Makyaj Uzmanlarından Son Derece Faydalı Öneriler!

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Makyaj Uzmanlarından Son Derece Faydalı Öneriler!
makyaj sırları, makyaj uzmanlarından tavsiyeler, makyaj tavsiyeleri


Sevgili melekler, aşağıda paylaştığımız makaleyi okuduktan sonra, makyajınızı daha bilinçli yapmaya başlayacak, verilen tavsiyelerle çok daha göz alıcı görüneceksiniz. Makyaj uzmanlarının verdiği bu tavsiyeler, onların her zaman uyguladıkları ve çok başarılı sonuçlar veren uygulamalar. Buyrun...


makyaj.jpgRenkli nemlendirici sürün - Bobbi Brown

Cildiniz bronzken asla fondöten kullanmayın çünkü bu doğallığı öldürür. Onun yerine bronzluğu ön plana çıkaracak renkli bir nemlendiriciyi tercih edin.


Makyajınızı mutlaka temizleyin - Suna Tensi

Makyaj temizleyiciniz bittiyse evdeki malzemelerden yararlanabilirsiniz. 500 gr. sütün içine, bir tane yeşil elma rendeleyip süzgeçten geçirin. Elde ettiğiniz sıvının içine bir çorba kaşığı badem yağı ekleyin, işte yeni makyaj temizleyiciniz!


Kaşlarınızı boyayın - Jillian Dempsey

Kaşlarınızın doğal görünmesini istiyorsanız, küllü tonlarda bir kaş farı ile boşlukları doldurun.


Maskaranız bulaşmasın - Ali Rıza Özdemir

Yeni aldığınız, maskara çok likit olduğu için kirpiklerinizde topaklanma yapabilir ve bulaşabilir. Aldığınız maskarayı bir iki saat açık bırakın. Biraz kuruyunca istediğiniz sonucu almanız daha kolay olacaktır.


Kirpik dökülmesini önlemek için - Suna Tensi

Bir tatlı kaşığı vazelin, bir tatlı kaşığı badem yağı ve bir tatlı kaşığı da lanolini karıştırın. Benmari usulü eritin. Bu karışımı, pamuklu çubuk yardımıyla, gözünüze kaçırmadan kaş ve kirpiklerinize uygulayın.


Eyeliner çekerken - Nur Toktay

Eyeliner sürmenin en kolay yolu, ince bir eyeliner fırçasından yararlanmak. Önce fondöten ile kuyruğunun bitmesini istediğiniz yere kadar düzgün bir çizgi çekin. Sonra, bu çizgiyi takip ederek eyeliner'ı uygulayın.


Kirpiklerinizi gürleştirin - Hakan Kültür

Takma kirpikler çoğu zaman yapay bir görünüme neden olur. Eğer gür kirpiklere sahip olmak İstiyorsanız, alt kirpiklere takılan takma kirpiği üst kirpiklerinize takın. Az ve kısa oldukları için kirpiklerinizi daha tok göstereceklerdir.


Dudak kalemi uygulayın - Bobbi Brown

Dudak kalemi bilinenin aksine ruj sürmeden önce değil, sonra uygulandığında daha doğal duracaktır.


Dolgun dudaklar için - Georgie Billington

İnce dudakları daha dolgun göstermenin bir yolu, rujunuzu sürdükten sonra dudağınızın tam üstüne aydınlatıcı bir pudrayı hafitçe dokundurmak.


Göz makyajınızı geceye uyarlayın - Chase Aston

Gündüz için dumanlı gözler yaratmak istiyorsanız The Body Shop'un dörtlü far paletinden seçtiğiniz rengi kuru bir far fırçasıyla uygulayın. Bu doğal görünümü biraz daha seksileştirmek için ise nemli bir far fırçası kullanarak başka bir rengi göz kapağınıza sürün ve dağıtın.


Dumanlı göz makyajı için - Nur Toktay

Koyu renk bir göz kalemini kalın bir şekilde göz kapağınıza ve alt kirpik diplerinize sürün. Kulak temizleme çubuğu ile hafifçe dağıtın.
 
Üst