Maydanoz düşüğe sebep olurmu yardımcı olun lütfen

K

Kanaryam1

Forum Okuru
Maydanoz düşüğe sebep olurmu yardımcı olun lütfen

Maydanoz düşüğe neden olurmu melek kadınlar kulübü maydanoz düşüğe sebep olur mu forum'da.​

Kızlar ben 20 haftalık hamileyim ve bir arkadaşım maydanozun düşüğe sebep olabileceğini söyledi bende bilmeden bir davette salatanın içindeki maydanozu görmedim ve iyiymiş bulundum çok yemedim ama çok korkuyorum acaba düşüğe sebep olurmu? Maydanoz düşüğe sebep olurmu sevinirim.

Merhabalar
Maydanozun aslında düşüğe neden olduğuna dair bilimsel bir kanıt yoktur ama halk arasında özellikle İlk 3 ay maydanoz yenmemesi gerektiği söylenir. Başlıca düşük nedenleri aslında kromozomal anomaliler hormonal hastalıklar tiroid problemleri annedeki enfeksiyonlar yaş daha önce yaşanılan düşükler obezite kronik hastalıklar sigara alkol ve madde kullanımı gibi durumlar asıl düşüğe neden olan durumlardır. Maydanoz düşüğe neden olsa bile siz 20 haftalık olmuşsunuz yani İlk 3 ay riskini atmışsınız. Tabii ki bilimsel bir kanıt yoktur ama ilk 3 ay maydanoz yemek de fayda var ama siz ilk 3 ayı geçtiğiniz için bir problem olacağını düşünmüyorum.

Maydanoz tüketmek düşüğe sebep olurmu gerçekten aşağıdaki linkten uzunca detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz aynı zamanda hamilelikte neler yenir neler yenmez yazımızda görebilirsiniz. "Gebelikte maydanoz tüketmek düşüğe sebep olurmu"

Geri