1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Maun Suresinin Anlamı

  Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  maun suresi maun suresinin anlamı maun suresinin okunuşu fazileti önemi ile ilgili bilgiler burada melekler. Kur'an-ı Kerim biz müslümanların kutsal kitabı olarak bir mucizedir. İçinde 114 sure ve 6666 ayet bulunan Kur'an-ı Kerim içinde Maun Suresi bugün kü makalemizin konusu melekler. :) Maun Suresinin fazileti ile ilgili bilgiler edinmek ve Maun Suresinin anlamı nedir öğrenmek için buyrun makalemize geçelim..

  < Konu Resmi..>  Bismillâhirrahmânirrahîm.
  Esirgeyen ve bagislayan Allah’in adi ile


  1. Eraeytellezî yukezzibu bid-dîn. 1.Dini yalanlayani gördün mü?

  2. Fezâlikellezî yedu’ul yetîm.
  2.Iste o yetimi itip kalkar

  3. Velâ yehuddu alâ taâmil miskîn.
  3.Yoksulu doyurmaya tesvik etmez.

  4. Feveylun lil-musallin.
  5. Ellezînehum. An-salâtihim sahûn.
  4-5.Yaziklar olsun o namaz kilanlara ki, onlar namazlarini ciddiye almazlar

  6. Ellezînehum yurâûne
  6.Onlar namazlariyla gösteris yaparlar

  7. ve yemneûnel mâûn.
  7.Ufacik bir yardima bile engel olurlar.  Hadîs-i şerîflerde buyuruldu ki:
  “Kim innâ a'taynâ sûresini okursa , Cenab-ı Hak ona Cennet nehirlerinden su içirir.”
  “Cenab-ı Hak buyurur ki: İzzetime yemin ederim ki , seni (Kevser sûresini) kim inanarak ve sevâbını umarak okursa onu affederim.”
  Kutbüddin İznikî buyurdu ki:
  “Bir kimse yatacağı vakit , Kevser sûresini okursa ve; "Yâ Rabbî! Beni sabah namazına uyandır" derse , Allahü teâlânın izniyle o kimse sabah namazına uyanır.”
  Âlimlerimiz buyurmuştur ki:
  “Her kim bu sûresi Cuma gecesi bin defa okur ve bin defa da salevât-ı şerîfe getirir de yatarsa , o gece Resûlullah efendimizi rüyâda görür.”
  Temîmî diyor ki:
  “Her kim Kevser sûresini okumaya devam ederse , kalbi yumuşar , Rabbine huşû içinde ibâdet eder. Devamlı ibâdet üzere olur.”


   
Maun Suresinin Anlamı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Maun

  Maun

  Maundan yapılmış eşya görmek çevrenizdeki insanların saygısını kazanacak işler yapacaksınız demektir. Maundan yapılmış eşya görmek çevrenizdeki insanların saygısını kazanacak işler yapacaksınız demektir.
 2. tahiyyat suresinin anlamı..

  tahiyyat suresinin anlamı..

  tahiyyat suresi tahiyyat suresinin anlamı peygamberimizin miraca çıktığı zaman bize nail olan sure arkadaşlar bildiğiniz gibi peygamberimiz miraç gecesi göğe yükselip cehennemi cenneti göğün yedi katını sonrada allah c.c lüyü görmüştür..( rabbim bizede nasip etsin işallah) cebrail a.s rehperliğinde bütün göğü dolaştıktan sonra alllah c.c nün yanına getirilmiştir. aralarında sadece bi...
 3. Maun suresinin anlamı ve faziletleri

  Maun suresinin anlamı ve faziletleri

  Yaşar hoca ikide bir Maun suresi diyor şimdi televizyonda kızlar. Acaba bu maun suresinin fazileti anlamı içeriği nedir ?
 4. Kadir Suresinin Anlamı Meali Nedir ?

  Kadir Suresinin Anlamı Meali Nedir ?

  Kadir Suresi Türkçe Meali Kadir Suresinin Meali Adım adım kadir gecesine yaklaştığımız şu günlerde Ramazan ayının her gecesini kadir gecesi gibi yaşamak ve ibadet etmek gerektiğini hatırlatıyor ve tüm meleklerimize ve sayın misafirlerimize kadir suresinin meali bilgilerini buradan yazmak istiyoruz.. Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla 1. Doğrusu Biz, onu Kadr gecesinde indirdik 2....
 5. Kadir Suresinin Arapça Türkçe Okunuşu ve Anlamı

  Kadir Suresinin Arapça Türkçe Okunuşu ve Anlamı

  kadir suresinin arapçası kadir suresinin türkçesi kadir suresinin anlamı Kadir suresinin Arapça yazılışı ve okunuşu ile birlikte Türkçe anlamını sizler için paylaşıyoruz. Kadir gecesinden bahsettiği için sure bu adı almıştır. Abese suresinin ardından Mekke'de inmiştir. Toplam 5 âyet olan Sûrede, Kadir gecesinden, onun faziletinden, o gecede meleklerin yeryüzüne inişinden söz edilir. Kadir...

Sayfayı Paylaş