Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Makyajınızı Nasıl Temizleyeceksiniz ?

  Konu, 'Makyajın Püf Noktaları' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  makyaj temizleme makyaj nasıl temizlenir  Hemen her kadın makyaj yapmaktan hoşlanır melekler :) Makyaj yapmak insana kendini iyi hissettirir. Aynada gördüğünüz bu hoş yüz sizi mutlu eder. Ancak güzel ve yorucu bir günün sonunda yatmaya hazırlanırken sabah özene bezene yaptığımız o makyajı çıkarmak bize zor gelir. Hatta kimimiz makyajımızı temizlemeden yatarız ki bu cildimize yaptığımız en büyük kötülüklerden biridir. Temizliği hiçbir zaman eksik etmeyelim dedikten sonra makyajımızı nasıl temizleyeceğimiz konusunda sizlere pratik bilgiler vermek istiyoruz :)


  < Konu Resmi..>


  Makyaj yapmak elbette her kadın için önemlidir. Fakat makyaj yapmak ne kadar önemliyse yapılan makyajı temizlemekte o kadar önemlidir. Hava şartları, stres, pislik ve kötü makyaj malzemeleri ürünlerinden zarar gören cildimizin güzel, ışıltılı ve sağlıklı kalabilmesi için makyaj temizlemeye özen göstermemiz gerekmekte.

  Makyaj temizliğine öncelikle göz kısımlarımızdan başlamamız gerekiyor. Bunu da göz için uygun olan bir ürün sayesinde yapabiliriz. Göz makyajını temizledikten sonra yüz bölgemiz için uygun olan bir ürünle temizlememiz gerekir. Öncelikle göz makyajını temizlerken pamuğumuzu ıslatıyoruz. Bu hem göz makyajını çok daha iyi çıkmasına, hemde kullanacağımız göz ürününün daha az tüketilmesine neden olmaktadır. Islattığımız pamuklarımızı öncelikle gözün üzerine yerleştiriyoruz. Hassas bir bölge olduğu için de çok bastırmamanızı tavsiye ederim.

  Dudak bölgemizide temizledikten sonra yüz bölgemize geçiyoruz. Yüz bölgemize uygun olan ürünü yüzümüze dağıtırsak uygulama yaparken daha sağlıklı olacaktır. Öncelikle alın bölgemizden başlıyoruz. Dairesel hareketlerle çok fazla ovmadan masaj yapar gibi temizliyoruz. Önce alın daha sonra yanaklar, burun bölgesi ardından, çene bölgesi, boyun bölgesini de alarak sünger yardımıyla dairesel hareketlerle temizliyoruz. Temizleme işi bittikten sonra yüzümüzü kuruluyoruz. Ama havlu değilde kağıt havlu kullanırsak hijyen açısından daha iyi olur bunu unutmayalım. En son olarak cildimizin daha sıkı olması için cildimizi tonikleyerek makyaj temizleme işini bitirebiliriz.


   
Makyajınızı Nasıl Temizleyeceksiniz ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bilgisayarınızın İçini Nasıl Temizleyeceksiniz ?

  Bilgisayarınızın İçini Nasıl Temizleyeceksiniz ?

  Bilgisayarın İçini Temizleme Bilgisayar Nasıl Temizlenir Sevgili meleklerimiz ve değerli misafirlerimiz Teknik Destek bölümümüzde bu kez herkesi son derece ilgilendiren bir konuya değinmek istiyoruz. Pek çok bilgisayar arızasının sebebi olan Bilgisayarın İçini Temizleme ile ilgili bilgiler vereceğiz sizlere.... Bilgisayarın kasasını balkona çıkartın. Kuvvetli bir hava ile...
 2. Flash Belleğinizde Virüs Varsa Nasıl Temizleyeceksiniz ?

  Flash Belleğinizde Virüs Varsa Nasıl Temizleyeceksiniz ?

  Bu konu; flash belleklere bulaşan virüs temizleme hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, bilgisayarımızda ki bilgileri daha güvenli bir şekilde saklayabilmek ve kolayca yanımızda taşıyabilmek için flash bellek denilen küçük çiplere bilgi depolama işlemi yaparız. Bu sayede bu küçücük çiplerde ki bilgileri cüzdanımızda dahi taşıyabilir, gerektiğinde istediğimiz bilgisayardan açıp...
 3. photoshop programında cildimi nasıl temizleyeceğim ?

  photoshop programında cildimi nasıl temizleyeceğim ?

  Cildimde izler ve lekeler var ne yazık ki. Bu konuda da sitenizden faydalanacağım ama öncelikle acil olarak photoshopta cildimi kamufle etmek istiyorum nasıl yapacağım ?
 4. elbisenize yapışan sakızı nasıl temizleyeceksiniz ?

  elbisenize yapışan sakızı nasıl temizleyeceksiniz ?

  Bu da benden; Eğer elbisenize sakız yapışırsa dert etmeyin çözümü kolay... Elbisenize sakız yapışırsa, naylon torbanın içerisinde buzluğa koyun.Bir saat bekletin ve çıkartın. Kolayca çıkacaktır. :D
 5. spor ayakkabılarımı nasıl temizleyeceğim

  spor ayakkabılarımı nasıl temizleyeceğim

  Spor ayakkabılarım beyaz ve hemen kirleniyorlar, makinaya atıyordum bir ara ama o da ömrünü götürüyor. Spor ayakkabılarımı nasıl temizleyebilirim bilen var mı ?

Sayfayı Paylaş