Maşa Olmadan Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır?

neslihanyare

Üye
Üye
Maşa Olmadan Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır?
Saçları düz olan kadınlar her zaman kıvırcık ya da dalgalı saçları olsun isterler. Kıvırcık saçları olanlar da saç düzleştiricilerle saçlarını neredeyse her gün düzleştirirler. İnsan her zaman kendinde olmayan özelliklerin peşine düşer. Saç ütüleri, saç maşaları ve saç kurutma makineleri saça zarar verir. Çok fazla kullanıldığında saçlar zayıflar, yıpranır ve kırılır. Bu yüzden elektrikli aletler olmadan saçlarınızı yapmaya özen gösterin.

Ma%C5%9Fa-Olmadan-K%C4%B1v%C4%B1rc%C4%B1k-Sa%C3%A7-Nas%C4%B1l-Yap%C4%B1l%C4%B1r-3.jpg

Eskiden de kadınların saçlarını bu gibi aletler daha üretilmemişken kıvırcık ya da dalgalı hale getirdiklerini unutmayın. Siz de doğal yöntemlerle saçlarınıza zarar vermeden saçlarınıza istediğiniz şekli verebilirsiniz.

1.adım

Başlangıç olarak saçlarınız düğümlenmişse bu sorunu çözmeniz gereklidir. Saçlarınızı düzgünce tarayın. Kıvırcık saçlara sahip olmak istiyorsanız saçlarınızın nemli olmasına da özen gösterin. Saçlarınızı nemli bir tarakla tarayın.

Ma%C5%9Fa-Olmadan-K%C4%B1v%C4%B1rc%C4%B1k-Sa%C3%A7-Nas%C4%B1l-Yap%C4%B1l%C4%B1r-4.jpg

2.adım

Saçlarınızı tutamlara ayırın. Tutamların büyüklüklerinin eşit olmasına dikkat edin. Saçlarınızı ayırmak için toka da kullanabilirsiniz. Ayırma işlemi bittikten sonra saçınızın en alt kısmındaki tutamı alın ve bigudileri sarmaya başlayın. Saçın kalan kısımlarına da aynı tekniği uygulayın

Ma%C5%9Fa-Olmadan-K%C4%B1v%C4%B1rc%C4%B1k-Sa%C3%A7-Nas%C4%B1l-Yap%C4%B1l%C4%B1r-2.jpg

3.adım

Birkaç saat geçtikten sonra ya da gece bigudileri sardıysanız sabah açmaya başlayın. Bütün bigudileri çıkardıktan sonra kalıcı olması için köpük ya da sprey kullanabilirsiniz. Çok kıvırcık olduysa saçınızı tarayarak hafif dalgalı hale getirebilirsiniz.

Geri