1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Manikür yaparken bu hatayı yapmayın!!!

  Konu, 'El ve Ayak Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Sağlıklı ve bakımlı tırnaklar, şüphesiz ki kadına özgüven duygusu verir Melek'lerim. Eee tırnak bakımı da manikürden geçer değil mi ? :)
  Peki siz, manikür hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz, manikür yaparken bu hataları da göz önünde bulunduruyor musunuz Melek'ler?

  < Konu Resmi..>


  - Tırnakların parmaklarından uzun olmasın, yuvarlak değil köşeli şekilde törpület. Bu ojnin rengini de daha iyi gösterir.

  - Bazı eski törpüler çok sert olduğu için tırnakların kırılıp dökülmesine neden olur. Düşük granüllü törpüler kullanma, yüksek granüllü yumuşak törpüler kullan. En az 240 granüllü olmalı.

  - Manikür yaptırmadan önce elini suda bekletme. Çünkü trnağın su yüzünden genleşir ve kuruyunca tekrar küçülür. Sonrasında oje tırnağın üzerinde kalmaz ve soyulur.

  - Ten rengine uygun ojeleri seç. Buğday tenliysen mavi ve metalik renkler, koyu tenliysen kırmızı ve altın tonları, mercan ve gri ise her tende kadına uygun.

  - Ojenin süresini uzatan, tırnak ve tırnak çevresi ürünleri kullanın. Oje temizleyicinizin tırnak sağlığınızı ve parlaklığını bozacak ürünler olmamasına özen gösterin.

  Ayrıca Sevgili Melek'ler; metal törpü kullanmak yerine kağıt törpüleri tercih edin ve tırnaklarınızı dıştan içe doğru törpüleyin. Bu çabuk kırılmalarını engeller :)

  Sevgilerimizle...
   
Manikür yaparken bu hatayı yapmayın!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bu hatalara düşmeyin!

  Bu hatalara düşmeyin!

  Fazla kiloları olan kişiler bu kilolardan kurtulmak amacıyla çeşitli diyet yöntemlerine başvururlar. Çoğu zaman bir uzman kontrolü dışında yapılan bu uygulamalar kulaktan dolma biçimde gerçekleştirilir. Hatta bilinçsizce yapılan diyetler sağlığı tehlikeye bile atabilmektedir. Biz de buradan yola çıkarak sıkça yapılan diyet hatalarına düşmemeniz için yapmanız gerekenleri sizler için sıraladık…...
 2. Bu hatalari yapmayin

  Bu hatalari yapmayin

  Haftalık dedikodu veya moda dergilerindeki ünlülere bakarak nasıl doğru giyineceğimizi öğrenmeye çalışırız. Yani diğer bir deyişle nasıl giyinmemiz gerektiği konusunda takıntılıyız. Aslında, kadınların gündelik yaşamlarında gözden kaçırdıkları ortak noktalar var. Yapacağınız birkaç basit düzenleme ile gardrobunuzu istediğiniz hale getirebilirsiniz. 1. Kendini koyvererek, kambur yürümek.....
 3. Manikürde yaparım, kariyerde

  Manikürde yaparım, kariyerde

  Manikür deyip geçmemelisiniz. Çünkü manikür sırasında hastalık kapabilirsiniz. Bu yüzden evinizin sağlıklı ortamında daha sağlıklı ve endişesiz manikür uygulamaları yapabilirsiniz. Pamuksu dokunuşlara ve düzenli bir manikür için yapabilecekleriniz; - Tırnaklarınızda oje varsa öncelikle ojenizi temizleyiniz. - Tırnak diplerine el kremi sürün. - Bir kap içerisindeki el yakmayan sıcak...
 4. Bu hataları makyajınızda sakın yapmayın!

  Bu hataları makyajınızda sakın yapmayın!

  Bu hataları makyajınızda sakın yapmayın! Göz kalemi: Gözlerinizin sadece dışına kalem çekmek onları olduğundan daha küçük gösterir. Kalemi gözlerinizin iç köşesinden, kaşlarınıza doğru uzanan dış köşeye kadar çekin. Allık: Çok parlak, çok koyu ya da çok soluk gölgelerden uzak durun. Yüzünüzdeki uyumsuzlukları allıkla kapamaya çalışın. Eğer allık işe yaramıyorsa yanlış rengi kullanıyorsunuz...
 5. Çocuğunuzun Eğitiminde Bu Hataları Yapmayın....

  Çocuğunuzun Eğitiminde Bu Hataları Yapmayın....

  Çocuk Eğitiminde Yapılmaması Gerekenler Çocuğunuzun Eğitimi Nasıl Olmalı Bugün okullar açıldı...Çocukların ilk günü sendromu ve okula alışma konusunda ona yardımcı olacak kişiler büyük ölcüde anne ve babadır...Çocuklarınızın eğitim sürecinde bu hataları yapmamaya özen gösterin...Bakalım o hatalar neymiş.... Çocuğunuzun eğitiminde bu hataları yapmayın Uzmanlar, başarılı bir eğitim...

Sayfayı Paylaş