Marshmallow ile Şeker Hamuru

karakuzu

Daimi Üye
Üye
Marshmallow ile Şeker Hamuru
yildizli%20pasta-8d.jpg

14042012539-11.jpg

14042012551-35.jpg

Merhaba arkadaslar.Seker hamurundan yapilan süslemeli pastalar harika görünüyor tadi da harika.Seker hamuru yapmaya calistim ama hic bir zaman istedigim gibi olmadi.En sonunda marshmallov ile denemeye karar vedim.Birisinden duymustum ama elimde net bi tarif yoktu.Kendi kendime denedim ve cok güzel oldu.Sizlerle paylasmak istedim.Marshmallow her markette bulunan birseydir zaten.Resimdeki gibi 10 - 12 adet marshmallow pastanizi kaplamaya ve süslemeye yeterli olcaktir.daha fazla süs arzu ederseniz adeti fazlalastirabilirsiniz.

Malzemeler

10 -12 adet marshmallow
Pudra sekeri
Gida boyasi
2-3 damla limon suyu
1 cay kasigi su

Yapilisi

Marshmallowlari derin bir kaba alin mikrodalga firininiz varsa orda eger yoksa ocakta benmari usulü eritin.Cok eritmeye gerek yok zaten yumusak oldugundan hemen yapiskan bi kivam aliyor.Bu karisimdan baska bir kabada ayirin pastanin üstünü süslemek icin lazim olcak.Iki kabada istediginiz iki farkli renk gida boyasinida ekleyip iyice karistirin.Karistirmak cok zor cünkü cok yapiskan.Catalla karistirmistim ben.Su ve limon suyunuda ekleyip karistirin.Daha sonrada pudra sekeri ekleyin.Pudra sekerlerini iyice elekten gecirin pürüzsüz hale gelsin icinde topaklar kalmasin.Bir süre catalla karistirmaya devam edin.Elle yogurma kivamina gelince ellerinizle yogurun.Kulak memesi kivamina gelene kadar yogurmak lazim.Pudra sekerinin miktarini söylemek istemiyorum cünkü marshmallowlarin sekline büyüklüklerine göre degisiyor.Kulak memesi kivami alinca merdane yardimi ile hamuru pastanizi kaplayacak kadar acin.2 mm kadar olmali inceligi.Actiginiz hamuru Pastanizin üzerine yirtmadan dikkatlice koyun.Elinizle hafiften bastirin kenarlarina dogru.Kenarlarinda fazla olan kisimi bicak ile kesin.Daha sonra ikinci kaptaki farkli renkteki karisimada ayni islemleri yapin.onuda 2mm incelikte merdane ile acin.Resimdeki gibi kurabiye kaliplari ile sekiller verin cikarin.Bu sekilleri pastanin üstündeki hamura yapistirmak icin cok az su kullanabilirsiniz.Pastaniz hazir.Afiyet olsun...

Marshmallowla şeker hamuru yapıldığını biliyordum ama hiç denemedim. Çok hoş bir görüntü, ellerine sağlık kuzu :D:D

Geri