Makyaj Malzemelerinizi Kurtaracak Önemli Tavsiyeler!

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Makyaj Malzemelerinizi Kurtaracak Önemli Tavsiyeler!
makyaj malzemeleri, makyaj malzemeleri hakkında, makyaj malzemeleriyle ilgili bilgilerSevgili melekler, makyaj malzemelerinize gereğinden falz para harıyor ve sık sık alışveriş yapmak zorunda kalıyorsnaız, durun ve bir düşünün. Acaba bunun sebebi biraz da siz misiniz? Kırılan göz kalemleri, katılaşmış ojeler ve tüpün dibinde kalan kremlerin sonu hep çöp kutusuysa, aşağıda vereceğimiz tavsiyelerle kozmetik masraflarınız önemli ölçüde azalacaktır...makyaj-malzemeleri.jpgRujunuz kırılırsa

Rujunuz ortadan ikiye ayrılırsa iki tarafı birleştirerek sadece birkaç saniyeliğine mum alevine tutun. (Çok uzun süre tutar sanız, rujun üzerinde siyah lekeler oluşacak ve çıkmayacaktır.) Daha sonra, ruju bir tabağa koyup sertleşinceye kadar buzdolabında bekletin.


Katılaşmış ojeler

Bir miktar asetonu oje şişesine döküp iyice çalkalayarak tekrar eski haline gelmesini sağlayabilirsiniz.


Makyajınızın rengi

Yapmış olduğunuz makyaj yüzünüzün turuncu renkte görünmesine neden oluyorsa, önünüzde iki seçenek var:

1: Renk seçiminiz yanlış olabilir. Daha fazla pembe tonlar kullanmalısınız.

2: Fondöteniniz eskimiş ve oksitlenmiş olabilir. Atın gitsin.


Açılmayan oje şişeleri

Ojenize ihtiyacınız var ancak kapağı öyle bir yapışmış ki bir türlü açamıyorsunuz. Elinizdeki şişeyle savaşmaktan vazgeçin. Bir dahaki sefere ojenizi kapatmadan önce kapağın etrafına biraz vazelin sürün. Kolayca açılacaktır.


Rimel kalıntıları

Rimel fırçanızda sertleşmiş küçük kalıntılar oluşuyorsa, bir miktar vazelin ile rimel fırçanızı temizleyin. Sakın fırçayı sabun ve suyla yıkamaya kalkışmayın. Sabun kalıntıları gözleri tahriş eder ve fırçanın ıslanması adeta bakterilere davetiye çıkarır.


Dudak kalemleri

Ucunu her açmaya kalktığınızda, dudak kaleminizin ucu kırılıyor ve bu size gitgide daha da pahalıya mal olmaya başlıyorsa, kalemi açmadan önce 5-10 dakika kadar buzdolabında bekletin. Böylelikle yaşadığınız sorundan kurtulmuş olacaksınız.Tüpteki kreminiz bittiyse

Makyajınızın tam ortasındayken tüpteki nemlendirici veya jel allıktan bir damla daha çıkartamıyorsanız, tüpü ortadan ikiye kesin ve ihtiyacınız olan miktarı kullanın. Geriye hâlâ ürün kaldıysa, minik bir kavanozun içerisine dökün, daha sonra kullanabilirsiniz.


Fondöteniniz bittiyse

Aynı şekilde fondöteniniz biterse ve sizin çok az bir miktara daha ihtiyacınız varsa, uzun bir kulak çubuğu yardımıyla şişenin dibine erişerek istediğiniz miktarı alın. Bir sonraki kullanım için ise şişeyi ters çevirerek bekletin. Bir zaman sonra dibindeki kalıntılar şişenin ağzına gelerek size bir kullanımlık ürün daha sağlayacaktır. O da biterse, artık yenisini alma zamanı!


Allığınız yağlanırsa

Cildinizdeki fazla yağ zaman içerisinde allık fırçanıza bulaşmışsa normal olmayan bir parlamayla karşı karşıya kalırsınız. Çünkü fırçanızı allığa batıra çıkarta allığınızın üzerinde yağ kalıntıları birikir. Bu durumda, temiz bir bıçak alarak allığın en üst yüzeyini yatay biçimde temizleyin. Alttan çıkan kısım daha taze ve temiz olacaktır.
 
Üst