Lüks Yaşam Kriz Dinlemiyor

Bilge Gökçen

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Lüks Yaşam Kriz Dinlemiyor
Krizin getirdiği ortamda ilk tasarruf önlemi olarak harcamalar kısılırken ultra zenginler köpeklerinin tasmasından bile ödün vermiyor.

Bazı lüks kedi-köpek tasmaları dünyada 1.8 milyon dolardan alıcı bulurken, pırlanta taşlarla süslü en pahalı kravat 220 bin dolarlık fiyatıyla vitrinleri süslüyor. Bazı zenginler pırlantadan üretilmiş bikini için 30 milyon doları gözden çıkartırken, Victoria’s Secret’ın 15 milyon dolarlık çok özel iç çamaşırı takımları eve korumalı araçlarla teslim ediliyor.

PAHALILIK yarışında birinci gelen ürünler yıllandıkça daha çok değer kazanıyor. 30 yıl önce 15 bin dolar olan Judy Garland’ın sihirli ayakkabıları bugün 3 milyon dolardan alıcı buluyor. Bill Cosby gibi bazı ünlüler de sevdiklerinin anılarını yaşatmak için eskiden ’çirkin’ diye ün salan kazaklarını bile bugün binlerce doları bulan fiyatlardan satışa sunarak fiyat rekoru kırabiliyor.

Anne V’nin tanıttığı 15 milyon dolarlık kolye

2008 yılı Hong Kong mücevher fuarında sergilenen 290 kıratlık Ponahalo kolye sadece fuara damga vurmakla kalmadı. 15 milyon dolarlık fiyatıyla en pahalı kolye olma sıfatını da kazandı. De Beers pırlantalarının kullanıldığı bu kolye daha sonra ünlü top modeller Anne V. ve Irina Shayk üzerinde fotoğraflandırılarak Sports Illustrated dergisinde de tanıtıldı.

15 milyon dolarlık çamaşırı korumayla teslim ediyor

EN pahalı iç çamaşırı takımı 15 milyon dolarlık fiyatı ile Victoria’s Secret’ın Red Hot Fantasy takımı oldu. Üzerinde bin 300 adet pırlanta ve yakut gibi değerli taşların bulunduğu bu takım Guinness Rekorlar Kitabı’nda da yerini aldı. Bu ürünü tanıtan ünlü model Gisele Bundchen oldu. Tanıtımın ardından çok kişinin talep ettiği takımdan satın alan kişi sayısı ise birde kaldı. Satın alındığı takdirde ürünü korumalı bir araçla eve teslim eden Victoria’s Secret’ın ’Very Sexy ’ model sütyeni 11 milyon dolardan, Star of Victoria Fantasy model sutyeni 10 milyon dolardan Heavenly Star’ı da 12.5 milyon dolardan satışa sundu.

25 milyon dolarlık saatteki pırlantalar yelkovanı gizliyor

CEP telefonlarının yaygınlaşmasıyla birlikte satış hacminde düşüş yaşanmış olsa da saat hale önemli bir statü sembolü. Chopard da bu prestij amacına uygun olarak dünyanın en pahalı saatini ürete firma. 25 milyon dolarlık bu saatin üzerinde 3 adet kalp şeklinde 15 karatlık pembe pırlanta bulunuyor. Saat ayrıca 12 karat mavi pırlanta ve 11 karat da beyaz pırlanta içeriyor. Saatin içinde de 163 kırat beyaz ve 48 karat sarı pırlanta bulunuyor. Pırlantalar saatin üzerinde öyle büyük bir alanı kaplıyor ki, o pırıltı arasında yelkovan ve akrepi görmek bile çaba gerektiriyor.

Dolce&Gabbana’nın altın kenarlı gözlüğü ile bir gardırop dolar

İYİ bir tasarımcı tarafından tasarlanan gözlükler bir anda gardırobun en pahalı aksesuvarı haline gelebiliyor. Dolce and Gabanna’nın DG2027B model gözlüğü de 383 bin 609 dolarlık fiyatı ile dünyanın en pahalısı özelliğini koruyor. Gözlük ilk bakışta iyi tasarımcıların ortaya koyduklarına oranla büyük bir farkla göze çarpmıyor. Ancak, bir gardırobu doldurmaya yetecek kadar büyük bir bedel ile satılan bu gözlük farkını altın kenarları ile ortaya koyuyor. Amerikalı oyuncu ve şarkıcı Jennifer Love Hewitt bu gözlüğü kullanan ünlüler arasında yer alıyor.

271 pırlantayla süslü kravat

KRAVATLAR artık zenginliğin de önemli bir göstergesi haline geldi. The Satya Paul Design Studio da bu statüyü dünyanın en pahalı kravatını yaratarak destekledi. Kravat daha sonra Bollywood’un ünlü aktörü Salman Khan’ın boynunda görüldü. Saf ipek kullanılarak üretilen bu kravatın yapımında 150 gram altın kullanıldı. Ayrıca toplamı 77 kırat büyüklüğe denk gelen 271 adet pırlanta ve sawarowski ile süslendi. Kravatın fiyatı ise 220 bin dolardı.

Judy Garland’ın 3 milyon dolarlık sihirli ayakkabısı

JUDY Garland tarafından Oz Büyücüsü filminde giyilen bu pullu ve sihirli ayakkabılar Ronald Winston tarafından tasarlanmış. 1350 kıratlık 4 bin 600 adet yakutun kullanıldığı bu ayakkabılar 50 kırat da pırlanta içeriyor. Garland Dorothy rolünü canlandırırken kendisini kötülüklerden koruyan bu ayakkabılardan film çekimleri boyunca toplam 4 adet kullandı. 1970 yılında MGM bir açık artırma ile bu ayakkabıların bir çiftini 15 bin dolara The American History Museum’a sattı. Bir başka orijinal çift de Tennessee’li Roberta Bauman adlı bir kadın tarafından 1939 yılında düzenlenen ’En iyi filmleri seçin’ yarışmasında kazanıldı. 1988 yılına kadar ayakkabılara sahip olan Bauman, ayakkabıları 165 bin dolar ve komisyon üzerinden Christie’s’e sattı. Christie’s satışı 2000 yılında 666 bin dolardan gerçekleştirdi. Garland’ın orijinal ayakkabılarından bir çift de 3 milyon dolarlık fiyatla açık artırmaya çıkartıldı.

Kedi ve köpeğe 1.8 milyon dolarlık pırlanta tasma

KEDİ ve köpeklerinin daha iyisini hak ettiğini düşünen ultra zenginler ev hayvanlarını pırlantaya boğuyor. I Love Dogs Diamonds’ın Amour Amour model tasması da bir ev hayvanına alınabilecek en pahalı hediye olarak göze çarpıyor. Leona Helmsley’in ölmesi ile 12 milyon dolarlık servetin üzerine konan köpeği Trouble da bu pırlantaların en büyük müdavimleri arasında yer alıyordu. 1.8 milyon dolar değerindeki bu tasma toplamda 52 karat pırlanta içeriyor. Platinyum üstünde tam 7 ve 18 kıratlık tek parça taşlar barındıran tasma yüksek fiyatıyla dikkat çekiyor. I Love Dogs, bütçesi daha kısıtlı olanlar için değeri 280 bin dolar ile 480 bin dolar arasında değişen farklı ürün seçenekleri de sunuyor.

Bill Cosby kazağına hayal katıp oğlu için 5 bin dolara satıyor

BILL Cosby’nin yama işi kazakları bugünün en değerli kazakları arasına girdi. Cosby Ailesi dizisinde canlandırdığı Doktor Huxtable karekteri ile zihinlere kazanan Cosby, 3 kazağını satarak kurduğu fona gelir sağlamayı hedefliyor. Bill Cosby’nin kızı Erinn Cosby tarafından başlatılan açık artırmada kazaklar 5 bin dolarlık bedelleriyle göz dolduruyor. Cosby ailesinin bu konudaki yardımseverliği ise özel ve kötü bir anıya dayanıyor. Bill Cosby’nin çocukluğunda disleksi geçiren oğlu Ennis üniversitede okuduğu yıllada bir cinayete kurban gitmişti. Ennis’in çocukluktan kalma hayali özel çocuklara eğitim veren bir öğretmen olabilmekti.

30 kıratlık tek parça pırlantalı bikini 30 milyon dolara satılık

SUSAN Rosen ve Steinmetz Diamonds tarafından tasarlanan ve ünlü top model Molly Sims’in sergilediği 150 karatlık bikini 15 ve 30 kıratlık tek parça pırlantalar içeriyor. Bikinin altında da üstünde de platinyum pırlantanın dışında hiç bir malzeme bulunmuyor. 30 milyon dolarlık bu bikininin gerçekten amacına uygun olarak kullanılıp kullanılamayacağı konusu ise soru işaretleri taşıyor. Bikininin alıcı bulup bulmadığı ise açıklanmadı.

hurriyet.com
 

Benzer İçerikler

Bilge Gökçen
Cevaplar
0
Görüntüleme
617
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
Cevaplar
0
Görüntüleme
714
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
Üst