Makyaj Çantasında Neler Olmalı ?

TİTAN

Forum Okuru
Makyaj Çantasında Neler Olmalı ?
makyaj çantasında neler olmalı
makyaj çantasında olması gerekenler

Sabah evden çıkarken hafif bir makyaj yapıp çıkıyor olabilirsiniz melekler :) Peki ya gün içinde bu makyajınız akarsa ne yapacaksınız ? Yoksa aceleyle çıkarken yanınıza makyaj malzemesi almadınız mı ? Tek çareniz yüzünüzü yıkayarak temizlemeye çalışmak. Bütün bu olumsuzluklarla karşılaşmak istemiyorsanız size tavsiyemiz Çantanızda bir makyaj çantası hazır bulundurmanız. Bu yazımızda makyaj çantasında olması gerekenler konusunda size bazı tüyolar vereceğiz :tik:


makyaj_cantasi-8e.jpgSabah Vakti Bol Olanlar İçin

Eğer çalışan biriyseniz ama mesainiz geç başlıyorsa, veya evden o kadar da geç çıkmayan bir öğrenciyseniz, sabah evden çıkmadan makyaj yapmaya vaktiniz kalacak demektir.

Bu gibi durumlarda bence en sağlıklısı evde tam bir makyaj yapıp öyle çıkmak. Eğer gerekecekse, cilt tipinizin haline göre, ruj, göz kalemi ve allık gibi pratik tazeleyicileri yanınıza almaktır.

Bu durumda minik bir makyaj çantası içerisine, akma ihtimaline karşı bir göz kalemi, günboyu durmama ihtimaline karşı bir allık ve minik bir fırça, gün içerisinde tazeleyeceğiniz rujunuz ve parlatıcı lip gloss’unuz ve acil kurumalar için bir nemlendirici yeterli olabilir. Yağlı ciltleri olanlarsa kompakt pudralarını da yanına almayı tercih edebilir.


Sabah Evde Makyaj Yapmaya Vakit Bulamayanlar İçin

Bu bölüm, benim de içerisinde olduğum, kargalar daha yatağındayken evden çıkan insanlar için geçerli. Sabah gözünüzü açtığınız gibi yollara düşüyorsanız, değil makyaj, bir bardak su içmeye bile vaktiniz olmaz.

Eğer bu durumdaysanız ve “makyajsız gezmem” diyorsanız, koca bir çanta taşıyor olmalısınız ki içerisine büyükçe bir makyaj çantası sığdırabilesiniz. Yine de bazı temel ürünler işinizi görecektir, maalesef her ürünü her gün yanımızda taşımak mümkün değil!

Makyaj Çantasının Olmazsa Olmazları;

Ten renginizden bir ton açık fondöten.
Ten renginizden bir ton koyu fondöten.
Yüzünüze ışıltı verecek allık.
Göz makyajı için makyaj fırçaları.
Allığı kolayca sürebilmek için büyük allık fırçası.
Her göz rengiyle uyumlu siyah göz kalemi.
Sezon modasını yansıtan göz kalemleri ve eyeliner.
Şık tasarımlı rimeller.
Dolgun kirpikler için kıvırıcı.
Kaş ve yüzdeki istenmeyen tüyler için cımbız.
Göz makyajı için far setleri.
Etkileyici bakışlar için takma kirpik.
Makyajınızı sabitlemek için pudra.
Anında ışıltı verecek dudak parlatıcıları.
Makyajınızı kontrol etmek için ayna.
Gün içerisinde mis gibi kokmak için küçük boy parfüm.
Teninizi canlandırmak için vücut simi.
Her zamanın modası kırmızı oje.
Sezonun moda renklerinden ojeler.
Kırılan tırnaklarını düzeltmek için törpü
 
Üst