Melekler evde deterjan yapmak ister misiniz?

M

Misafir

Forum Okuru
Melekler evde deterjan yapmak ister misiniz?
evde deterjan nasıl yapılıyor
evde deterjan yapımı
ev yapımı deterjan

Evet Melek'ler, sizi bilmem ama deterjan ve deterjan kokularını seven ben, bu konuya merak sardım. Daha önce evde sabun yapımı hakkında merak sarmış ve kendi imaltım olan sabunlarımı koleksiyon haline getirmiştim. Şimdi de deterjanı evde nasıl yapabilirim diye düşünüyor bu konuda ki önerileri dikkate alıyorum :) Benim gibi evde deterjan yapmak isteyen tüm akradaşlarımız bu sayfamıza davet ediyorum :)

deterjan-122.jpg

BULAŞIK DETERJANLARI: Bulaşık yıkama suyunun içine normal likit sabun ve bir miktar limon suyu koymak veya yıkama süngerini normal sabuna sürmek, deterjandan zarar görmenizi engelleyecektir. Suyun fazla sert olması halinde bardaklarda lekeler oluşmasını önlemek için birkaç çay kaşığı boraks ilave ederek suyu yumuşatabilir, sabundan da tasarruf edebilirsiniz.

BULAŞIK MAKİNESİ DETERJANLARI: 2 yemek kaşığı pişirme sodası ile 2 yemek kaşığı boraksı karıştırarak, kendi bulaşık deterjanınızı yapın.

FIRIN TEMİZLEYİCİLERİ: Bir sprey şişesinin içine, 2 yemek kaşığı likit sabun, 2 yemek kaşığı boraks ve sıcak su koyarak iyice karıştırın. Karışımı fırın duvarlarına püskürtün. 20 dakika bekledikten sonra tahta veya çelik tel yumağıyla kirleri kazıyın. Fırının içini kirler üst üste birikmeden temizlemelisiniz. Böylece kimyasal madde kullanmak zorunda kalmazsınız.
Mikrodalga fırını temizlemek için, 3-4 kaşık kek karbonatını bir miktar suda eritip macun kıvamına getirin. Daha sonra ıslak bezle fırındaki kalıntıları alabilirsiniz.

YUMUŞATICILAR: Çalkalama sırasında suya ilave edilecek 1/4 bardak pişirme sodası, boraks veya beyaz sirke, makinedeki çamaşırlar için yumuşatma görevi üstlenecektir.

Geri