Makat çatlağı olan normal doğum yapabilir mi?

• Konbuyu başlatan Beklenenyakinda
  • Başlangıç tarihi
B

Beklenenyakinda

Forum Okuru
Makat çatlağı olan normal doğum yapabilir mi?

Makat çatlağı olan normal doğum yapabilir mi melek kadınlar kulübü makatta çatlak normal doğuma engel mi forum'da.​

Selam kızlar ben birkaç yıldır analfissur sorunu yaşıyorum yani sürekli kabız olmaktan artık Mut basura çevirmiş durumda ilaçlarla geçirmeye çalıştık ama olmuyor maalesef ameliyattan da korkuyorum ve bunun üzerine hamile kaldım 2,5 aylık hamileyim. Makat çatlağı olan normal doğum yapabilir mi? Benim gibi bu durumu yaşayan hamile ya da normal doğum yapmış arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi sezeryan olmaya mahkum muyum normal doğum olursa sonrası daha kötü olur mu çok merak ediyorum ve korkuyorum açıkçası.

Merhabalar
Basur makat çatlağı gibi durumlar gerçekten bazen özellikle de hamilelikte tehlike oluşturabilir şu şekilde eğer basur büyüklüğü makattaki çatlak ya da dış genital organda oluşan varisler hemoroidin izin çok fazla büyük olması sezeryana iten sebeplerdendir. Ama basit bir basur normal doğuma engel teşkil etmez bunu aslında doktorunuza danışmanız gerekir gerekirse muayene olmanız gerekebilir hamileliğin ileriki dönemlerinde eğer sıkıntı yaşarsanız bu sebepten ötürü doktorunuz belki sezeryanı önerebilir. Belki şu an hafif seyreden ama hamilelikte hormonlarında yükselmesiyle gebeliğin ilerlemesi ile ben sorunuzda da ilerleme oluşabilir bunun için mutlaka doktor kontrolünde kalmanızı tavsiye ederim. Gerekirse muayene oğlun ilerlememesi için doktorunuzun vereceği ilaçları temin edip kullanıp tedbirinizi alabilirsiniz benim size tavsiyem hamilelikte en az 2,5 litre su tüketmeniz günde ve bol lifli gıdalarla beslenmeniz.

Basur hakkında bilmeniz gerekenler olabilir "basur tedavisinde bitkisel çözüm" için aşağıdaki linke tıklamanız yeterli olacaktır.

Geri