Makarnadan Vazgeçemeyenlere!

zuzumm_

Daimi Üye
Üye
Makarnadan Vazgeçemeyenlere!
hizli_makarna1-6949.jpg

Makarnayı çok seviyor ancak kilo korkusundan yiyemiyorsanız; bu zevkten mahrum kalmadan makarna tüketmenin yolları ßurda..!!
Öncelikle kepekli ve düşük kalorili olanları tercih ederek işe başlayabilirsiniz. Kepekli makarnanın kalori değeri, diğerlerine oranla çok düşüktür.
Kepek suda çözülmediği içim karbonhidrat, şeker ve yağ gibi besin öğelerinin emilimini azaltır. Kan şekeri ve kan yağlarının yükselmesini önler.
Makarna seçiminiz kadar, hazırladığınız sos da önem kazanır. Yağlı, yüksek kalorili soslar yerine, domatesli veya sebzeli bir karışım sayesinde alacağınız kalori miktarı, üçte bir oranında azalır.
Besleyici oluşu, doyuruculuğu, kolay pişirilebilir olması dolayısıyla, makarna en pratik yemekler arasında ön planda yerini alır. Ayrıca sayısız çeşidi olması da, sık yenilen bir yemek olmasına sebep olur.
Makarna denildiğinde akla hemen İtalya gelir. Eğer makarna düşkünüyseniz, İtalya sizin için cennettir. Gittiğiniz her restoranda çeşit çeşit makarnaları, ev yapımı ve sağlıklı olarak bulmak mümkündür.
Faydaları:
Düşük kalorili tüketildiğinde, kilo vermeyi kolaylaştırmasının yanı sıra kabızlığı giderir.
Kolesterol seviyesini düzenler.
Ev yapımı makarnalar, bol süt içerdikleri için çocukların kemik gelişimine yardımcı olurlar. Aynı zamanda
kadınların da kemik sağlığını koruması açısından önemlidir.
Makarnanın sosunu taze domatesle hazırlarsanız, domateste bulunan likopen maddesi ve A, B, C vitaminlerini de bu şekilde almış olursunuz.
Taze sebzelerle makarna hazırlarsanız, vitamin deposu bir yemek yemiş olursunuz.

hem kilo problemim yok hemde makarna hastasıyım...
şimdi de aklıma makarna salatası geldi ama mayonez bitmiş :S

Bizim evde makarna demirbaş bir yemektir.Çocuklarım çok sevdiğinden dolayı haliyle bizde seviyorum çok sıklıkla pişiririm.Özelliklede bol domates soslu olanlar tercihimdir:D

Küçükken aşırı bir makarna tutkunuydum ama büyüdüm bu tutkunluğum normale döndü :D:D Severim, canım istersede yerim. Çok şükür ki kilo problemim yok, istediğim zaman istediğim çeşidi afiyetle yerim :D Hatta son günlerde kilo almak için de sıkça yiyorum da nafile, kilo aldığım yok, hatta veriyorum :D:D A-normal biriyim demek ki ters tepiyor :D:D

Paylaşımın için tşkler tatlım, resimde ki makarnada enfes görünüyor bu arada :D:D

Geri