludur, bu yüzden sadece bir gıda olarak sağlıklı değil aynı zamanda çok sayıda cilt rahatsızlığını tedavi etmek için ev ilaçlarında da kullanılabilir. Uygun fiyata kolayca ulaşılabilir ve bu nedenle pahalı marka güzellik ürünlerindense uygun bir seçenek olarak kullanılabilir.Daha önce bir makalemiz de limonun sayısız faydaları hakkın da bilgiler vermiştik. Bu makalede limonun cilt üzerinde ki olumlu etkilere değinicez.

Limonatanın sağlığa faydaları nelerdir ?
limon suyuyla güzellik.jpeg


Limonlu su ile zayıflama
Limon ; Cildinizdeki koyu renk lekeleri aydınlatmak, ten rengini aydınlatmak, cildinizin teneffüs etmesini sağlamak , yağlı cilt bakımını yapmak gibi pek çok güzelliğe sahiptir -. Bu küçük küçük meyvenin yapabileceği birçok şey vardır.Ancak, optimum sonuç almak için limonu doğru ve düzenli kullanmanız gerekmektedir.

Tüm güzellik ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir madde arıyorsanız, limondan daha iyi ne olabilir? Tüm yapmanız gereken, biraz taze limon suyu sıkmak ve pürüzsüz, esnek ve kusursuz bir cilt elde etmek için etkilenen alanda kullanmak. Meyve asitleri cilt için iyi ve güzelliği arttırmada çok verimlidir. Limon suyu, cildin ve vücudun sağlığını iyileştirmeye yardımcı olan faydalı besin maddeleri içerir. Birçok sağlık faydası için dahili olarak kullanılabilir ve birçok cilt bakım ürünü için harici olarak kullanılabilir.Sivilce izlerinden kurtulun

Yüzünüzü limonla ovmanız ve 5 dakika beklemeniz ve ardından ılık suyla yıkamalısınız. Yüzünüzdeki sivilcelerin izlerini hafifletmeye yardımcı olur. İstediğiniz sonuçları almak için 1 veya 2 hafta düzenli olarak yapın. Anti bakteriyel özellikleri de akne tedavisinde yardımcı olur.

Koyu dirsek renklerinden kurtulun

Dirsekleriniz çokmu siyah yada çokmu kuru düzenli olarak dirseklerinize limon sürün ve bu kranlık lekelerden kurtulun.

Cildinizi aydınlatmak için limon suyu

Limon suyuna birkaç damla hindistancevizi yağı dökmeniz ve yüzünüze uygulamanız gerekir. Cildinizi temizlemeye yardımcı olur. Cildi aydınlatmaya yardımcı olan sitrik asit ve vitamin c içeren ideal bir cilt temizleyici ajandır. C vitamini, serbest radikalleri azaltan ve kollajen oluşumunu arttıran bir antioksidandır. Asitlik içeriği yağlılığı emer ve doğal yağ dengesi cildi sıyırmadan gözenekleri temizler.Limonda bulunan sitrik asit, cildi beyazlatmaya ve temizlemeye yardımcı olur.

Ölü cildi temizler

Limon suyu, ölü cilt hücrelerinin çıkarılmasına yardımcı olur ve bakteri ve kirleri uzaklaştırır. Limon suyu zengin asit kaynağıdır ve hasar görmüş hücrelerin onarılmasına yardımcı olur ve kırışıklıklar, lekeler, ince çizgiler ve derin çizgilerden kurtulmanıza yardımcı olur.

Limon suyu ile saç bakımı

Limon suyu saçlarda da faydalıdır, çünkü saç derisini herhangi bir enfeksiyon ve kepekten arındırmaya yardımcı olur. Saçları parlatıyor. Kafa derisinin pH sını dengeler . Şampuanlamanın ardından saçlarınızı limon suyu ile durulayın ve saçınızda beş dakika bırakın ve saçınızı suyla durulayın

Limon suyu ile tırnak bakımı

Limon suyu ayrıca kırılgan tırnaklara iyi gelmektedir. Limon suyu tırnaklarınızı güçlendirir.Bir kaba limon suyu koyun ve tırnaklarınızı batırın .Parlak ve pembe tırnaklar elde etmek için bu işlemi haftada iki kez uygulayın.
Sağlıklı tırnak nasıl uzatılır ?
Limon kolayca elde edilebilir meyve. Çeşitli kullanım alanları ve sayısız sağlık faydası vardır. Narenciye olduğu için C Vitamini bakımından zengindir.Diyetinize birden fazla yolla dahil edilebilir.Limon, aşırı yağları cildinizden uzaklaştırmak için eşsiz bir kabiliyete sahiptir. Cilt üzerinde limon suyu uygulamak yaşlanma karşıtı eylem C vitamininin antioksidan etkisi ve sitrik asitin eksfoliye edici etkisine atfedilir. C vitamini güçlü bir anti-aging bileşen Öte yandan, oral limon alımı, damar duvarlarını güçlendirir. Kalp hastalıkları ve dejeneratif kemik hastalıkları riskini de azaltır.
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Limon besinlere lezzet katmakla kalmayıp, aynı zamanda sağlık ve güzellikteki özellikleri ile de tanınan bir üründür.Limon cilt için harika bir müttefiktir , özellikle yağlı deriden muzdarip insanlar için.Dudak sağlığını etkileyebilecek, kurumasına ve kırılmasına neden olan bir çok faktör var. Bu probleme elveda demek için iyi bir çözüm dudağınıza limon sürün.Sivilce, güneşe maruz kalma, hastalıklar, diyet ve diğer faktörler estetik açıdan çok iyi görünmeyen ciltte izlere neden olabilir. İşaretlerin görünümünü iyileştirmenin ve azaltmanın etkili bir yolu , etkilenen bölgeye biraz limon suyu uygulamaktır. Bu tedaviyi geceleri yapın, çünkü güneşe maruz kalma olumsuz reaksiyonlara neden olabilir.Limon, aynı zamanda bedenin bu bölgesindeki genelde oluşan koyu renk lekeleri temizlerken, özellikleri doğal bir deodorant görevi görmesi nedeniyle, koltuk altı derisinin bakımında mükemmel bir müttefik olabilir. Limonun sitrik asidi kötü kokulara neden olan bakterilerin öldürülmesinden sorumludur , bu nedenle acil bir deodorant olarak kullanılabilir. Koltuklarınızı aydınlatmak için limon suyu yulaf ezmesini biraz balla karıştırmalısınız; Elde edilen macun koltuk altlarına uygulanmalı ve 1 saat boyunca bekletilmelidir. Daha sonra koltuk altı soğuk suyla durulanmalıdır.
 
Üst