Maydanozun zararları var mı çok yersek sorun olur mu?

E

Ecrinsare

Forum Okuru
Maydanozun zararları var mı çok yersek sorun olur mu?

Maydanozun zararları melek kadınlar kulübü maydanozun zararı var mı forum'da.​

Maydanoz yeşillikler arasından en sevdiğim. Sofraya oturunca maydanoz olmadan oturmam diyebilirim. Bol yeşillik severim ama maydanozu daha çok severim aroması harika bayılıyorum doğrusu. Her yemeğimin içine de koymayı severim. Yeşil olarak daha çok seviyorum tabii. Maydanozun zararları nelerdir çok yediğimiz zaman zararı olur mu?

IMG_20220210_151134.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar
Maydanozun zararları nelerdir? Her şeyin yeteri kadar yenmesi faydalıdır her şeyin fazlası da zararlıdır doğal olarak maydanozda ne kadar faydalı olsa da çok fazla tüketildiği zaman zararı olabilir. Maydanoz oksalat bakımından zengin bir yeşilliktir. Peki nedir bu oksalat? Oksalat yani böbrek taşlarını artırma ihtimali yüksek olan bir çözeltidir. Maydanoz da bol miktarda bulunan oksalat böbrek taşlarını artırma ihtimali olduğu için böbrek taşı olan kişiler çok fazla tüketmesi önerilmez. Maydanoz yine fazla tüketildiği zaman ciltte döküntüye sebep olabilir ayrıca çok fazla maydanoz tükettiğiniz zaman güneşi çıktığınızda cildiniz ekstra hassas hale gelebilir. Ne kadar doğru bilemiyorum ama hamilelere de ilk 3 ay maydanoz yememeleri gerektiği söylenir düşüğe sebep olduğu için ama bir kesinliği yoktur bunun.

Hamilelerin maydanoz yiyebilmesi konusunda aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz. "Hamileler maydanoz yiyebilirmi" konusunu merak eden arkadaşlar aşağıdaki linki tıklamanız yeterli.

Geri