Limonla Evinizi Pırıl Pırıl Yapabilirsiniz!

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Limonla Evinizi Pırıl Pırıl Yapabilirsiniz!
limonla temizlik, limonla ev temizliği, limonun faydalarıSevgili melekler, evinizde hijyen oluşturmak, her yerin pırıl pırıl olmasını sağlamak için bir sürü para verip, çeşitliş kimyasallar almanıza gerek yok. Artık kimyasallara bulaşmadan evinizde her çeşit temizliği yapabileceksiniz. Nasıl mı?limon.jpeg- Çatal, kaşık gibi bakır, pirinç ve krom, nix sert metal mutfak eşyalarınızı parlatmak için limon kullanın. Yarım limon suyuyla bunları tek tek silin. Daha etkili parlaklık için az miktarda tuz ilave edebilirsiniz.

- Küvet, lavabo, kapılar gibi yerleri kimyasallarla temizlemek yerine ev yapımı bir ürün kullanın. 6 limon suyunu bir sprey şişesine koyun. Sitrik asit su ve sabun lekelerini çözecektir. Temizlemek istediğiniz yerlere sıkın ve süngerle silin. Antibakteriyel özelliği sebebiyle de tercih edilir bir temizlik aracıdır.

- Ortadan ikiye kesilmiş limonu su dolu kâsenin içinde odanızın bir köşesine koyun. Havadaki kötü kokular kaybolacaktır.

- Mikrodalga fırınınızı sterilize etmek için limon kullanın. Patlamış mısır, pizza gibi kokulu yiyecekler pişirdiğinizde veya ısıttığınızda yarım limonu çok ince dilimler halinde doğrayın. Mikrodalga kabına koyun ve üzerine sıcak su ekleyin. Bir dakika çok yüksek ısıda pişirin. Sonra nemli bir bezle fırını silin. Sitrik asit antibakteriyel asitleri öldürür.

- Elde yıkadığınız bulaşıklarda da limon kullanabilirsiniz. Yarım limonun suyunu karbonatın üzerine sıkın. Bu malzemeyi bulaşık bezinizin üzerine koyarak bulaşıkları bununla ovalayın. Yağları nasıl kolayca temizlediğini ve tencerelerinize parlaklık verdiğini göreceksiniz. Ayrıca elleriniz de hem güzel kokacak hem de kurumayacak.

- Çamaşır kokularını gidermek için de kullanabilirsiniz. Çamaşır yıkarken bir çay kaşığı limon suyunu deterjana ekleyin. Çamaşırlarınız daha güzel kokacaktır.

- Camlarınızı limon suyuyla silin. 4 yemek kaşığı limon suyunu 2 litre suyla karıştırarak camlarınızı silin. Bu karışım camdaki su lekelerini, kirleri iz bırakmadan silmenizi sağlar.

- Doğrama tahtanızı sterilize edin. Tahtanın üzerini kestiğiniz yarım limon ile silin. 10 dakika beklettikten sonra yıkayın. Ağaç ve plastik doğrama tahtaları için idealdir.

- Zor ve ulaşılması zor yerleri temizleyin. Limon suyu ve boraksı hamur haline getirin. Bu karışımı kullanarak bir diş fırçası ile ulaşılması zor yerleri fırçalayın. Bu karışım köşe ve yarıklar için de ideal!

- Deri koltuk ve eşyalarınızı limon kabuğu ile ovun. Yeni alınmış gibi görünecektir.

- Kullanmış olduğunuz sıkılmış limonları çöpe atmayın! Lavabolarınızı limonla ovun. Tertemiz olacaktır.

- Pirinç eşyalarınızın daha canlı görünmesini istiyorsanız limon ile ovun.

- Mutfak tezgâhlarını temizlemek için 1 litre suya 1 limon suyu ve 1 tatlı kaşığı tuz atın. Bu karışım ile mutfağınız tertemiz!
 

Benzer İçerikler

M
Cevaplar
2
Görüntüleme
769
*MeleK*
*MeleK*
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
Misafir
M
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
Misafir
M
T
Cevaplar
0
Görüntüleme
4K
TİTAN
T
merve_69
Cevaplar
0
Görüntüleme
984
merve_69
merve_69
Üst