1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Lozan Anlaşmasında Gizli Madde Var mı ?

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  lozan anlaşması gizli madde lozan anlaşması maddelerinde gizli madde


  Sevgili melekleri bir misafirimizin sorduğu soru üzerine açtığımız bu konuda Lozan Barış anlaşması maddeleri içinde gizli madde var mı sorusunun yanıtını arıyoruz :)

  < Konu Resmi..>
  Lozan Antlaşmasında bulunan gizli bir maddede "Türkiye Cumhuriyeti 2023 yılına kadar,Petrol ve stratejik önemdeki madenlerini çıkartamaz" diye bir maddenin olduğundan bahsedilir.
  Önceden de duyardım ama gerçeklik payı olduğunu düşünmemiştim. Gece bi arkadaşla sohbet ederken konu buraya geldi.

  Arkadaşım bu konuda Türklerin Türk topraklarında petrol aramasına bile yılda max. 10 kez izin verildiğini ve batı kaynaklı şirketlerin topraklarımızda yılda binlerce kez petrol kuyusu açtığını söyledi.

  Ayrıca bizde batı karşıtı partilerin bir etkinliğinin olmaması, İngilizlerin Lozan Antlaşmasından sonra İstanbul'u terketmeleri , Lozandan sonra yeni bir anayasa yapılması, devletin temel niteliklerinin bu süreçten sonra değiştirilmesi Lozan'da bize bazı şeylerin dayatıldığını düşündürüyor. Enerji ve Tabii kaynaklar Bakanlığı'nın 2023 sonrası enerji açığımız olmayacak demesi çok düşündürücü. Kazdağlarındaki altın rezervlerinin çok yüksek olduğu söyleniyor.

  Bütün bunlar böyle birşeyin varlığını sorgulamama neden oluyor.

  Benim merak ettiğim böyle gizli bir madde var mı? Var ise, İnönü böyle bir maddeyi nasıl veya hangi şartlarda kabul etmiştir? Böyle gizli maddelerin içeriğini gizlliliğin doğası gereği bilemeyiz ama varmı yok mu bu konuda kesin bir bilgi varmıdır? Araştırma yaptım ama hakkında pek birşey bulamadım, bilgisi olanlar bilgilendirirse sevinirim.


   
Lozan Anlaşmasında Gizli Madde Var mı ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Maddenin kaç hali vardır?

  Maddenin kaç hali vardır?

  maddenin halleri kaç tanedir maddenin kaç hali vardır çocuk hakları sözleşmesinde madde vardır madde çeşittir çocuk hakları tanedir Her gün genişlemekte olan bir liste olmasına rağmen şu anda 15 tanedir. İşte listenin son hali: Katı, amorf katı, sıvı, gaz, plazma, süper akışkan, süper katı, dejenere katı, nötronyum, güçlü simetrik madde, zayıf simetrik madde, kuarkgluon plazma, fermiyonik...
 2. eşinden gizli para biriktiren var mı?

  eşinden gizli para biriktiren var mı?

  eşimize nasıl davranmalıyız Sizce evliliklerde kadının eşinden gizli yada aşikar ama kendine özel bir bütçesi olmalı mı? Sizler kötü günler için nasıl tedbir alıyorsunuz bir kenara 3-5 kuruş koyuyor musunuz? Benim annemin her zaman gizli bir bütçesi olmuştur.:) Eşime güveniyorum gizli bütçe mi olurmuş diye düşünmeyin bence. Öyle bir zamandayız ki.. Her kadının kimsenin bilmediği bir parası...
 3. iletken maddelerin önemi hakkında bilgi var mı

  iletken maddelerin önemi hakkında bilgi var mı

  iletken maddelerin önemi nedir ve bu önem hakkında hayatımızın devamlılığı haçısından ne gibi yararları bulunmaktadır. bilgi verin bana . şey gibi oldu ya hürremin oğlumu verin bana dediği gibi oldu ama idare edin :D:D
 4. Lozan barış antlaşmaları maddelerinde gizli madde var mı

  Lozan barış antlaşmaları maddelerinde gizli madde var mı

  Lozan barış antlaşması imzalandığında acaba içinde gizli kalmış bir madde yada maddeler var mıydı ?
 5. Bir de lozan barış anlaşmasının maddelerini yazarmısınız

  Bir de lozan barış anlaşmasının maddelerini yazarmısınız

  Az önce ki sorumda eklemeyi unutmuşum, lozan barış antlaşmasının maddelerini de yazar mısınız lütfen :D

Sayfayı Paylaş