1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Mektup yazarken nelere dikkat etmeliyiz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Mektup yazmak tarihe karıştı fakat ben sevgilime yazmak istiyorum nasıl yazmalıyım ve nelere dikkat etmeliyim

2. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    822
    Ödül Puanları:
    113
    Mektup planı
    Hitap seslenme Bölümü: mektubun bu bölümü mektupm yazdığımız kişi ile olan ilişkimize göre olur Hiç tanımadığımız birisine samimi bir arkadaşımıza sesleniyor gibi seslenemeyiz Hitap örnekleri: Sevgili Babacığım Canım Kadar Sevdiğim Kardeşim AzizHemşerim Efendi Oğlum Gözümün nuru kızım Sayın Yönetici
    Hitaplar mektubun diğer bölümlerinde yeri geldiğinde tekrarlanabilirhitaptan sonra virgül konurbGiriş Bölümü: mektubun giriş bölümünde genellikle en son mektuplaşmadan söz edilir Neden mektub yazıldığı anlatılır

Gelişme Bölümü: iletmek istediğimiz düşüncelere haberlere genişçe yer verilen bölümdürverilecek haberler konularına göre paragraf halinde yazılmalıdır Özel mektuplarda konu birliği önemli olmadığından her paragrafta bir konu olmalıdır

Sonuç Bölümü: İyilik dilekleri selam samimiyet ifade eden cümleler yer alır Tek paragraf halinde kısa olarak düzenlenir

Özel mektubun sahibinden izinsiz açılması hem genel ahlak kurallarına aykırı hemde kanunen suçtur Haberleşme hürriyeti anayasal güvence altındadır Konuya ilişkin anayasa maddesi şöyledir: Madde 22- Herkes haberleşme hürriyetine sahiptirHaberleşmenin gizliliği esastırKanunun açıkça gösterdiği hallerde usulüne göre verilmiş hakim kararı olmadıkça gecikmesinde sakınca bulunan hallerde de kanunla yetkili kılınan merciin emri bulunmadıkça,haberleşme engellenemez ve gizliliğine dokunulamaz

3. gizem albenis

gizem albenis Forum Okuru

Bu na göre hitap bölümü sebep olur sonuç olurr

Mektup yazarken nelere dikkat etmeliyiz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tansiyon hastaları nelere dikkat etmeli?

Tansiyon hastaları nelere dikkat etmeli?

yüksek tansiyon hastaları nelere dikkat etmeli tansiyon çıkması ilaçlarının yan etkileri hastası nelere dikkat etmeli ilaçlarının zararları Yüksek tansiyon hastaları tuzdan kaçınmalı. Potasyum ve magnezyumdan zengin beslenmeli. İdeal kilosuna erişip kilosunu koruyabilmesi için diyet yapmalı. Dr. Güldehen Akbaş, yüksek tansiyonla ilgili merak edilen sorulara cevap verdi... Hipertansiyon nedir?...
  2. hamilelikte nelere dikkat etmeliyiz ?

hamilelikte nelere dikkat etmeliyiz ?

Hamilelikte dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, neler yenilip içilmeli ? ARkadaşlarım 5 sene sonunda çok şükür hamile kalabilmeyi başardım. Aslında sorunda yoktu ama bir türlü kalamıyordum şu anda 20 günlük hamişim. Allahıma binlerce şükürler olsun. Şimdi sizlere şunu sormak istiyorum. Ben gebelik hususunda çok tecrübesizim. Sizlerden hamilelikte nelere dikkat etmem gerekli konusunda yardım...
  3. Dövme Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Dövme Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

dövme yaptırırken dövme yaptırmak dövme yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler Sevgili melekler, pek çok kişi sevmese de dövme yapmak gerçekten bir sanat. Özellikle bu işin ustalarınca yapılan bazı dövmeler, şapka çıkarttıracak nitelikte gerçekten. Eğer siz de dövme yaptıracaksanız işinin ehli ve hijyen kurallarına uyulan bir yerde yaptırın. Bunun dışında dövme yaptırırken nelere dikkat...
  4. İkizlere Gebeyim Nelere Dikkat Etmeliyim?

İkizlere Gebeyim Nelere Dikkat Etmeliyim?

ikiz gebelikte nelere dikkat etmeli,çoğul gebelikte nelere dikkat etmeli,ikiz gebelikte doğumda ne gibi sorunlar yaşanır,ikiz gebeliği hakkında bilgiler İkiz gebelikte beslenme ile birlikte en önemli konu istirahat konusudur. Bu istirahata ikiz ve çoğul gebelik yaşayan anne adaylarının çok dikkat etmesi gerekmektedir. Aşırı fiziksel aktivite çoğul gebelikte erken doğuma sebebiyet...
  5. Lohusalıkta nelere dikkat etmeliyim?

Lohusalıkta nelere dikkat etmeliyim?

Lohusalık dönemi doğumdan sonraki 6 haftayı kapsar. Bebeğin anneden doğduğu andan itibaren başlar ve 6 haftanın sonunda lohusalık dönemi sona erer. Bu dönem aslında kontinü devam eden ve gebelik etkisiyle oluşan değişimlerin tekrar eski gebelik öncesi haline döndüğü dönemdir. Hafta hafta ayırmak pratik olabilir fakat haftadan haftaya geçişler keskin sınırlarla belli olmayabilir. Lohusalığın...

Sayfayı Paylaş