Mekan Günlüğüm

Ce: Mekan Günlüğüm

27 Kasım

Benim müdür hepten cozuttu valla. Ne yapacağım ben bununla bilemiyorum. Çocuklar da çok yordular beni bugün ama değerdi, güzel ders işledim bugün tüm sınıflarda... :)

Çocuklar çok tatlılar ya, bir sürü hediyeler birşeyler almışlar getirmişler öğretmenler günü için. Kolyeler almışlar, küpeler, kalemlikler, kalemler, çiçekler, parfümler... Kucağım bir anda bir sürü şeyle doldu dün ve bugün.

Gelip sarılıp beni öpmeleri, güzel cümlelerle bana birşeyler söylemeleri... istemeden başladığım bu meslekte belki de gerçekten birşeyler farklı olacak dedirtiyor bazen. (Belki de gelip geçici bir duygu bilmiyorum, bazen çok sinirleniyorum çünkü)...

Başım ağrıyor biraz bağırarak ders anlatmaktan. Yorulmuşum ya. Gerçi her mesai sonrası aynı cümleyi söylüyorum :)

Neyse sonra yine gelirim...

Cevap: Mekan Günlüğüm

9 Haziran 2008 Pazartesi

Bugün eşimle evlilik yıldönümümüz... Lakin işler, stres ve uğraştığımız olaylar tatlılıkla hatırlanacak bir kutlama yapmaya müsaade etmiyor sanki bugün.

Bir yıldır muzdarip olduğum olaylar silsilesi yine ve yeniden (aslında ara vermeksizin) kendini gösteriyor. Koca koca insanların hiç hoş olmayan bir şekilde birbirlerine bağırmasına tanıklık ettim bugün. İçim acıdı... Gerçi taraflardan biri haklıydı biliyorum. Taraf tutulmaz ama hakkın ve haklının tarafı olunur. Bugün buna daha çok inandım.

Evde yine yapacak bir sürü şey var. Bugün mesaiden geç çıktım zaten. Neyseki yemeğim var. Arkadaşım tek başına durmasın istedim okulda. Öğlen dersim bitmesine rağmen yanında kalmak istedim. O yüzden de geç geldim.

Çok güzel bir rüya gördüm hafta sonu. O kadar güç verdi ki bana. Kendimi iyi hissettirdi o kadar stresten sonra, gerçekten iyi geldi.

Sanırım tatilin gelmesi beni çok rahatlatacak. Hem fiziksel, hem ruhsal hem de duygusal olarak. Buna ihtiyacım var, biliyorum.

İşte bir gün daha geçti gitti.

Yarına Allah kerim...

9 haziran 2008
sevgili bilge gökçen öncelikle evlilik yıl dönümünüz kutlu olsun ALLAH bir ömür mutluluk ve huzur versin
ne güzelmiş bu konu yeni fark ettim heralde benim kadar yanlız kimse yoktur konuşacak dertlerimi anlatacak kimsem yok (tabi melekler hariç)çıkıp gezmek istiyorum özgürce tek başıma gezmek ama çıkamıyorum tabiki oğlum daha iki yaşında bırakacak kimsemde yok yanlız kalmayı arkadaşlarımla gezmeyi uzanıp eşimle film izlemeyi özledim ne zaman büyüyecek bu çocuklar gün geçtikçe sorumluluğum artıyor sıkılıyorum ailemden uzaktayım kimsem yok eşimlede iyice uzaklaştık hayat geçim derdi öne geçti
bu günlerde bunalımlıyım inşallah çabuk geçer
ooooooooohhhhhh rahatladım
canım bilgem teşekkürler

nice mıtlu senelere arkadaşım
gurbet kuşu galiba yurt dışında ama olsun insan bazen kendi vatanında bile hatta tanıdıklar arasında bile kendini yalnız hissedebilir önemli olan gönül birliği yapyığımıs kişilerle gönül köprüsü kurmak.bende 2 senedir kendimi yalnız hissediyom yoruldm ama gidecek yer yok yani kaçış yok en ii si yüzleşmek hayatla sağlıcakla kalın..........

inşallah bir ömür boyu hep böyle mutlu olursun bilgem..içini bize dökmüşsün canım saol:hug: hayat koşullarından dolayı böyle oluyor diymi?iş güç..gurbet kuşu bitanemm sende canını fazla sıkma hayat bu napıcaksın katlan bi süre sonra düzelir biraz daha dayan.biz kadınlar hep dayanırız ya zaten hep dayanan biz oluruz herşeye katlanan..

10 haziran

Bugün bütün günümü ailemle geçirmeyi planlıyorum.onları çoooooookkkkkkkk seviyorummmmmmmm onlar benim herşeyim..tabi sizleride seviyorum melişlerimi sevmem mi hiç:)

sevgı Bestesının Notlarını Tum ınsanların Yuregınde Hıssedecegı, Huzunlerınızın Dostluklarla Sılınecegı, Umıtlerınızın Hıc Bıtmeyecegı, Saglık, Mutluluk Ve Basrı Dolu Bır Yılı Sevdıklerınızle ırlıkte Gecırmenız Dılegıyle.
nese Dolu Bır Yıl Gecırın...

10 haziran

tatil dönüşüü mutlu ve yorgunumm .. burayı çook öslediimm.. herkes içinn güneşlendimmm .. işlerrimm beni bekliyorrrrrr görüşürüzzzzz

13 Haziran 2008 Cuma

Ve okullar tatile girdi nihayet. (Ve ile cümleye başlanmaz ama başladım, sanırım aklımda başka cümleler de vardı)

Şimdi seminer haftalarımız kaldı, Temmuz 1'e kadar.

Kayınbiraderim geliyor yaşasın :)

Bugün kendimi iyi hissediyorum, iyi haberler aldım hep...

13 haziran cuma
bu gün canım kızım bitenecik bebeğim ilk karnesini aldı çok heyecanlıydı tabi bizde karnesi güzel gerçi bizim için önemli olan okumayı istemesi biz onu ve kardeşini çooooook seviyoruz
bu gün kendimi iyi hissediyorum bazı olumsuz şeyler olsada çocuklarıma bakınca hayat yaşamaya değer diyorum benim istediğim şeyler olmasada onların istekleri için uğraşmak güzel
çok çabuk memnun oluyorlar içten pazarlık yok sevgi gösteriyorlarsa gerçektir yalanı bilemezler bir kerecik öpsem sarılıp iki katı sevgi veriyorlar canlarım yaşama sebeplerim iyiki dünyaya getirmişim
ALLAH herkese ana baba olabilmeyi nasip etsin

06 Ağustos 2008 Çarşamba

Zaman geçiyor, günler bitiyor, yıllar geride kalıyor...

Çok şeyler değişiyor hayatta.

Bu aralar kafamda planladığım birşeyler vardı, yapmak istediğim. Ne fırsat oldu ne de zaman. Yorgunluk ve başka işler de cabası.

Çok çabuk mu moralim bozuluyor bu aralar, fazla mı hassaslaştım acaba diye kendime sorar oldum bugünlerde. Hani cevaplanmasına gerek olmayan sorular sorar ya insanlar, benimki de o hesap sanırım.

Allah kimsenin emeğini boşa çıkarmasın, gönlünden iyilik geçenlerin yolunu şaşırtmasın. (Ne alaka, ben de bilmiyorum)

Sol tarafımda özellikle bacağımda sıkıntı yaşıyorum, dilediğimce hareket edemiyorum, sağlığın değerini daha iyi anlıyorum bugünlerde. Her zaman sahip olduklarımızın değerini sahipken anlayamıyoruz. Anlayabilmek dileğiyle...

Birkaç kişi var, çok özledim...

Yine de güzel hayat, herşeye rağmen. Gülmesi de, kızması da, sakinleşmesi de, ağlaması da, herşey hayata dair...

Ne güzel...

Geri