1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  Medikal estetikte hyalüronik asit dolgular

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Medikal estetik alanında en çok başvurulan yöntemlerden birisi de hyalüronik asit dolgular... Yüzdeki ince çizgilerin giderilmesi veya yüze hacim kazandırmak için yıllardır kullanılan dolgu enjeksiyonları yöntemi, cilt güzelleştirme için en çok tercih edilen estetik girişimlerden.


  Hyalüronik asit bazlı olan bu maddeler yüz,dudaklar, boyun ve dekolte, eller gibi yaşlanmanın en belirgin olduğu bölgeler için kullanılıyor. Kırışıklıklar, derideki yaşlanma, yüz konturlarındaki bozukluklar dolguyla gideriliyor ve cilt daha iyi şartlarda yeniden canlanıyor.

  < Konu Resmi..>

  Dolgu uygulamaları kısa sürede uygulanan, hızlı cevap veren bir uygulamalardır. Sadece uyuşturucu bir krem ile rahatlıkla uygulanabilir. Dolgu fiyatları kullanılan malzemeye, uygulanan bölgeye, kullanılacak dolgu miktarına göre dolgu fiyatları değişir.

  Hyaluronik asit, doğal olarak insan vücudunda bulunan bir maddedir. Özellikle gözler ve eklemlerdeki sıvıda yüksek konsantrasyonlarda bulunur.

  DİĞER İSİMLERİ NELERDİR?

  Asit Hyaluronique, Acido Hialurónico, Glycoaminoglycan, Glycoaminoglycane, Hyaluran, Hyaluronan, Hyaluronat de Sodyum, Hyaluronat Sodyum, Hylan, Sodyum Hyaluronat.

  ETKİLERİ NELERDİR?

  Ağız içinde yaralar.
  Göz cerrahisi ve kornea nakli sırasında göz içine enjekte edilir
  Olası diğer etkileri arasında osteoartritte eklem içine enjekte edilerek kullanılabilir. Bunlara ek olarak deride yaralar ve yanıklar için ve yaşlanmasını önlemek için de kullanılabilir.

  NASIL ETKİ EDER?


  Hyaluronik asit, eklem ve diğer dokularda yağlayıcı olarak görev alır ve bir yastık gibi hareket eder. Buna ek olarak, vücudun inflamatuvar yanıtını etkileyebilir.

  GÜVENLİ Mİ?

  Hyaluronik asitin reçete edilmiş formları çoğu insan için güvenlidir. Hyaluronik asit, ağız yoluyla alındığında güvenli olup olmadığını bilmek için hakkında yeterli bilgi yoktur. Bazen hyaluronik asit enjekte edilir, edildiği yerde ağrı ve kızarıklık oluşabilir. Hyaluronik asit, göz ameliyatı için kullanıldıktan sonra gözde basınç artması ortaya çıkabilir.
  Nadiren, hyalüronik asit alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Hyaluronik asit ürününün alınması ve ya enjekte edilmesi profesyonel bir sağlık personeli tarafından yapılmalıdır. Hamile veya emzirme durumunuz varsa bu ürünü kullanmayınız.

  DOZ AYARLAMASI NASIL OLMALI

  Aşağıdaki dozlarda bilimsel araştırmalar incelenmiştir:
  Enjeksiyon yoluyla:
  Osteoartrit tedavisi için: Alanında uzman bir doktor tarafından diz eklemi içine hyalüronik asit enjekte edilir.


   
Medikal estetikte hyalüronik asit dolgular konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Estetik dolgular nasıl yapılır ?

  Estetik dolgular nasıl yapılır ?

  Estetik dolgular, hazırlanmış kavitelere tabaka tabaka yerleştirilir ve her tabaka özel bir ışık ile sertleştirilir. Bu işlem bitince Estetik dolgular dişe göre şekillendirilir ve düzeltilir. Bütün bu işlemler amalgam dolgu işleminden daha uzun sürer. Ancak amalgamın en az iki katı kadar daha pahalıdır. Estetik dolguların ağızda kalma süresi de 7-10 yıldır ki bu süre amalgamın ömrüne yakındır....
 2. Dolgu İle Anında Estetik

  Dolgu İle Anında Estetik

  yanak dolgusu yanaklara dolgu gözaltına dolgu göz altı dolgusu kaş arası Seneler geçtikçe yüzümüz, çenemiz ve dudaklarımız eski dolgunluklarını kaybetmeye başlar.Yüzümüz adeta erimeye başlar, süzülmüş ve çökmüş gibi görünür, dudaklar ise incelmeleri ile birlikte üzerinde mimik çizgiler dikey bir şekilde oluşmaya başlar. Çenemiz erimeye ve daralmaya başlaması ile birlikte özellikle nazolabial...
 3. Dudak dolgusu Hyalüronik Asit Nedir?

  Dudak dolgusu Hyalüronik Asit Nedir?

  en iyi dudak dolgusu hangisi,hyalüronik asit nedir,dudağa hangi dolgu iyidir,dudağına dolgu yaptıranlar,dudak dolgusu hakkında bilgiler Daha ziyade kadınlar arasında son dönem trendleri arasına giren dolgun dudak isteği, sağlık ve estetik sektörünün de konuya ilgisini yoğunlaştırmasıyla, uzun süreden beridir etkileri bilinen ve yan etkisinin neredeyse hiç olmadığı, çeşitli tedavilerde...
 4. Kalça estetiğinde Silikon uygulaması nasıl olmaktadır?

  Kalça estetiğinde Silikon uygulaması nasıl olmaktadır?

  Birkaç asır önce yapılan sanat eserlerinde geniş kalçalara ve popoya sahip kadınlar estetik, güzelik ve cinsellik sembolü olarak ifade edilmekte idi. Değişen zamanla birlikte estetik normlarında değişmesi sonucunda, günümüzde dar ve yüksek kalçalı ve arkaya doğru çıkık, üst alt mesafesi kısa, sarkmamış popolu kadınlar seksi ve güzel kadınlar olarak kabul edilmektedir. Popo ve Kalça estetiği...
 5. Hyalüronik Asidin faydaları

  Hyalüronik Asidin faydaları

  Hyalüronik asit, vücudun her dokusunda bulunur ve belirli hayati aktiviteleri gerçekleştirmekten sorumludur. Hyalüronik asitin önemli faydalarından bazıları eklem ağrılarının tedavisi, cilt yaşlanmasını azaltması ve bağışıklık sistemini güçlendirmesidir. Ayrıca hiyalüronan veya hiyalüronat biçiminde de ifade edilen hyaluronik asit, kimyasal olarak dallanmamış uzun polisakaritler içeren bir...

Sayfayı Paylaş