Lisansız Bir Hüzne YoLcu OLur Yüreğim

Angel_tears

Yeni Üye
Üye
Lisansız Bir Hüzne YoLcu OLur Yüreğim
55ca1.gif

Hiçbir kelime tarif edemez içimdeki yangını,lisansız bir hüzne yolcu olur yüreğim aklıma sen düştüğünde.Ömrüm uğruna en kolay heba ettiğim zenginliğimken,dilimden firar eden “bir olsun” sözcüğü kilit vurur isyana hazır ruhuma.Öyle ya,sevdiğimdin,kıyamadığımdın,her şeyden arta kalandın..Yangındın,talandın,yalandın;yine de aklımdan çıkmayand(s)ın…

Düşten midir,düştüğümden midir,düşkünlüğümden midir bilmem Engel olamadığım bir tutkudur Sana dair birkaç kelam karalama isteği içimde… Çoğu zaman kelimelerim duvarlara çarpar Bir savaş yaşanır içimde yazmak ve yazmamak arası Yaraları kanatıp kanatmamak kargaşası Sen galip gelirsin her defasında,sözcükler canlanır nefesimin tıkandığı anlarda…

Uğrunda ölmeye,ağlamaya değil sevmeye,sevilmeye ihtiyacı var bedenin
Yarı yolda can çekişir vaziyette bıraktığın düşlerimin peşindeyim ben,senin değil..

Sen yine de eğme başını,utanma beni her gördüğünde.Öyle çaresizsem,çocuk yüzüme hüzünler yerleşmişse,gülerken ağlıyorsam sebebi katlim yüreğimdir biliyorsun.Sen sadece bahaneydin kaderimin belirlenmesinde.Ne yaşarsan ya,hangi bedeli ödersen öde insan kendine kalıyor her yolun sonunda.Kendime yetmeyi öğrendim sayende…

Mühim olan bir şiire konu olmaktır
Kaderin,şiirdeki rolün şairin elinde
Bir mürekkep darbesine bakar rezilliğin de vezirliğinde
Sana bir kılıf biçtim de lakin söyleyemiyorum
Şairliğim sözlerim kadar büyülü,erişilmez değil
Bu yüzden son sözümü içimdeki en kuytu köşeye bırakarak
Yine sana susuyorum…
Zamanla anlıyor insan her yolun bir sonu var,nereye gideceğini bildikten sonra

Geri