Lütfen Dikkat!Baş ağrınız eceliniz olmasın !

HaYaL

Daimi Üye
Üye
Lütfen Dikkat!Baş ağrınız eceliniz olmasın !
majezık
Meleklerim bugün edindiğim ve çok önemli olan bir bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyorum.Lütfen bundan sonra daha dikkarli olun !!!

Hepimizin başına gelebilecek acı bir olay APRANAX isimli ilaç ile ilgili... Vatandaşın
biri, hafta sonu arkadaşının evine gidiyor. Çok başı ağrıdığından,
arkadaşı ona bir Apranax veriyor. Vatandaş yutmadan önce ilacı ağzında
çiğniyor, bir kaç dk. Sonra şuurunu kaybediyor. Çevresindekileri
tanımamaya başlıyor. Apar topar hastaneye kaldırıyorlar ve orada
anlaşılıyor ki; sebep beyin kanaması. Nedeni ise, doktorların
açıklamalarına göre; ağrı kesicilerin özellikle Apranax ve türevlerinin
çiğnenmesi ya da ağızda bekletilmesi.

Apranax,aprol, aprowell, naprosyn,napradol, kapnax, apraljin, aleve, synax, oprax...(kisaca etken maddesi naproksen sodyum olanlar)
çiğnenince; etken madde beyne çok hızlı nüfuz ediyor ve ölümcül Sonuçlara yol açabiliyormuş. Aman dikkat...

Ayrıca ramazan bayramında majezik adlı ilacı sıcak suda
eritip içen bir öğrt o akşam hayatını kaybetti LÜTFEN
DİKKATTTTTTT..........

BENİM iÇiN ÖNEMLİSİNİZ... SİZİN iÇiN
ÖNEMLİ OLANLARA DA SİZ SÖYLER MİSİN ?

images-8167.jpg

sende bizim için önemlisin canım uyardığın için gercekten cokk sağol bende bazı hapları eritrdim büyük leri yutmaktan hoslanmadığım için ama asla yapmam artik..

bende majezık adlı ilactan zehirlenmiştim.o günden snra ilac içmekten korkar oldum

ben bunların hepsini biliyorum ve söylüyorumda ama dinlemiyorkii benim canım yawrukusum illa çiğneyecekk ama daş gibide kaç apranax çiğnedi okadar bağrışlarıma aldırmadan ama gerçekten çok zararlı asla çiğnemeyin midede yavaş yavaş çözülmesi gerekiyor bu ilaçların..

Fazla değil iki dakka önce belim felaket eğrıyor diye bir apranaks aldım elime sonra hatırladım adetim bu aralar düzensiz vaz geçtim acaba majezikmi içsem bişe içim ya dayanılmaz derken bunu okudum .. yoooo öldür billah kimse içiremez o hapı şu an bana .. bırak çiğnemeyi minemeyi yutmam hatta suya atıp suyunu bilem içmemmm....

Hayalim tşk ederim ..

Geri