lütfen okuyunnn

bernaduman

Yeni Üye
Üye
lütfen okuyunnn
merhabalar ben berna 30 yaşındayım 3,5 yaşını 2 ay geçmiş ve 1,5 yaşında 2 kızım var.5 senelik evliyim.bu zamana kadar hep borç içinde yaşadık ödeyemedik kredi çektik düğün borçları eşya borçları derken kuru ekmek yemeye başladık.kızlarıma birşey alamaz oldum.kızlarımın ayağındaki ayakkabılar ayaklarını sıkıyor giydikleri küçük geliyor.geçenlerde evin orada parka gidiyorduk büyük kızım kendi yaşlarında bir kızın üzerinde kıyafet gördü anne bana da bundan alır mısn dedi ve kendi kendine cvp verdi ama bizim paramız yok değil mia anne alamayız..çok üzüldüm.ağladım.eve geldik.eşime kızdım.eşimde bana ne yapayım sabah 7 de çıkıyorum akşam 9 ,30 da geliyoru daha ne yapayım olmuyor işte yetişmiyor dedi haklı ne yapabilir ki daha.kısacası demek istediğim.kızlarınızın olmayan küçük gelen kıyafetlerini kızlarıma yollar mısınız allah rızası için zor durumdayım olmasam zaten istemem..hep dduacı olrum sizlere lütfen...​

berna kusura bakma amacıms eni yargılamak değil ama evde bilgisayarı interneti olan birisinin bunalrı yazması bana saçma geldi en az net aylığı 30 tl bunla çocukalrına ayakkabı ekmek alırsın ne demeye boş yere net parası veriyorsunuz anlamış değilimm
gerçekten zor durumda iseniz allah yardımcınız olsunnn darlıktan bolluğa çıakrsın inşallah

merhaba cemoş ben sizde ne para istedim nede kıyafet alın gönderin dedim sadece olmayan kız çocuk kıyafetleri varsa rica ettim yoksa yoktur.internete gelince aşağıdaki komşum verdi bedava kullanıyorum onun durumu iyi.2.el kıyafet istemekte bu kadar insanı sorguluyorsanız gönderseniz vallahi ben kulunuz yapardınız çok üzüldüm...siz okumamış sayın bu mesajı... gün gelir devran döner.allah büyüktür durumum düzelir inşallah......teşekkür ederim o kadar yazının içinde sadece internete yer verdiğin için..buda insanlık

merhaba cemoş ben sizde ne para istedim nede kıyafet alın gönderin dedim sadece olmayan kız çocuk kıyafetleri varsa rica ettim yoksa yoktur.internete gelince aşağıdaki komşum verdi bedava kullanıyorum onun durumu iyi.2.el kıyafet istemekte bu kadar insanı sorguluyorsanız gönderseniz vallahi ben kulunuz yapardınız çok üzüldüm...siz okumamış sayın bu mesajı... gün gelir devran döner.allah büyüktür durumum düzelir inşallah......teşekkür ederim o kadar yazının içinde sadece internete yer verdiğin için..buda insanlık

valla kusura bakma berna okadar çok şeyle karşılaıyoruzki şu hayatta kaldıki burası sanal ortamm kim ne bilemeyizz evinde ineterneti bilgisayarı olan birinin burdan yardım istemesi bana abes geldi sadece kaldıki bu herkes için öylee

sorun eski elbise yeni elbise değill eğer gerçekten ihtiyaç sahibiyse ksrşımdaki gider yenisini alırım

haşa kimse kimseyi kulu kölesi de yapamaz sen bunu çettende söyledin senle konuştuk da sana fikirler sundum ama nedense sen hep yokuşa sürdün işi kendimm sana internetten iş aradım o gün hatta linkini verdimm

o günde söyledim şimdide diyorum senin çabalaman lazımmm ne olursa olsun çalışman lazımm

benim bu kadar çabamada insanlık yok diyosan sen bilirisin ama ben öyle körü körünee kimseye inanamam kusura kalmaa

inanmak ya da inanmamak size kalmış birşey ama yalanla işim olmadı bu zamana kadr ben işi yokuşa sürmedim yapabilsem hiç durmam ve bu duruma düşmem.senin gönderdiğin linke baktım ama bulamadım sonra tekrar arştırdım.ve devam ediyorum aramaya bir kaç yere mesaj attım belki dönerler diye bekliyorum. teşekkür ederim uğraştın ve uğraştınız ama mesajın çok gücüme gittti bnm 2 kızım var onlar için yazmak zorundaydım ve yazdım ilk pişmanlığım oldu yine de çok teşekkür ederimmm

inanmak ya da inanmamak size kalmış birşey ama yalanla işim olmadı bu zamana kadr ben işi yokuşa sürmedim yapabilsem hiç durmam ve bu duruma düşmem.senin gönderdiğin linke baktım ama bulamadım sonra tekrar arştırdım.ve devam ediyorum aramaya bir kaç yere mesaj attım belki dönerler diye bekliyorum. teşekkür ederim uğraştın ve uğraştınız ama mesajın çok gücüme gittti bnm 2 kızım var onlar için yazmak zorundaydım ve yazdım ilk pişmanlığım oldu yine de çok teşekkür ederimmm

bence iki kızın için yazmak değil çalışmak zorundasınn bunu sana geçen güdne söyledim istanbul gibi bir yerde evde iş bulabilrisin çokta kolay bulursunn
kaldıki mesleğinde var okulöncesi öğretmenisinn kızların büyüyene kadar evde iş bulabilirsin
umarım en kısa zamanda işin olurr hayırlısı allah yolunu açık etsin

ayrıca mesajıdma zora gitcek bişeyde yoktu sen hassassın sanırım

Sevgili Berna,
Anlattıklarından haberim var zira sen çette anlatırken ben de oradaydım. Bak şimdi arkadaşım;

Burası sanal dünya kimse kimseyi tanımaz etmez. O yüzden de kötü niyetli insanların sayısı sandığının da üstünde. Hergün buraya gelip yalan söyleyenleri saymıyorum, binbir fırıldak çeviren, insanların samimi duygularını suistimal eden, hakaret eden, zora gelince içini boşaltıp nasılsa beni kimse görmüyor diye bol keseden atan çok ve biz hergün bunlarla cebelleşiyoruz. Bu sebeple her zaman tetikte ve uyanık olmak zorundayız. Özellikle de bu gibi isteklerle gelenleri sadece kendimiz için değil sitede ki 57.000i aşkın üyeyi de korumak zorundayız. Görevimiz bu.

Bu sebeple sana sorulan sorulara, verilen fikirlere açık olman ve makul karşılaman gerekir. Oysa sen belki de çaresizliğin getirdiği üzüntüyle böyle agresif ve vahim bir mesaj attın buraya.

Umarım durumun gönlünden nasıl geçiyorsa öyle olur, ancak yine söylüyorum söylenen sözler, verilen fikirler sırf senin iyiliğin içindir. Ve sen nerede olursan ol bu tip bir istekte bulunduğunda burada karşılaştığından daha fazla soruyla karşılaşırsın emin ol....

Geri