Makyaj malzemelerini atmayın değerlendirin

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Makyaj malzemelerini atmayın değerlendirin
atık malzemeleri nasıl değerlendiririz
Makyaj malzemeleri o kadar pahalı ki, insan eskimiş, kurumuş, kırılmış, artık pek de işe yaramayan malzemeleri atmaya kalktığında bile içi gidiyor, bir türlü varmıyor eli atmaya. Eğer sizin için de durum böyleyse, orda durun. Çünkü hiçbir şeyi atmak zorunda değilsiniz. Bu malzemeleri hala kullanabilirsiniz. Nasıl mı? Dönüşüm yoluyla tabii!

Çubuk Şeklindeki Allıklar (blush stick)
Rengi çok mu koyu? Yoksa kalıcı mı değil? Hemen atmayın. Eğer elinizdeki malzeme çubuk şeklindeki bronzlaştırıcı allıklardansa, kontur, renk ve derinlik sağlamak için omuz ve bacaklarınızda kullanabilirsiniz. Ya da rengi deirn bir kırmızıysa ve size yakışmıyorsa, o zaman da ruj niyetine kullanabilirsiniz. Ruj olmak için biraz büyük görünmekle beraber, gerçekten işe yarar.

Göz Farınız Kırılıp, Parçalandıysa
Ufak bir teneke ya da plastik kutuya koyup, en sevdiğiniz dudak parlatıcınız, ya da dudak nemlendiricinizden biraz katın. Parmağınızla iyice karıştırıp, rengi de uygunsa dudak parlatıcısı, ya da parıltılı bir göz farı olarak kullanabilirsiniz.

Bayat Ruj
Rujunuz bayatladıysa, allık niyetine kullanabilir, ya da yıllardır kullanmadığınız, ruja uyan dudak kaleminizle birlikte ruj olarak kullanabilirsiniz.

Bronzluk Veren Fondöten
Bunu du far yerine kullanabilirsiniz. Göz kapağınıza gölge yapmak ve hafif bir ışıltı vermek için, parmağınız ya da bir fırçayla uygulayabilirsiniz.

Yanlış Tonda Fondöten/Kapatıcı
Rengine kapılıp, fondöten ya da kapatıcı aldınız ama yüzünüze sürdüğünüzde, rengin ten reninize göre çok açık kaldığını gördünüz. Eh çöpe atacak haliniz yok ya! Bu durumda bunu dudak parlatıcınızla beraber dudaklarınıza uyguluyorsunuz ve dudağınızın kendi rengiyle iç içe geçmiş ışıltılı ve çekici dudaklara kavuşuyorsunuz.

Kahverengi Göz/Dudak Kalemi
Kahverengi dudak kalemiyle dudak çerçevelemenin moda olduğu günleri hatırlıyor musunuz? Öncelikle şunu belirtelim, bu alışkanlık sizde hala devam ediyorsa, VAZGEÇİN. Seren Serengil nostaljisi yapmanın sırası değil. Hiçbir şey kahverengi kalemle çevrelenmiş dudaklardan daha demode ve kötü duramaz. Eğer kahverengi kaleminizi kullanacak yer arıyorsanız, o zaman bunu koyu bir nemlendirici ya da güneş kremiyle beraber göz kapağınıza uygulayın ve parmağınız yardımıyla iyice karıştırın. Daha sonra da hafif ve açık renk bir pudrayla sabitleyin. Koyu renk gözler için koyu şarabi, açık renkli gözler için de yeşil tonda bir kalemle deneyebilirsiniz.

Pırıltılı Altın/Gümüş Renkli Göz Farları
Gece hayatı bol olanlar için olmazsa olmaz bir malzeme ama her gece çıkmasına da uygun sayılmaz. Kullanım alanını artırmak adına başka türlü kullanabilirsiniz. Nasıl mı? Kahverengi tonlarında bir farı göz kapağınıza sürün. Daha sonra büyükçe bir far fırçasıyla, kahverengi farın üzerine gümüş ya da altın renkli farınızdan hafifçe sürün. Hoş, abartısızca parıltılı bir görüntü elde edeceksiniz. Bunu, mavi ya da yeşil gibi parlak renkli farlar üzerinde de deneyebilirsiniz. Gerçekten çok hoş duracak. Üstelik de bu bahar ve yaz mevsimlerinde bu tür makyaj çok moda olacak.

Fondöteniniz ya da Kapatıcınız Fazla Pembe Bir Tondaysa
Bu durumda koyu renk tenlilerin tercih edeceği bir pudrayla fondöteninizi karıştırın. Elde ettiğiniz rengi far ya da dudak boyası olarak kullanabilirsiniz.
kaynak:gykfrm.com
 
Üst