Makyaj yapmasını bilen her kadın güzeldir!

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Makyaj yapmasını bilen her kadın güzeldir!

http://www.kadinvemoda.net/guzelligin-sirri-makyajda-sakli.html#respond

makya.gif

“Her kadın güzeldir yeter ki güzelliğini kullanmayı bilsin” sözü aslında hiç de yalan değildir. Dergilerde gördüğümüz güzel yüzlü kadınların makyajsız hallerini hiç görmediniz mi? Hayır, kesinlikle sizi kandırmıyor, gerçeği söylüyoruz. Siz yeter ki doğru teknikleri kullanmayı bilin…
Güzelliğe doğru yaklaşırken ilk yapmanız gereken doğru ürünleri seçmek. Önemli olan kendinize uygun bir ürünü yine kendinize uygun bir teknikle kullanmak.
Fondöten
Sizin için en uygun olan rengi bulmak için güneşe çıkıp renk tonuna dışarıda bakmanız daha uygun olur. Çünkü karanlık yerlerde fondötenin rengini anlayamayabilir koyu ya da açık bir ton alabilirsiniz.
Fondöten sürerken genelde süngerle sürülmesi tavsiye edilse de parmaklarınızı kullanarak da bu işlemi yapabilirsiniz. Böylece daha az ürün harcamış olursunuz.
Eğer fondöteniniz çok yoğunsa bir nemlendirici ile karıştırabilirsiniz.daha doğal bir görüntü sağlamak için makyaj bazı kullanabilirsiniz.
Pudra
Pudra seçimi yaparken cilt renginize uydurmaya çalışmak yerine şeffaf bir pudra kullanmayı tercih edin. Cildinizin kuru görünmesini istemiyorsanız pudra kullanmamanız tavsiye edilir. Pudrayı her zaman fondöten ve kapatıcıdan sonra kullanın.
Allık
Allık seçiminde göz önünde bulundurmanız gereken en önemli faktör allığın cildiniz kızardığında ya da yandığında aldığı renkten farklı olmamasıdır. Bu genelde pembe veya kırmızı tonlarıdır.
Eğer yüzünüz yuvarlaksa daha uzun görünmesi için allığı tam yanaklarınızın üstüne sürün ve saç çizginize doğru uzatın. Uzun yüzlüler ise allığı sadece yanaklarının üzerine sürmeli. Allığı iyi dağıtmaya dikkat edin.
Allığınızı parmaklarınızla dağıtmaya çalışmayın. Bu allığınızın çıkmasına neden olur. Bunun yerine büyük bir fırça kullanın.
Kapatıcı
Kapatıcı seçerken cilt renginizden çok az daha açık bir renk seçmelisiniz. Bir kapatıcı fırçası kullanarak gözlerinizin altına, burun deliklerinizin kenarlarına ve kızarıklık olan yerlere sürün. Kapatıcınız eğer hemen kuruyorsa kuruyan bölgeye nemlendirici sürerek kapatıcının tekrar kendine gelmesini sağlayabilirsiniz.
Makyaj teknikleri doğru ürünü seçmekle de bitmiyor önemli olan doğru ürünü doğru teknikle kullanmak:
Daha büyük gözler ve dikkat çeken gözler:
Sedefli beyaz kalemle gözünüzün etrafına V şeklinde bir çizgi çizin. Ve hafifçe bu çizgiyi dağıtın. Bu yöntem gözlerinizi ve yüzünüzü aydınlatacaktır.
Gözünüzün altına mat beyaz kalem çekin. Bu gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlayacaktır.
Dolgun ve seksi dudaklara sahip olmak için:
Dudak çevrenizi dudağınızın rengine uygun bir kalemle çizin. Ama kalemi daha kalın dudaklı görünmek için taşırmayın bu çok çirkin bir görüntü yaratır. Dudaklarınıza parlatıcı sürün ve hafifçe dağıtın. Üst dudağınızı parlak beyaz bir ürünle belirginleştirin. Böylece dudaklarınız daha dolgun görünecektir.
 
Üst