Mavi rengi ev dekorunda nasıl kullanmalıyız?

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Mavi rengi ev dekorunda nasıl kullanmalıyız?
Mavi renk bir çok bayanın hayır diyemediği özel renkler arasında yer almaktadır. Mavi renk ile elde edilen dekoratif fikirlere göz attığınız zaman oda görünümlerinde huzur verici bir ortam için olmazsa olmaz bir renk seçeneği olduğunun farkındalığını hissedersiniz. Mavi renkli koltuklar, mavi renkli objeler, mavi renkli dekor ürünleri, halılar, duvar kağıtları gibi pek çok seçenek ile mavi renge ev dekorasyonumuzda yer verebiliriz. Mavinin pozitif etkisini siz de evinizde hissetmek istiyorsanız resim galerim aracılığı ile vereceğim önerilere kulak asarak değişime davetiye çıkarma fırsatından faydalanabilirsiniz.

656890_rNiOPRe1GWIguWzko4DZyw8JOiMoL7lt.jpg


Mavi renk pek çok farklı renk seçeneği ile uyum içerisinde kullanılabilmektedir. Mesela üst resimde mavi ve sarı rengin muhteşem uyumunu fark etmemek elde değil. Kullandığımız tonlamalarda çok önemlidir. Mavi ve hangi tonunu kullandığınıza dikkat ederseniz dekorasyonda uyumunu bir o kadar etkili olabildiği gerçeği ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

14451509800.16477700.jpg


Mavi ve beyazın uyumu ise daha özel bir görünüm oluşturmuş sizce de öyle değil mi? Üst resimde yer alan mavinin açık tonu ve beyazın uyumu ile bütünleşen ekru, gri, yeşil, mercan rengi, pembe tonları gibi renklerin uyumunu yansıtan oda dekoratifliği de renklerle oynayarak bütünlüğü yakalamak isteyen bayanların tercihi olabilecekler arasındadır.


14499259630.86382200.jpg


Mavinin farklı tonları ile yukarıda yakalanan sade görünüm de huzurlu bir yaz evinden mutfak kesitine benziyor. İlk bakışta huzur bulunan bir ortamı anımsatan bu mutfak dekorasyonu her zaman değil de hayata kısa bir mola derken ya da tatil zamanları vakit geçirmek amacı ile gelinen bir konaklama yerinden görünümle eşdeğer huzuru yansıtıyor gibi duruyor.

mavi-salonlar-8.jpg


Mavi salonlar için düşünülen bir görünüm olan üst resim ise fazla abartmadan gerçekleştirilen mavi tercihleri ile harikalığını ortaya koymaya adamış kendini adeta.

roma-renkli-kose-takimi.jpgDaha çok beyaza çalan üst resimde ara ara maviye yer veriliyor oluş ile tamamlanan dekor çeşitliliği de beğenilebilecek bir tasarım zenginliği. Üstte beyaz ile gerçekleştirilen dekoru tam bir tamamlayıcı ile tamamlayarak huzuru, saflığı, sadeliği ve bir o kadar şıklığı ortaya koyan dekoratiflik yakalanmış. Beyaz sevenlerin hayatına bir tutam neşe ve canlılık katan farklı renk alternatifleri arasındaki koyu mavi tonu da ayrı bir hayat vermiş odaya. Siz de bu tarz çeşitlilikteki koltuk takımı modelleri tercihi ile maviyi odalarınızda istediğiniz ton ve miktarda hissettirebilirsiniz.
 
Geri
Üst