Manikürde Önemli Noktalar...

  • Konbuyu başlatan ebraryksl
  • Başlangıç tarihi
ebraryksl

ebraryksl

Yeni Üye
Üye
Manikürde Önemli Noktalar...
manikürün tarihçesi
Kıslar güsel olalım derken aman bulaşıcı hastalıklarada dikkat edelim..

Manikürün tekrarlama süresi 15 günde bir olarak belirtiliyor ancak isteğe bağlı haftada bir de yaptırabilirsiniz.

El bakımına başlamadan önce tırnaklarınızı aseton içermeyen bir oje temizleyici ile iyice temizleyin. Tırnaklarınızı yumuşak bir törpü ile tek bir yöne doğru törpüleyin. İleri geri törpülemek tırnaklarınızın zayıflamasına ve katmanlara ayrılmasına neden olur. Tırnak etlerinizi yumuşatarak doğru bir tırnak itici kullanarak geriye doğru itin.

İtme işleminden sonra sabun ve su ile iyice temizleyerek manikürünüze devam edebilirsiniz.

Tırnaklardaki asıl uzama tırnak etinin altında yer alan matriks bölgesinde olur. Bu bölgedeki canlı hücrelerin ölü hücreleri itmesiyle tırnak plağı meydana gelir. Bu nedenle manükürde tırnak eti bakımı önemli.. Tırnak etlerini sulu manikür işlemiyle kestirmek, sağlıklı uzmanın gerçekleştiği bu bölgeyi tüm zararlı etkenlere açık hale getirerek tırnağın deformasyonuna neden olabilir. Aletler sterilize olmamışsa mikro ve hepatit gibi hastalıklara maruz kalabilir.
Tırnak etlerinizin kuruluğu kenarlarının soyulmasına ve sağlıklı uzamaya neden olur. Tırnaklarınızın daha sağlıklı olması için nemlendirici kullanabilirsiniz. Bu sağlıklı ve çabuk uzama sağlar.

Koyu renkli ojelerin içerisindeki renk verici madde tırnak ile kimyasal reaksiyona girerek tırnaklarınızın zararmasına neden olur. Tırnaklarınızın sararmaması için oje sürmeden önce mutlaka astar kat uygulayın.
Ojeniz tırnağınıza zarar veriyor olabilir. Bu konuda üretilen tırnak güçlendiricilerden kullanabilirsiniz.

Ojenizi her zaman 2 kat sürün. Ojenin yeterince akışkan olması inceliğine bağlıdır. Ojenin ilk katını ince bir kat olarak uygulayın. İlk kattaki pürüz ikinci katta yok olur.

Manikürünüzün uzun ömürlü olması ve ilk günkü parlaklığını koruması için ojenizin üzerine mutlaka bir kat cila uygulayın.
Tırnaklarınız, tırnak etleriniz ve elleriniz için sık sık el kremi uygulamayı ihmal etmeyin. Özellikle güneşli yaz günlerinde daha hassasiyet gösterin.
 
B

beyzanin_gulleri

Yeni Üye
Üye
evet ben öyle yapıyoru hatta birkaç kat sürüyorum frech yaparken
 
tuqqce

tuqqce

Daimi Üye
Üye
Bilgiler için teşekkürler tatlım
 

Benzer İçerikler

meleğim_rüzgarım
Cevaplar
4
Görüntüleme
1K
meleğim_rüzgarım
meleğim_rüzgarım
KızılÖtesi
Cevaplar
1
Görüntüleme
2K
nisan yagmuru
nisan yagmuru
Üst