Meclis menüsünün meşhur tatlısı vişneli tayfır tarifi

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
#1
Meclis menüsünün meşhur tatlısı vişneli tayfır tarifi
vişneli tayfır, vişneli tayfır malzemeleri, vişneli tayfır nedir, vişneli tayfır nasıl yapılır ile ilgili bilgiler sizlerle... Son zamanlar da eğer haberleri izlediyseniz vişneli tayfır ismini mutlaka duymuşsunuzdur. Yıllardır meclis menüsün de zaman zaman tartışmalara yol açan vişneli tayfır tatlısı zaman için de menuden çıkartılıp tekrar konulsa da meclis başkanının tatlının ismini beğenmemesinden dolayı menüden çıkartılmasını istediği için tekrar meclis restaurant menüsünden çıkartıldı. Oldukça merak uyandıran vişneli tayfır tatlısı için bizde sizlere bu tatlının malzemeleri ile birlikte yapılışı hakkın da bilgi vermek istedik.
Nedir bu vişneli tayfır tatlısı nasıl yapılır malzemeleri nelerdir?

Aslın da vişneli tayfır tatlısının isninin nerden ve kim tarafından verildiği bilgisi bulunmuyor. Oldukça hafif bir tatlı ve çocuklarınızın da çok severek yiyeceğine inanıyorum. Dediğim gibi isminden dolayı menudün çıkartıldı:)
< Konu Resmi..>
Malzemelerine gelince;
Üst kısmının malzemeleri
1 Paket vanilyalı puding
2,5 su bardağı vişne suyu
Alt kısmının malzemeleri

5 Yemek kaşığı irmik 10 yemek kaşığı toz şeker
4 su bardağı süt
orta kısım için malzemeler
1 paket petibör sade büsküvi

< Konu Resmi..>
Bu meşhur tatlının yapılışına gelince;
Tencerenin içine vanilyalı puding ile birlikte vişne suyu boşaltılır ve birlikte kıvam alıncaya kadar pişirilir
Silikon kabın taban kısmı malzemelerin yapışmaması için hafifçe ıslatılır ve pişirdiğiniz karışım içine kabın içine dökülür. Bu arada karışımın ılımasını beklerken bir paket petibör büskiviyi rondadan çekerek ılıyan karışımın üzerine dökülür.
Son olarak tencerede irmik, şeker ve süt koyu bir kıvam alıncaya kadar pişirilir ve ılıdıktan sonra bisküvilerin üzerine dökülür.
Tatlımız iyice ılıdıktan sora buzdolabına kaldırılır ve mümkünse bir gece buzdolabında bekletilir. Servis edeceğiniz de dilimleyerek servis edebilirsiniz. Ayrıca vişneli tayfır tatlısının üst kısmını dondurulmuş vişnelerle süsleyebilirsiniz tercih tamamen size kalmış;)
 

melekannesi

Aktif Üye
Üye
#4
haberi bende izlemiştim vişneli tayfır tatlısı dendiğinde nedense sanatçılız ferdi tayfurun adı aklıma geldi hafif bir tatlı olduğunu düşünüyor ve en kısa zamanda yapmayı istiyorum hafif sütlü tatlıları her zaman için tercih ediyorum vişnenin de sütlü tatlıya yakışacağını düşünüyorum
 
  Kredi affı Meclis gündeminde hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
okul meclisi başkanlığı için açılış konuşması atar mısınız acilll yarın seçim varrrr okul meclisi başkanlığı için açılış konuşması atar mısınız acilll yarın seçim varrrr
bu yıl okul meclisi başkanlığına aday oldum ama açılış konuşmam yok yardım edermisiniz ve şimdiden teşekkürler :dosya:
Bilmedikleriniz 0
İçki içilen mecliste olmak harammıdır? İçki içilen mecliste olmak harammıdır?
Sarhoşluk veren içkiler, zamanla alışkanlık ve bağışıklık sağladığı için, az içenin giderek çoğa kaçtığı, önceleri azı te'sir edip sarhoş ederken, alışkanlık arttıkça aynı miktarın te'sir etmediği görülmektedir. Bu sebeble içkiyi önlemenin en...
Tüm İslami Bilgiler 0
meclis başkanının görevi nedir meclis başkanının görevi nedir
meclis başkanının görevi nedir bu konuda kim bilgiliyse bu sayfadan bildiklerini yazsın lütfen:S
Soru-Cevap 1
Türkiyenin İlk Meclis Başkanı Kimdir Türkiyenin İlk Meclis Başkanı Kimdir
Türkiyenin İlk Meclis Başkanı Kimdir bilenler parmak kaldırmasın yazsın diyor ve şimdiden yazanlara teşekkürlerimi sunuyorum :)
Soru-Cevap 1
Kredi affı Meclis gündeminde Kredi affı Meclis gündeminde
Üniversite mezunu öğrencilerin öğrenim kredisi ile ilgili sıkıntısı Meclis gündemine geliyor. Üniversiteyi bitirip öğrenim ve harç kredisi borçlarını ödeyemeyen yaklaşık 1,5 milyon gencin sorunu TBMM gündemine geliyor. Borçlu üniversite...
Ekonomi-Finans-Borsa 0

Benzer Konular