1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Lozan Barışının önemi hakkında bilgi lazım

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Melekler, bana da bir meleklik yapın ne olur, lozan barışının önemi hakkında bilgi lazım. Bana yardım eder misiniz ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    1.676
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz,
    20 Kasım 1922'de toplanan konferansa Türkiye, Yunanistan, İngiltere, Fransa, İtalya, Japonya, Romanya ve Yugoslavya katıldı. Boğazlar ile ilgili görüşmelere ayrıca; Sovyet Rusya ile Bulgaristan katıldı. Türkiye adına konferansa Dış işleri Bakanı İsmet Paşa katıldı.

Türk Tarihinde bir dönüm noktası olan Lozan Konferansı sonunda;
    1. Sevr Antlaşması ile çizilen sınırlar yeniden belirlendi.
    2. Bütün dünya ülkeleri yeni Türk devletinin varlığını resmen tanıdı.
    3. Askeri zaferler siyasi bir zaferle bitirildi.
    4. Lozan Barış Antlaşması işgalci devletlere karşı büyük bir başarının göstergesi idi. Bu yönüyle işgal altındaki milletlere güzel bir örnek oldu.

Lozan Barış Antlaşması'nın ardından İtilaf Devletlerinin son kalan kuvvetleri de Anadolu'yu terk etti.

Lozan Barışının önemi hakkında bilgi lazım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Berat Gecesinin Önemi Hakkında Bilgi

Berat Gecesinin Önemi Hakkında Bilgi

Berat Gecesinin Önemi Nedir Berat Gecesinin Önemi Hakkında Bilgi Merhaba Sevgili Melek'ler bu sayfamızda misafirlerimiz tarafından gelen yoğun istekler üzerine Berat Gecesinin önemi hakkında merak edilen tüm bilgileri paylaşıma açıyoruz. Berat Gecesi Şaban ayının 15. gecesidir. Tefsirlerde Kur'an-ı kerimin, Levh-il-mahfuza bu gece indirildiği bildirilmektedir. Ayet-i kerimede mealen...
  2. Berat Kandilinin Önemi Hakkında Bilgiler

Berat Kandilinin Önemi Hakkında Bilgiler

Berat Kandili hakkında bilgi Berat Kandili kısaca bilgi Sevgili melekler, Regaip Kandili, Miraç Kandili derken Berat Kandiliyle birlikte Ramazan ayına bir adım daha yaklaşmış olacağız :) Bu kutlu günün anlam ve önemini Berat Kandili hakkında bilgi başlıklı bu yazımızda sizlerle paylaşmak istiyoruz ..:) Beraat Kandili İslam dininde kutsal kabul edilen gecelerden biridir. Şaban ayının...
  3. Lozan barış antlaşmasının Türk tarihinde ki önemi nedir ?

Lozan barış antlaşmasının Türk tarihinde ki önemi nedir ?

Lozan barış antlaşmasının tarihimizde ki yeri ve önemi hakkında bilgi arıyorum . Ödevden iyi not almam lazım :(
  4. Almanya hakkında bilgi lazım

Almanya hakkında bilgi lazım

Dünya ülkeleri araştırmamda bana Almanya düştü, Almanya hakkında bilgi verebilirmisiniz bu sayfadan lütfen..
  5. Berat Gecesinin Önemi Hakkında Bilgiler

Berat Gecesinin Önemi Hakkında Bilgiler

berat gecesi önemi berat kandili berat kandili 2013 Sevgili melekler, bu pazar günü Berat gecesi ve bu gecede tövbeler edilecek, herkes elinden geldiğince ibadetlerini yerine getirecek. Şaban ayının 15.gecesine denk gelen Berat gecesinde, Kur'an-ı kerimin, Levh-il-mahfuza indirildiği tefsirlerle sabit.. Âyet-i kerimede mealen buyuruluyor ki: (Apaçık olan Kitab'a andolsun ki, biz onu...

Sayfayı Paylaş