1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.470
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  MALTAda Yurtdışı Eğitimi

  Konu, 'Üniversiteler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  yurtdışında hemşirelik eğitimi yurtdışı hemşirelik yurtdışında yurt dışında Malta'da eğitim görmek için hangi şartlar gerekiyor?

  Ve malta nasıl biryer?Eğitim için gideceksiniz ve neler gerektiğini bilmiyorsunuz şimdi onlarla ilgili sizlere bilgi vermek istiyorum umarım işinize yarar bilgiler olur:)

  < Konu Resmi..>


  Güney Avrupa'da, Akdeniz'de adalar, Sicilya'nın güneyinde yer almaktalar. Malta takımadaları 3 adadan oluşur.


  Dili : Maltaca ve İngilizce Başkent : Valletta
  En büyük şehri : Birkirkara
  Devlet Başkanı : Edward Fenech Adami
  Başbakanı : Lawrence Gonzi
  Yüzölçümü :316 km²
  Nüfusu :398.534
  Para Birimi : Malta Lirası

  İklim-Sıcaklık: Ülkede hava genellikle çok sıcaktır. Yağış özellikle serin yaz mevimlerinde az miktarda gerçekleşir. Yıllık ortalama hava sıcaklığı 22 C0 civarındadır.

  Yüzyıllardır çeşitli devletlerin himayesine girmiş olan ada, şu anda bağımsız devlet statüsündedir. Adada herkesin ilgisini çekecek birşey bulmak mümkün. Akdeniz’in kalbinde yer alan Malta adası İtalya’ya çok yakındır.

  1964 yılına kadar İngiliz Hükümeti kontrolünde bulunan Akdeniz’in bu şirin adasında Maltaca ve İngilizce konuşulmaktadır. 35 lisanslı kursun bulunduğu adaya her yıl 30.000 öğrenci gelmektedir. Öğrenciler için, okullar tarafından dil kursuyla birlikte ilgi alanlarına göre düzenlenmiş özel kurslardan ata binmeye kadar bir çok aktivitenin yapıldığı kurslar mevcuttur.

  Dünya'nın en Katolik ülkelerinden biri sayilan Malta'nın neredeyse her metrekaresine bir kilise düşmektedir. 1960 yılında bağımsizlığını ilan edene kadar Ingilizler ülkenin hakimiydiler. Bu süre boyunca Ada Halkı Ingiliz dili, kültürü ve eğitim sistemini benimsedi. Ülkede Ingilizce ve Maltaca (Maltese) dilleri kullanılmaktadır.

  Malta mutfağı da Arap, Italyan, Ispanyol ve Ingiliz mutfaklarından da etkilenmiştir. Sicilya mutfağıyla ise büyük benzerlikler göstermektedir.Tabii ki ,bir adaya yakışacak şekilde, çok çeşitli deniz ürünleri yemeklerini bulabilirsiniz.

  Maltada Eğitim

  Eğitim beş ve 16 yaşları arasında zorunludur. Devlet okullarında ve kilise okullarında (kilise okulları devlet tarafından desteklenmektedir) ücretsizdir.

  İlköğretim 5-12 yaş grubunu kapsar. İki sene süren ortaöğretimden sonra, bazı öğrenciler meslek okullarına, sanat merkezlerine devam ederler. Diğerleri ise orta son sınıfa devam edip, altıncı kademeye veya teknik okullara geçerler. Eğitime ayrılan bütçenin, sağlığa ayrılan bütçeden daha fazla olmasına rağmen, Malta’da okuma yazma bilmeyenlerin nüfusa oranı %10’dur.

  1592 yılında Cizvitler tarafından kurulmuş olan Malta Üniversitesi, İngiltere dışında kalan tüm İngiliz Uluslar Topluluğu içinde bulunan en eski üniversitedir.

  Üniversite eğitimi Malta vatandaşlarına ücretsizdir ve öğrencilere yıllık maaş ödenir. Eğitim programları arasında tıp, hukuk, mimari, mühendislik, eğitim, sanat ve bilim, teoloji ve diplomatik çalışmalar mevcuttur. 1997’de kayıtlı 7500 öğrenci vardı. Diğer eğitim kurumları arasında ise Hemşirelik Okulu, Sanat Okulu ve Dramatik Sanatlar Akademisi bulunur.

  Uluslararası Deniz Kanunları Enstitüsü Malta’da kurulmuştur.

  Eğitim için Vize Başvurusu

  MALTA VİZESİ Malta Türk vatandaslarina, Ocak 2003 tarihinden itibaren vize uygulamaya başlamıştır. Malta vizesi için, Vize görüşmesi yoktur. Vize için ekonomik durum belgeleri vb. hiç bir doküman talep edilmez. Malta vizesi için, okula kayıt sırasında Malta vize formunu doldurulur. Okul kayıt formuyla beraber, vize formu da okula fakslanır. 1 hafta içinde okul vize sonucunu fakslar. Ayrıca, eğitiminize devam etmeniz ön koşuluyla Malta'da iken vize sürenizin uzatılması kolaydır.

  Başvuru için Gerekli Belgeler:
  1. Vize başvuru formu,
  2. Gideceğiniz eğitim kuruluşundan kabul mektubu ( acceptance) ,
  3. Nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisi,
  4. Pasaportunuzdaki yazılı sayfaların fotokopileri

  * Ayrıca; Malta’ya girerken havaalanında 2 adet fotoğraf vermeniz gerekmektedir.   
 2. rici

  rici Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  20 Kasım 2014
  Mesajlar:
  23
  Beğenilen Mesajlar:
  4
  Ödül Puanları:
  3
  Paylaşım için teşekkürler, yabancı dil öğrenmek için kurs arayan arkadaşlara akın dil eğitimi öneririm...
   
MALTAda Yurtdışı Eğitimi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. YKB, yurtdışındaki iştirakini satıyor

  YKB, yurtdışındaki iştirakini satıyor

  Yapı ve Kredi Bankası (YKB), yurtdışı iştiraki Yapı Kredi Deutschland AG'nin, Avenue Europe Investments'e satışı için genel müdürlüğe yetki verdi. Yapı ve Kredi Bankası'ndan İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na gönderilen açıklamada, banka yönetim kurulunun toplantısında, hisselerinin yüzde 65.42'si bankaya, yüzde 34.58'i Yapı Kredi Holding BV'ye ait olan Yapı Kredi Bank (Deutschland) AG'nin,...
 2. Firenze Yurtdışı Eğitim Istituto Marangoni'yi AKM'de Türk Öğrencilerle Buluşturuyor

  Firenze Yurtdışı Eğitim Istituto Marangoni'yi AKM'de Türk Öğrencilerle Buluşturuyor

  fan firenzi oyunu fanfirenzi 3 İtalya'nın en ünlü Moda ve Tasarım okulu Istituto Marangoni 31 Mart 2008 Pazartesi günü saat 17:00'de Firenze Yurtdışı Eğitim organizasyonu ile AKM Sinema Salonunda Türk öğrencilerle buluşuyor. 1935 yılında Milano'da açılan Istituto Marangoni bugün tasarımın 3 büyük başkenti olan Milano, Londra ve Paris kampüslerinde Moda ve Tasarım alanında eğitim vermeyi...
 3. Türk Müteahhitleri Yurtdışında

  Türk Müteahhitleri Yurtdışında

  Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı (TMB) Erdal Eren, Türk müteahhitlerin yılın ilk yarısında yurtdışından yaklaşık 20 milyar dolarlık iş aldığını belirterek, Rusya-Gürcistan arasındaki gerginliğin de bölgedeki yatırımlarını etkilemediğini söyledi. Eren, 2007 yılında yurtdışında 19.5 milyar dolarlık iş bağladıklarını dile getirerek, 2008 yılında yurtdışındaki proje hedeflerinin 25 milyar...
 4. Yurtdışı eğitim yolculuğu

  Yurtdışı eğitim yolculuğu

  yurtdışında oyunculuk eğitimi yurtdışı oyunculuk eğitimi Selena dizisinden daha çok tanıdığımız güzel oyuncu Sinem Kobal kendisini geliştirmeye devam ediyor bunun için Türkiye dışına açılmaya hazırlanıyor..... 'SELENA' İNGİLTERE YOLCUSU! ATV EKRANLARINDA YAYINLANAN 'SELENA' DİZİSİNİN BAŞROL OYUNCUSU SİNEM KOBAL, ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE DİL VE OYUNCULUK EĞİTİMİ ALMAK İÇİN İNGİLTERE'YE GİDİYOR.......
 5. yurtdışında üniversite eğitimi

  yurtdışında üniversite eğitimi

  yurtdışında üniversite eğitimi almak istiyorum ve sizden de yurtdışında üniversite eğitimi hakkında bilgi istiyorum.

Sayfayı Paylaş