1. THESECRET

  THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

  Kayıt:
  16 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.146
  Beğenilen Mesajlar:
  225
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  İstanbul

  Madonna Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

  madonna,madonna hakkında bilgiler,madonna hakkında bilinmesi gerekenler,gençlerin madonna hakkında bilmesi gerekenler
  < Konu Resmi..>


  VH1 Madonna'nın efsanevi ''Like a Virgin' albümünün 30. yılını kutlamak amacıyla genç neslin (Y jenerasyonu), Madonna hakkında doğru bilmediği ve bilmesi gereken özelliklerini bir liste haline getirdi. VH1'ın Madonna hakkındaki bu derlemesi kısaca şu şekilde:

  "İnanması zor fakat Madonna'nın ikinci stüdyo albümü bugün tam 30. yılını doldurdu. Bu pop albümü, ikinci single ''Material Girl''ün de çıkmasıyla müzik dünyasında resmen bir çığır açmıştır. Kültürel bir fenomen haline gelmiştir. Bu albümden sonra Madonna büyük bir stil ve müzik ikonu olarak görülmeye başlandı. Dünyanın her yerinde gençler onun gibi giyinmeye başladı. Bu albümle beraber Madonna tartışmasız dünyanın ilk dans-pop starı oldu. Ve tabii ki en iyisi. Beyonce, Britney Spears ya da Lady GaGa'dan önce Madonna vardı bir kere. Gençler, şimdi yerlerinize oturun çünkü şimdi sizlere pop ikonunun bilmediğiniz ve kesinlikle bilmeniz gereken gerçeklerini gözler önüne sereceğiz."
  2012 Super Bowl devre arası show'u 114 milyondan fazla kişi tarafından seyredilerek tarihe geçti ve kendisi en çok seyredilen kadın sanatçı oldu. 2012 MDNA Tour dünyanın en çok hasılat yapan 2. turnesi oldu. 1. kim mi? Elbette Madonna'nın 2008-2009 yıllarında gerçekleştirdiği Sticky and Sweet Tour. Ayrıca son çıkardığı 3 albüm de Billboard 200 listesine 1 numaradan girmeyi başardı. Besbelli insanlar hala Madonna'yla ilgileniyor ve bunu rakamlar kanıtlıyor.
  ''Bu iş için fazla yaşlı'' demek yerine bu sanatçıyı 50'li yaşlarının ortalarında bile insanları etkileme ve düşünmeye teşvik etmekteki başarılarından dolayı alkışlamalıyız.
  Lady GaGa ya da Britney Spears'ın aksine zaten popüler olan sevgi ve devrim konularını işlemek yerine Madonna bunu başlatan ismin ta kendisi olmuştu. Hem de 80'ler ve 90'lar gibi cinsellik, özgür ifade gibi konuların tabu olduğu yıllarda. 1990'da Kanadalı polisler Madonna'yı tutuklamakla tehdit ettiğinde o bundan korkup show'unu sansürlemiş miydi? Hayır. İşte rock ‘n’ roll.
  Hemen hemen bütün şarkılarında müzik ve söz yazarlığını yardımcı prodüktörlerle birlikte kendisi üstlenmektedir. True Blue, Like a Prayer, Express Yourself çok güçlü şarkılardır.
  Kimi zaman dudak oynatsa da bu onun iyi bir sesi olmadığı anlamına gelmiyor. Şüpheniz varsa 1991 Oscar Töreni'ndeki ''Sooner or Later'' performansını izleyin. Hatta ''Evita'' ve ''Ray of Light'' albümlerini dinleyin ve sesindeki tonlamayı görün.
  Madonna 80'lerde çok başarılı olmakla beraber bu başarısı o günlerle sınırlı kalmamıştır ve Madonna sürekli yoluna devam etmiştir. Örneğin ''Music'' albümü 15'ten fazla ülkede 1 numara olmuştur. Madonna müzik yaptığı müddetçe yükselmeye devam edecektir.
  Ve evet, Beyonce'den (2014) de. ''Like a Prayer'' oldukça dini, feminist, cinsel içerikli bir temaya sahiptir ve böyle bir şarkı ilk kez bir kadın tarafından yapılmıştır. ''Ray of Light'' ise elektronik sound'ı pop müziğe kazandıran devrim niteliğinde bir albümdür. Günümüzde müzik dünyasında Spears, Beyonce ya da GaGa gibi yeni ikonlar olabilir ancak onlar şarkılarındaki temaları ve sound'ları bir bakıma Madonna sayesinde kullanıyorlar. Bunu mümkün hale getiren isim Madonna'dır.
  Ve o sanatçılar Madonna'ya teşekkür etmeliler: Madonna'nın sansasyonel ''Justify My Love''ı olmasaydı Britney ''In the Zone''u yayınlayamamış olabilirdi. Madonna ''Bedtime Stories'' gibi çılgın bir klip çekmeseydi Katy Perry'nin şekerli ''California Gurls''ü bir fantezi olarak kalacaktı belki de. Ve lütfen gerçekçi olalım, ''Express Yourself'' olmasaydı ''Born This Way'' olmayacaktı.
  Dürüst olalım, Madonna hiçbir zaman Oscar'lık bir oyunculuk sergilemedi. Ancak ''Desperately Seeking Susan'' ve ''A League of Their Own''daki rolleriyle iyi not almıştı ve ''Evita''daki oyunculuğuyla nefes kesmişti.

  onedio
   
Madonna Hakkında Bilmeniz Gerekenler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. nutuk hakkında bilmeniz gerekenler

  nutuk hakkında bilmeniz gerekenler

  atatürkün türk milletinden beklentilerini anlatan sözleri nutuk un tarihsel niteliği nutuğun tarihsel niteliği geniş özeti büyük un Nutuk; Yurdumuzun parçalanıp, işgal edildiği günlerden başlayarak, Türk tarihinde bir dönüm noktası olan İstiklal Savaşı'nı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunu ve inkılapların yapılışını, kısaca siyasi ve milli tarihimizi birinci elden anlatan değerli bir kaynak...
 2. Otizm Hakkında Bilmemiz Gerekenler

  Otizm Hakkında Bilmemiz Gerekenler

  Otizm Hakkında bilmemiz gerekenler 1) Ben “otizm”i olan bir çocuğum. “Otistik” değilim. Otizm karakterimin sadece bir bölümü. Beni tek başına tanımlayacak bir kavram değil. Siz düşünceleri, duyguları, yetenekleri olan bir birey misiniz yoksa sadece şişman, gözlüklü ya da sakar bir kişi mi? 2) Duyusal algılarım bozuktur. Gündelik yaşam içerisinde sizin çoğunlukla fark etmediğiniz...
 3. Parfüm hakkında bilmeniz gerekenler

  Parfüm hakkında bilmeniz gerekenler

  parfüm hakkında, bilgiler, öneriler, bilinmesi gerekenler burada arkadaşlar. Ucuz yada pahalı, günümüz de herkesin kullandığı bir parfümü var. Peki güzel kokmak için, süründüğünüz parfüm hakkında neler biliyor sunuz Melek'ler? Latince uçucu anlamına gelen kelimeden türetilmiş olan parfüm, hayatımızın en zevkli ve en vazgeçilmez konularından birini oluşturur. M.Ö 5000 senelerinden beri...
 4. Ürtiker hakkında bilmeniz gerekenler

  Ürtiker hakkında bilmeniz gerekenler

  Cilt hastalıkları Ürtiker Günümüzde sıkça rastlanan ve insanların yaşam kalitelerine ciddi olumsuz etkileri olan ürtiker hakkında bilinenler ve bilinmeyenleri sizlerle paylaşmak istedim. Umarım beğenirsiniz... ÜRTİKER denince ne anlıyoruz Ürtiker, kurdeşen olarak da bilinen bir deri hastalığıdır. Belirleyici özelliği yoğun kaşıntının eşlik ettiği deri dökün­tüleridir. Genellikle erken...
 5. Maskara hakkında Bilmeniz Gerekenler

  Maskara hakkında Bilmeniz Gerekenler

  maskara hakkında, maskarayla ilgili bilgiler, maskara nasıl kullanılır Sevgili melekler, kadınların makyaj çantalarındaki en önemli silahlarından biri maskaralarıdır. Gür, ok gibi kirpikler dikkat çekici bakışlara sahip olmanızı sağlayarak, güzelliğinize güzellik katar. MAkyaj malzemeleri içinde önemli bir yere sahip olan maskara hakkında bilmeniz ve uygulamanız gerekenleri aşağıdaki...

Sayfayı Paylaş