Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Makyaj yapıyorsanız, bunları bilin!

  Konu, 'Makyajın Püf Noktaları' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Biz kadınlar için, tıpkı yemek yer gibi, su içer gibi, makyaj yapmakta hayatımızın bir paçrasıdır adeta... Kimimiz sadelikten yanadır. Kimimiz ise abartır makyajını. Ama az, ama çok her kadının çekmecesinde ve çantasında bir takım makyaj ürünleri vardır. Kimi kalitelidir, kimi ucuzluktan yana olupta sıradan ürünleri seçer.
  Bazılarımız, her gün yapar, bazılarımız ise özel günlerde. Fakat güzelleşmek adına oldukça düşkün olduğumuz kozmetik ürünlerin, risk taşıdığını gözardı ediyor ve belkide aklımızın ucundan bile geçirmiyoruz.

  Sevgili Melek'lerim, olmazsa olmazımız olan makyaj ürünleri hakkında bilmeniz ve dikkate almanız gereken bir takım önemli bilgiler sunuyoruz bu yazımızda.

  < Konu Resmi..>
  Yapılan bir araştırma makyaj yapan bir kadının 515 kimyasalı üzerinde taşıdığını ortaya çıkardı. Uzmanlar bu kimyasalların pek çok rahatsızlığa neden olacağını, vücudu yıpratacağını söylüyor.
  Oje, far, allık, fondoten, saç spreyi, deodrant, brozlaştırıcı krem, şampuan gibi ürünlerin üzerinde yapılan araştırma korkunç sonuçları da ortaya çıkarıyor. Özellikle de günlük hayatta kadınların sürekli kullandığı ürünlerin kısırlık, kanser gibi hastalıkları beraberinde getirebileceği de araştırmadan çıkan bir başka sonuç.

  Ruj, oje, parfüm, deodorant, vücut losyonu, saç spreyi, fondöten gibi ürünlerin kimyasal analizini yapan yeni bir araştırma tüyler ürperten sonuçlar ortaya koydu. Araştırmaya göre bu malzemeler birçok kadın için günlük hayatın bir parçası olsa da sağlık açısından büyük bir riski de beraberinde getiriyor.

  Deodorant üreticisi Bionsen tarafından yapılan araştırmaya göre, bu kozmetik ürünlerini kullanan bir kadının vücudu her gün 515 kimyasal maddeye maruz kalıyor. Bu kimyasal maddeler alerjiden, hormon bozukluğuna, doğurganlık sorunlarından kansere kadar birçok rahatsızlığa neden olabiliyor.

  HANGİ ÜRÜN, NEYE NEDEN OLUYOR?

  ŞAMPUAN: Tahriş, kaşıntı, göz hasarı

  FAR: Kanser, kısırlık, hormonal bozukluk, organlarda tahribat.

  RUJ: Alerji, kanser

  OJE: Doğuranlığı azaltabilir, hamilelikte bebek gelişimini etkileyebilir.

  PARFÜM: Ağız, boğaz ve gözlerde tahriş, mide bulantısı, böbrek sorunları.

  BRONZLAŞTIRICI KREMLER: Kurdeşen, tahriş, hormonal bozukluk.

  SAÇ SPREYİ: Alerji, gözler, burunda tahriş, hücre yapısında bozulma.

  ALLIK: Kurdeşen, tahriş, hormonal bozukluk.

  FONDOTEN: Alerji, kanser.

  DEODRANT: Ciltte ve akciğerlerde tahriş, baş ağrısı, solunum problemleri.

  YÜZ KREMLERİ: Mikrobik bulaşmalara sebep oluyor, ciltteki yararlı bakterileri öldürüyor

  NASIL KORUNABİLİRİZ?

  * Çocuk ve gençlerin kozmetik kullanmaması, cilt kuruluğu ve güneşten korunmak için dermatolog önerisiyle ürün alması gerekiyor.

  * Saç ve vücut temizliğinde Ph’ı 5.5 olan nötr şampuan ve sabunlar, bunların bulunmadığı durumlarda boya ve parfüm içermeyen doğal beyaz sabun öneriliyor.

  * Güneşe çıkarken kozmetik kullanılmaması, sadece 30 faktör ve üzerinde koruma faktörü içeren ürünler kullanılması yararlı bulunuyor.

  * Aynı anda üst üste çeşitli kozmetik kremler sürülmesi yerine, uygun olan tek ürün kullanılmalıdır deniyor.

  * Cilt bakımı için boya ve parfüm içermeyen ürünlerin tercih edilmesi öneriliyor.

  * Bitkisel kozmetiklerin daha az zararlı olduğu veya alerji yapmayacağı düşüncesinin yanlışlığına dikkat çekiliyor.

  * Çocuğa makyaj malzemenizi kullandırtmayın.


   
Makyaj yapıyorsanız, bunları bilin! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. annelerimize bunlar az bile....

  annelerimize bunlar az bile....

  Seni bir gün değil her canım yandığında, başım sıkıştığında seni çağırıyorum. Sesimi duyan tek insan sensin. Anneler günün kutlu olsun ANNECİĞİM. Karşılıksız tek sevgi ananın çocuğuna duyduğu sevgidir. Ben kendi çocuklarımda senin sevgini buldum. Ve seni ne çok sevdiğimi bir daha anladım . İyi ki seninle varım annem. Ellerinden öperim. Bana verdiğin sevgiyle bütün dünyam çiçek açtı. Onları...
 2. Siz de bunları yapıyor musunuz?

  Siz de bunları yapıyor musunuz?

  Kaslardaki hassasiyet ve ağrılar, çene bölgesinde veya yanaklarda hissedilen ağrılardır. Genellikle diş sıkma nedeniyle ortaya çıkar. En çok görülen şikayetlerden biridir. Çene eklemindeki ağrıların nedenleri nelerdir? Sürekli dişleri sıkmak, diş gıcırdatma (bruksizm) Duruş bozuklukları (özellikle başın öne doğru eğik olduğu duruşlar) Çenenin kapanış bozuklukları ve dişlerdeki...
 3. neden bunları yapıyor

  neden bunları yapıyor

  ben lise 1 e gidiyorum aynı sınıfta oldugumuz çocuk bana ilk dönemkinden farklı davranıyo beni gıcık ediyo sonra gülüyo saçma sapan konular açıyo kaç kez gözgöze geliyoruz bana bakıyo benle ugraşmıyodu ugraşmaya başladı bunları neden yapıyor sizce

Sayfayı Paylaş