masajla gelen güzellik

CaRaMio

CaRaMio

Yeni Üye
Üye
masajla gelen güzellik
göz çevresi masajı kırışıklık için masaj göz kırışıklıgı giderme kırışıklık masajı kapağı kırışıklığı
kırışıklık giderici masajlar
Başınızı dik tutun. Kollarınızı omuz hizasında kaldırın ve ellerinizi başınızın üzerine koyun. Baş parmaklarınızla başınızın arkasını bastırın, diğer dört parmağınız saç diplerinizin hizasında alın bölgesinde olsun. Şimdi dört parmağınızı, baş parmağınızın hizasına doğru baş derinizde kuvvetli bir basınç oluşturacak şekilde bastırın. Parmaklarınızı serbest bırakın ve aynı egzersizi üç kez tekrarlayın.

Önerimiz: Bu egzersizi haftada üç kez tekrarlayın. Bir ayın sonunda ilk değişiklikleri fark edeceksiniz.


Göz altı torbaları için faydalı masaj

Her iki baş parmağınızı ensenizin üst tarafına bastırın. Diğer parmaklarınızı göz hizasında şakaklarınıza koyun. Şimdi parmaklarınızı şakaklardan baş parmaklarınıza doğru yumuşak hareketlerle geriye doğru itin. Tüm parmaklarınız kulaklarınızın arkasında toplandığında 5 saniye boyunca iki baş parmağınızla ensenize kuvvetli bir baskı uygulayın. Daha sonra parmaklarınızı rahat bırakın ve egzersize yeniden başlayın. Aynı hareketi 3 kez tekrarlayın.


Önerimiz: Eğer bu egzersizi haftada 3 kez tekrarlarsanız, ilk sonuçları bir ayın sonunda almaya başlarsınız.


Göz çevresi kırışıkları için yararlı masaj yöntemi

Her iki elinizi rahat bir şekilde ellerinizin üstü dışarıyı gösterecek şekilde şakaklarınızın üzerine koyun. Ellerinizi kulak hizasına doğru çekerken yüzünüzün gerginleştiğini hissedeceksiniz. Bu sırada gözleriniz sıkıca kapalı olsun, öyle ki, göz kapaklarınızdaki titremeyi hissedin. Gerginliği çözdükten sonra egreszisi yeniden tekrarlayın.

Üst göz kapakları için faydalı masaj

Gözlerinizi kapatın. İşaret parmaklarınızla göz kapaklarınızı içeriden dışarıya doğru basınç oluşturacak şekilde bastırın. Bu sırada gözlerini açmayı deneyin, ama parmaklarınızın baskısından bu mümkün olmayacaktır. Bu egzersiz göz kapağı kaslarını güçlendirecek, sarkmalarını engelleyecektir.


Dudak çevresi kırışıklık önleyici masaj

Dudak çevresindeki elastikiyetini kaybetmiş cilt için parmaklarınızı yanaklarınızın üzerine koyun. Parmak uçlarınız ağız hizasında olsun ve ellerinizle yüzünüzü yukarıya doğru kaldırın. Bunu yaparken yüzünüzde başka kırışıklıkların olmamasına dikkat edin. Dudaklarınızı sanki “o” diyecekmiş gibi açın. Aynı anda ağzınızı kapatmaya çalışın. Bu sırada yüzünüzde oluşan güçlü gerginliği hissedeceksiniz.


Düz bir boyun için kırışıklık önleyen masaj önerisi
Sağ elinizi sol şakağınızın üzerine koyun. Sağ eliniz başınızı sola çekecektir. Bu sırada karşı bir baskıyla boyun kaslarınızı hareket ettirin. Şimdi sol elinizi sağ şakağınızın üzerine koyun ve aynı hareketi tekrarlayın.

 
»| HeRCai |«

»| HeRCai |«

Aktif Üye
Üye
Cevap: masajla gelen güzellik

Üst göz kapakları için faydalı masaj

bunu yapmaya baslicam hmn...

paylasim icin tskler abla
 
M

Misafir

Forum Okuru
Cevap: masajla gelen güzellik

Paylaşım için tşkler canım, kesinlikle dikkate alacağım, ama ilerde Rabbim o günleri yaşatırsa tabi :)
 
P

possessionss

Yeni Üye
Üye
göz altı torbaları için 20 kez yapınca hergün etkisini görüyorduk sanırım bit tv programında izlemiştim :) unutuyorsunuz ama bir gün iki gün en fazla , bi masaj salonuna gidin derim bütçenize uygun . çoğaldıkça ucuzlama metodu hala geçerli ülkemde :) ben sanitas spa merkezine gidiyorum. temizlik titizlik önemli en fazla benim için.
 
N

nilayss

Yeni Üye
Üye
ya valla ben spa merkezlerine biraz soğuk bakardım normalde ama kuzen beni sanitasa götürdüğünden beri fikrim tamamen değişti, oraya gittiğinizd çok uygun fiyatlarla masajla güzelleşmenizi sağlıyorlar resmen tavsiye ederim bu arada göz altı torbaları için 20 kez yapınca hergün etkisini görüyoruz ona eminim :D
 

Benzer İçerikler

Üst