masallara dikkat

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
masallara dikkat

PAMUK PRENSES TEHLİKESİ
masallara dikkat . güzel&yakışıklı iyidir. çirkin kötüdür aynı zamanda.

başroller hep güzellerindir&yakışıklıların. çirkinler figürandır. vs. vs.

hayır her güzel iyi olmadığı gibi her çirkin de kötü müdür sorarım size? her kahraman güzeller güzeli yada yakışıklılar yakışıklısı olmak zorundamı? herkes kendi hayatının kahramanı değil mi? şu halde güzellik şart mıdır? yada şöyle söylemeli pamuk prenses, kül kedisi, sinderalla vs. vs. masallarında minicik beyinlere tıkıştırılan aksi imkansız gibi algılattırlan güzellik anlayışı doğru bir yaklaşım mıdır?

minicik bir yavru aynada kendini keşfedecek yaşa geldiğinde ne pamuk prenses vardır aynada ne de yakışıklı prens. daha tam şekillenmemiş bir yüz ve bir sürü sorun görüyordur. hep bekler bir gün yakışıklı prens olmayı yada güzeller güzeli prenses. olmaz. olmayacaktır da.o halde o kendi hayatında bile başrol oynayamayacak mıdır.

keşke aynaya hiç bakmasaydı.

ne kadar da güzeldi hayalleri.

okuduğu tüm masallarda kahramanlar yakşıklı ve güzeldi ve kendi hayatının kahramanı da kendi olduğuna göre o da yakışıklı yada güzel olmalıydı illaki. öyle hissediyordu en azından aynaya bakmak zorunda kalana kadar.

elbetteki bende kahramanım, başrolüm.

yakışıklı& güzel olmasamda.

başrol olmak zorundayım benim hayatımda.

başkası yaşayamaz ki benim hayatımı.

ama yakışıklıyımda güzelimde masalalrdakine benzemesemde.

ayrıca bir çok çirkin tanırımda hiç biri kötü kalpli değil doğrusu. ne yani yaşlanıpda çirkinleşince pamuk prenses de mi cadı olacak.

masallara dikkat.

hayatı sadece şekle güzele indeksleyen.

çirkini ise kötü gösteren.

güzellik ruhtan yansıyandır.

bu ise fizikde görüntüyle değil algı ile mümkündür.

Ce: masallara dikkat

emegine saglik canimm, paylasim icin tskler

Geri