1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Masa Üstü Bilgisayar İçin Audio Sound Driver Nasıl Yüklenir ?

  Konu, 'Teknik Destek' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Masa Üstü Bilgisayar Audio Sound Driver Nasıl Yüklenir Masa Üstü Bilgisayar Audio Sound Driver Silinmişse Nasıl Yüklenir


  Sevgili melekler, bu konumuzda masa üstü bilgisayar audio sounda driver nasıl yüklenir bilgiler vereceğiz sizlere. Driver yani sürücü yüklemek aslında zor birşey değildir. Sizlere vereceğimiz yönergeleri izleyerek daha önce paylaştığımız Adobe Flash Player son sürüm yükleme gibi kolaylıkla driverinizi yükleyebilirsiniz. İşte ayrıntılar.. :)


  [​IMG]

  Ses kartının markasına göre kendi sitesinden indirebilirsin.Eğer anakartın kendisinin onboard ses kartını kullanıyorsan ki bu büyük ihtimalle realtekdir.Onuda burdan Xp yazan yerin sağ tarafındaki GO yazan yerlerden birine tıklayıp indirip kurabilirsiniz.

  Yapmanız gereken ilk şey sisteminiz için kullanılacak tüm driverları bir araya toplamak olacaktır. Eğer sisteminizi satın alırken verilen driver cd'sini kaybettiyseniz ya da sisteminizin daha güncel sürücülerini indirmek istiyorsanız, o zaman yapmanız gereken ilk iş sisteminiz hakkında detaylı bir bilgi toplamak olacaktır.

  Anakart modelini öğrenme sayfasındaki program ile, anakart marka ve modeli konusunda detaylı bilgiye sahip olma şansınız var.Anakart marka ve modelini bulduktan sonra o anakarta ait tüm driver dosyalarını internet üzerinden indirip, bir klasör içinde toplayın.

  İndirdiğiniz dosyalardan öncelikle chipset driverini açın.

  Karşınıza win98, w2k/xp gibi klasörlerde çıkabilir.
  Windows XP sürücüleri yükleyecekseniz, w2k/xp klasörüne girip, klasör içindeki Setup.exe ya da Install.exe uzantılı dosyalara çift tıklayarak çalıştırmalısınız.

  Her firma çalıştırma (kurulum) dosyasına farklı isim verdiği için, klasör içinden setup ya da install isimli programlar çıkabilir. Bunu bu sebeple özellikle vurgulamak istedim. Çünkü bir çok kişi, sürücüleri indirdikten sonra klasör içinde nereye tıklayarak kurulumu başlatacağını bilmemektedir.

  Kurulum dosyasını çalıştırdıktan sonra yapmanız gereken tek şey Next (İleri) ile kurulumu ilerletmenizdir.

  Kuruluma, bazı sürücülerde I accept (kabul ediyorum) butonu ile başlanır.

  Bazılarında da I accept onay kutusu işaretlenmeden next (ileri) butonu aktif olmayabilir.

  Sürücü kurulumu sona erdikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekebilir.

  Tüm driverları bu şekilde tek tek kurmalısınız ve her kurulumdan sonra size bilgisayar yeniden başlatılacak uyarısı vermese bile, siz kendiniz bilgisayarınızı yeniden başlatın.

  Özellikle, On-board ses kartı olan anakartların öncelikle chipset sürücüsünü yüklemeyi unutmayınız.
   
Masa Üstü Bilgisayar İçin Audio Sound Driver Nasıl Yüklenir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. iç geçirten masa üstü resimleri

  iç geçirten masa üstü resimleri

  ah buralarda bende olsaydım diyebileceğiniz ve derinden bir iç çekebileceğiniz masa üstü resimleri :):)
 2. Masa Üstü Bilgisayar Audio Sound Driver Silindi İse Nasıl Yüklenir yardım edin

  Masa Üstü Bilgisayar Audio Sound Driver Silindi İse Nasıl Yüklenir yardım edin

  Arkadaşlar Masa Üstü Bilgisayar Audio Sound Driver Silindi İse Nasıl Yüklenir bu konuda bilginiz var ise lütfen Masa Üstü Bilgisayar Audio Sound Driver Silindi İse Nasıl Yüklenir yazın bilgi verin.
 3. Bilgisayara Bluetooth Nasıl Yüklenir ?

  Bilgisayara Bluetooth Nasıl Yüklenir ?

  Bu konu; bilgisayara bluetooth nasıl yüklenir hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, gelişen teknolojinin yarattığı kolaylıklar günlük hayatımızda işlerimizi daha çabuk halletmemeize ve zaman kaydı yaşamadan işlerimizle ilgilenmemize olanak sağlıyor. Bu kolaylıklardan biri de bluetooth cihazı. Bilgisayarımızda ki bilgileri telefonumuza ya da başka bir bilgisayara aktarmak ya da...
 4. Diz üstü bilgisayar nasıl temizlenir?

  Diz üstü bilgisayar nasıl temizlenir?

  Dizüstü bilgisayarlarımızı ara ara değiştirmemiz gerekir. Monitör temizliğinde için çeşitli solüsyon kullanılır. Doğru şekilde temizleyerek bilgisayarınızın yüzeyine değil de doğrudan beze sıkılarak kullanmalıyız. Alkol, amonyak, kolonyalı mendil gibi maddeler kullanılmadan temizliği yapılması gerekir. İç ve fan temizliği Dizüstü bilgisayarında temizlik yapacaksanız mutlaka iç tarafından...

Sayfayı Paylaş