Masumlar apartmanı han hastalığı nedir merak ediyorum?

• Konbuyu başlatan masumlarapartmanı
  • Başlangıç tarihi
M

masumlarapartmanı

Forum Okuru
Masumlar apartmanı han hastalığı nedir merak ediyorum?

Masumlar apartmanı han hastalığı ne melek kadınlar kulubü masumlar apartmanı han forum'da.​

Kızlar bu diziyi izliyorum en başından beri çok ilgimi çekti oradaki yaşananlar rahatsızlıkları filan. Özellikle ordaki han'ı çok beğeniyorum ama üzülüyorum da hepsine rahatsızlıklarına. Neler yaşanıyormuş meğer bu dizi ile öğrendik. Masumlar apartmanı han hastalığı nedir tam olarak. Hep çöp filan topluyor acaba küçüklüğünde neler yaşamış ki bu şekilde olmuş yazık yaa.

Merhaba
Bu dizi gerçekten trt 1 in hit alan dizilerinden. Psikiyatrist Gülseren Budayıcıoğlunun kitaplarının uyarlanması sonucu çekilen dizilerden bir tanesi. Madalyonun içi kitabında geçen çöp apartman konulu gerçek yaşanmış hikaye çok acıklı aslında. Gerçekten ibretlik şeyler anlatılıyor. Masumlar apartmanındaki kardeşlerin maalesef ki küçüklüklerinde yaşadıkları travmalar sonucunda hepsinde ayrı ayrı sıkıntılar bulunmakta. Aslında kitapta yer almayan erkek kardeş Han dizide çöp topluyor. Çöp toplaması biriktirmesi dispozofobi rahatsızlığı olarak geçiyor psikiyatri bölümünde. Bu hastalık bir biriktirme hastalığı olarak geçiyor. Anneleri yüzünden travmalar geçiren çocukların her biri farklı rahatsızlıkları ile boğuşuyorlar. Han özellikle annesinin onun yaptığı resimleri ve oyuncaklarını çöpe atması ile bu rahatsızlıkla boğuşuyor. O yüzden şimdi de değerli gördüğü her şeyi biriktirmek istiyor Han.

Dilerseniz önemli bir psikolojik rahatsızlık olan ''obsesif kompulsif kişilik bozukluğu'' hastalığını da aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Geri