Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113

  Mantar Kanser Hastalığına İyi Geliyor!

  Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  mantarın faydaları, mantarın yararları, mantarın sağlığa faydası


  Sevgili melekler, sofralarımızın en leziz gıdalarından biri olan mantarın tedavi edici özelliği olduğunu biliyor muydunuz? Bağışıklık sistemini güçlendiren mantar, özellikle kanser hastalığının tedavisinde de büyük rol oynuyor...  < Konu Resmi..>  Mantarlar; kendilerine özgü tat ve lezzetiyle, eski çağlardan beri dünya mutfaklarında kullanılıyor. Son zamanlarda birçok mantar türünün, minyatür ilaç fabrikaları olduğu keşfedildi. Antioksidan özelliğine sahip olan mantarlar; diyabet, böbrek hastalıkları, yüksek kolesterol ve kanser gibi hastalıkları tedavi ediyor. Özellikle reishi, shiitake ve maitake mantarları, kanser savaşında mucizevi etkiler gösteriyor. İnsanoğlunun binlerce yıldır, bu özelliğini bilmeden tükettiği mantarlarla ilgili bilgiler şöyle:

  TÜMÖRÜ ÖLDÜRÜYOR

  2 bin yıldır Çin'de kullanılan reishi mantarı; antikanser özelliğiyle biliniyor ve bağışıklık sistemini güçlendiriyor. ABD'deki Ulusal Bilimler Akademisi'nin yayınladığı bir makalede; reishi mantarının, kanser hücrelerini öldürdüğü bildirildi.

  Tayvanlı bir araştırma grubu; reishi mantarında bulunan F3 polisakkaritler isimli karbonhidrat molekülünün, tümörleri ya da kanser hücreleri ile ilişkili antijenleri (bir tür bakteri) tanıdığını iddia etti.

  Maitake mantarının da, reishi mantarıyla benzer özelliklere sahip olduğuna inanılıyor. 2009 yılında Memorial Sloan-Kettering isimli kanser merkezi tarafından yapılan bir araştırma; maitake mantarının, meme kanseri hastalarının bağışıklık sistemlerini uyardığını göstermiştir. Bir başka araştırma ise Maitake mantarlarının mesane kanserindeki tümörü 72 saat içinde küçülttüğünü ortaya çıkardı.

  GRİPTEN KORUYOR

  Shiitake mantarı, lezzetli olduğu kadar sağlık için çok yararlıdır. Yapılan pek çok araştırma; shiitake mantarının yaşam süresini uzattığını ve tümöre karşı etkili olduğunu gösteriyor. Bu mantarın yararlı olduğu dünyada yapılan pek çok çalışmada kanıtlandı.

  Çin'deki Harbin Üniversitesi'nin 2008 yılında yaptığı bir çalışmaya göre; shiitake mantarı, kanser hastalarının hayatta kalma oranını artırıyor ve tümörleri tahrip ediyor.

  Shiitake mantarından elde edilen Hexose bileşimi (AHCC), Japonya'da kanser hastaları üzerinde alternatif olarak kullanılıyor. Teksas araştırmacıları tarafından 2011 yılında yapılan bir çalışma; AHCC'nin, virüs ve grip gibi enfeksiyonlarda vücudun korunmasında etkili olabileceğini göstermiştir.

  HIV VİRÜSÜNE KARŞI DA ETKİLİ

  Rus bilim adamlarının yaptığı bir araştırma; huş ağacı üzerinde yetişen bir mantar türü olan Chaga'nın, HIV virüsü taşıyan kişiler üzerinde de etkili olabileceğini gösteriyor.

  Yapılan araştırmalar; mantarların tümörleri öldürebildiğini gösteriyor. Ancak mantarların; kanser tedavisinde kullanılabilmesi için daha çok araştırmaya ihtiyaç var. Ancak binlerce senelik maziye sahip olan mantarı, tüketerek bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz.


   
Mantar Kanser Hastalığına İyi Geliyor! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kekik kansere iyi geliyor

  Kekik kansere iyi geliyor

  Türkiye'de yoğun olarak yetişen kekik çeşitlerinin, antioksidan, antikanserojen, antidiyabetik ve antikolestremik özelliği olduğu bildirildi. Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Osman Sağdıç, kekik üretimi açısından dünyada önemli bir konumda bulunan Türkiye'de, Origanum, Thymus, Thymbra, Saturaje, Sideritis ve Salvia cinsi...
 2. havuç kansere iyi geliyor

  havuç kansere iyi geliyor

  Gözlere iyi geldiği bilinen havucun hem cinsel gücü artırdığı hem de kanseri önlediği bildirildi. Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, tavşanların çok hızlı çoğalmalarının arkasındaki etkenin kendisiyle özdeşleşen havuç bitkisi olduğunu ifade ederek, "Havuç, seks hormonlarını aktive eden bir sebzedir. Tavşanın havucu severek tükettiğini hemen herkes bilir. Ancak, havucun cinsel arzuyu...
 3. Kefir hangi hastalıklara iyi geliyor

  Kefir hangi hastalıklara iyi geliyor

  kefir hangi hastalıklara iyi gelir kefir kültürü gebelikte gebelikte kullanımı kefiri nasıl kullanmalıyız Bileşim yönünden kefir, herşeyden önce yoğurt ve ekşi süt ile benzer bir etkiye sahiptir. Kefirin bileşimi, büyük ölçüde yapıldıgı süte ve yağ oranına bağlı bulunmaktadır. Bununla birlikte normal bir kefir, mineral maddeler, protein ve yağ miktarı açısından tamamen içme sütü gibi...
 4. Böğürtlen Kansere İyi Geliyor

  Böğürtlen Kansere İyi Geliyor

  GDO lu, yani genetiği değiştirilmiş organizmalı yiyecek ve içeceklerin bolca bulunduğu günümüzde hastalıklardan korunmak adına kullanmamız gereken yiyecekleri herkes gibi sizlerde merak ediyorsunuzdur. Son günlerde kanserle ilgili yapılan araştırmalarda bağzı bulgular elde edilmiş. Böğürtlen kansere iyi geliyormuş meleklerim. Haberin devamı şöyle. Ordu Üniversitesi (ODÜ) Ziraat Fakültesi...
 5. Binbir Derde Deva Reishi mantarı

  Binbir Derde Deva Reishi mantarı

  Ganoderma Lucidum olarak bilinen ve yüz yıllardır yaygın olarak kullanılan bir mantardır. Çin Tıbbı’nın ve Bitki Biliminin verilerine göre insanın beş ana organına nüfus etmekte ve etkili olmaktadır. Bunlar kalp, akciğer, karaciğer, pankreas ve böbrektir. Ganoderma Lucidum insanın çeşitli sistemlerinin rahatsızlıklarının (solunum, dolaşım, sinir, sindirim, endokrin, hareket sistemleri….)...

Sayfayı Paylaş