1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Medya Ne Demektir?

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  medya ne demektir medya, nedir, ne demektir, çeşitleri, faydaları, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz


  [​IMG]


  Sevgili melekler,
  Medya sayesinde herşeyden haberimiz olur.Dünyanın neresinde hangi olaylar olmuş,memlekette son durum ne,kim nerede kiminle görülmüş,say say bitmez.Faydalarının yanında yanlış kullanım sonucu zararlarını da gördüğümüz medya kelimesini biraz açarsak bakın neler öğreniyoruz..

  Medya, asıl olarak yabancı kökenli olan “media” kelimesinin türemesinden oluşturulmuş bir kavramdır.Görsel sanatları, müziği, tiyatroyu, baleyi, tüm insan davranışlarını kapsar. Bilgiyi yayan, eğiten, eğlendiren ya da bilgiye yönelik davranışlardır.

  Medya’nın temel görevi şunlar olmalıdır: Bilgilendirme, yönlendirme, eğitme, duyguları dile getirme, toplumsal ilişki kurma , eğlendirme, uyarma .

  Deneyimlerin, düşüncelerin , tepkilerin, duyguların paylaşılmasını sağlayan bu medya araçları, bireyler arasındaki iletişimin temelidir.İletişim kuran kaynak kişiyi istediği biçimde etkileyebilir. Kişi de bunları algılayıp , yorumladıktan sonra yanıt verir, yani belirli bir tepki gösterir.

  Bu iletişim kişinin kendini tanımasına , kendisini bulmasına da yardımcı olur .
  İletişim kurarken kişi kendi inançlarını , duygularını da daha iyi çözümleyebilir.
  Dinleyerek, izleyerek , okuyarak kazandığı bilgilerle de seçim yapma olanağı doğar. Bunları bir başkasına iletir, bunlar paylaşılır ve birbirlerinin davranışlarından etkilenebilirler. Çünkü kişiler çevreden yalıtılmış , özerk bireyler olarak davranamazlar. Kişiler içinde bulundukları ortamı biçimlendirir. Kişiler arası ilişkiler özellikle az gelişmiş ülkelerde Batı’dakinden daha önemlidir. Bu iletişim olağanüstü durumlarda, siyasal ya da toplumsal değişim dönemlerinde de büyük önem kazanır. Toplumun yapısında sürekliliği sağlayan da , değişimi yaratan da iletişimdir.

  Sonuç olarak medya ,bilgi vermek ve kendini sanatta açıkça ifade etmek için kullanılan yöntem iken bizde ki karşılığı ,eğlence ve magazini, üstün teknik ve görsel öğelerle sunan kitle iletişim araçlarıdır...

   
Medya Ne Demektir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kiyamet Kopsa Medya Ne Der?

  Kiyamet Kopsa Medya Ne Der?

  Farzedinki kiyamet kopmus. Medyanin tavri ne olur sizce? Olmamis gibi mi davranir. Belki de Okuyunca gülmekten kirilacaksiniz? Kiyamet Kopsa Medya Ne Der? Sabah: Biz Öldük! Anadolu Ajansi: Kiyamet koptu. (A.A) Cumhuriyet: Sonunda Ata'miza kavustuk! Star Gazetesi: Sok!.. Kandirildik, Seytan aslinda iyiymis!.. Dünya Gazetesi: IMKB'de endeks bir daha yükselmeyecek! Hafta Sonu: Hülya...
 2. kıyamet kopsa medya ne der?

  kıyamet kopsa medya ne der?

  Sabah: Biz Öldük! Zaman: Biz demiştik, böyle olacağı belliydi! Dünya Gazetesi: IMKB’de endeks bir daha yükselmeyecek. Hafta Sonu: Ayhan Işık ile Hülya Avşar gizlice buluştular Erkekçe: Ayın hurisi CHA: Abi, cehennemden alev görüntüleri var elimizde... Metro Hipermarket Bülteni: Gerçekten Son indirim??. Fanatik Gazetesi: Bu maçın galibi yok! Hürriyet Gazetesi, Ertugrul Özkök:...
 3. ne demek???

  ne demek???

  about ne demek about ne demektir has a spectacular aura about..........ne demek????benim ingilizcem yokki.....kalplerimin yaninda var da.....merak ettim.....ingilizce yazilar kaldirilsa ne iyi olur........hem bilmemek ayip degil ogrenmemek ayip...dime....)))
 4. medya nedir? demokrasi nedir?

  medya nedir? demokrasi nedir?

  medya nedir?demokrasi neye denir?
 5. Fezleke Nedir Ne demektir?

  Fezleke Nedir Ne demektir?

  fezleke nedir, fezleke ne demektir, fezleke ne anlama geliyor Son günler de fezleke kelimesini oldukça sık duyar olduk...Özellikle sosyal paylaşım ağlarında espirili bir şekil de dolaşan fezleke kelimesinin ne olduğunu ne anlama geldiğini merak edenler için gereken bilgileri paylaşıyoruz. Fezleke, her hangi bir kararın ya da sorunun kısa yazımı ya da anlatımına denirfezleke Fezleke hukukta...

Sayfayı Paylaş