1. hatiss

  hatiss Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  2 Kasım 2010
  Mesajlar:
  542
  Beğenilen Mesajlar:
  86
  Ödül Puanları:
  0

  Melekler Hamilelik Belirtileri,Testler ve Doktor Takibi Burada

  Konu, 'Gebelik' kısmında hatiss tarafından paylaşıldı.

  gebelik belirtileri,gebelik belirtisi,gebelik belirtisi ilk hafta,
  Melekler artık bir çoğumuz hemen hemen gebelik belirtileri nelerdir ve gebelik ne zaman belli olur az çok öğrendik bu konumuzda gebelik belirtilerine tekrar yer verelim ve detaylı bir şekilde merak edenler için anlatalım buyrun konumuza bir göz atalım;


  < Konu Resmi..>  Hamileliğin Belirtileri


  Hamileliğin en bilinen belirtisi periyodun kaçırılmasıdır; fakat bunun dışında sizin hamile olduğunuzu anlamanıza yarayacak başka belirtiler vardır.

  Orada, içerde bir bebek mi var?

  Çoğu kadın periyodu gecikene kadar hamile olduğundan şüphelenmez. Fakat bakmanız gereken başka belirtilerde vardır;

  1 Mide bulantısı hissi

  2 Kimi zaman metal tadı olarak adlandırılabilecek şekilde ağızda oluşan değişik tat hissi

  3 Göğüs ucundaki şişkinliğin daha belirgin hale gelmesi

  4 Karın ağrısı

  5 Yorgunluk

  6 Kahve ve yağlı yiyecekler gibi belli başlı şeylerden uzaklaşma

  7 Vajinal akıntılarda artış

  Bazı kadınlarda çok az miktarda kanama görülebilir. Bu olay, kadın tarafından sanki periyodu gecikmemiş gibi algılanabilir. Hâlbuki bu yanıltıcıdır.Biz buna genellikle yerleşme kanaması yani (implantasyon) olarak adlandırıyoruz.

  Test Etmek…

  Şimdi ise gerçekten bebek sahibi olup olmadığınızı öğrenme zamanıdır.

  Hamilelik testlerini; gebe kaldığınızı düşündüğünüz zamandan 2-3 hafta sonra ya da periyodunuzu kaçırdığınızı fark ettiğiniz ilk gün yapabilirsiniz.

  Bu testler; idrardaki Beta-HCG ( human chorionic gonagotrophin) hormonunu ölçerler. Plastik çubuktaki kimyasal madde hormonunuzla karşılaştığı anda renk değiştirme özelliğine sahip, bu nedenle test için çubuğun ucuna azıcık bir miktar damlatılması yeterli olacaktır. Sonucu ise çubuğun üzerindeki küçük pencereden izleyebilirsiniz.

  Hamilelik Testleri Genellikle Doğru Sonuçlar Verir

  Hamilelik testlerinin sonuçları genellikle doğrudur; tabii ancak düzenli olarak uygulandığı sürece. Tabii ki yanlış sonuç almakta olasıdır. Örneğin; hamile olduğunuz halde test sizi hamile göstermeyebilir. Bundan sonra eğer hala periyodunuz gelmediyse; ya testi tekrarlayın ya da doktorunuza başvurun.

  Birinci olarak uyguladığınız hamilelik testi pozitif; ikinci olarak uyguladığınız test ise negatif olabilir, ya da testin sonucu pozitif çıktıktan sonra periyodunuz başlayabilir. Periyodunuz da diğer zamanlara nazaran daha ağır ve daha akıntılı geçiyorsa; bunun anlamı hamileliğinizin sona ermiş olmasıdır. Bu çok erken meydana gelen bir düşük örneğidir ve bu sizin vücudunuzun zarar görmüş embriyonun vücudunuzda oluşturabileceği etkilere karşı kendini korumak amacıyla aldığı bir çeşit önlemdir. Fakat bu demek değildir ki; bir daha asla hamile kalamayacaksınız.

  Hamilelik testlerini, eczahaneler den alabilirsiniz. Bunun yanı sıra bazı doktorlar, aile planlama klinikleri ve genç insanlara ait servisler kimi eczanelerde yapılan testleri önermektedirler.

  Peki Doğum Ne Zaman Gerçekleşecek Diyenler İçin;

  Hamileliğinizin süresi son periyodunuzun ilk gününden başlanarak hesaplanır, her ne kadar gerçekte hamileliğiniz o tarihten önce ya da sonra başlamışta olsa( tabii aslında bu durum periyotlarınızın süresine bağlı.) Bu nedenle bebeğiniz genellikle hesaplanan tarihten 2 hafta önce ya da sonra da dünyaya gelebilir, hiçbir sorun yoktur.

  Doğumun gerçekleşeceği tarihi hesaplayarak, o zamana kadar hafta hafta vücudunuzda meydana gelecek olan değişiklikleri hamilelik takvimine kaydedin. Bütün bilmeniz gereken aslında sadece son periyodunuzun ilk günü.

  Çoğu kadın, doğum öncesi endişeleri için aile doktorlarına başvururlar; fakat doktorların yanı sıra ( eğer tercih ederseniz) ebelere de endişeleriniz hakkında başvurabilirsiniz. Onlar da size yardımcı olacaklarıdır.


  < Konu Resmi..>

  Doktorun Benim Hamileliğimi Doğrulaması Gerekir mi Diyenler İçin ;

  Genellikle gerekmez. Eğer testinizin sonucu pozitif ise, sadece doktorunuza haber vermeniz yeterli olacaktır. Onlar genellikle tekrar test yapmazlar ama siz kendinizi tarihten emin hissetmiyorsanız, belki tarih için test yapabilirler. Hamileliğin çok başında rahminizin genişliği ve embriyonun yerini bulmak için ultrason muayenesi yapılabilir. Bu da size, hamileliğiniz hakkında bilgi verir. Eğer sağlıklıysanız ve hiçbir problem beklemiyorsanız; bu testi gereksiz bulabilirsiniz; ne de olsa tarih hakkında daha sonra da bilgi edinebilirsiniz.

  HAMİLELİĞİN EN BELİRGİN BELİRTİLERİ İÇİN ERKEN GEBELİK BELİRTİLERİ KONUMUZA BAKMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ. AYRICA TÜM HAMİLELİKLE İLGİLİ BELİRTİLER İÇİN GEBELİK KATEGORİMİZE BAKABİLİRSİNİZ.   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 3 Kasım 2015
Melekler Hamilelik Belirtileri,Testler ve Doktor Takibi Burada konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Melekler Gebelik Döneminde Hangi Durumlarda Doktora Başvurmalıdır Burada

  Melekler Gebelik Döneminde Hangi Durumlarda Doktora Başvurmalıdır Burada

  gebelikte dikkat edilmesi gerekenler,gebelikte dikkat edilmesi gereken hususlar, Hamile melekler gebelik döneminde bazen ihmal edilmemesi gereken dikkat edilmesi gereken durumlar söz konusu olabilir.İşte burada onlardan bahsedeceğiz şimdi konumuza bir bakalım; Gebelikte hiçbir sorun olmasa da kesinlikle sağlık kontrolü gerekir. Gebelik süresinde ciddi sağlık problemlerine yol açabilecek...
 2. Boş Gebelik ve Belirtileri Burada?

  Boş Gebelik ve Belirtileri Burada?

  boş gebelik,boş gebelik nedir,boş gebelik belirtileri,boş gebelik tekrarlar mı, Arkadaşlar başınızdan hiç geçti mi bilmiyorum ama herkesin başına gelebilecek bir durum diye düşünüyorum o yüzden bilinçlenmekte fayda var boş gebelik nedir ve belirtileri nelermiş burada öğrenelim.. Düşükler her zaman aynı belirtilerle oluşmaz. Bazen kanama veya ağrı henüz başlamamışken teşhis edilebilen...
 3. Gebelik Testleri ve Gebelik Ne Zaman Belli Olur Merak Eden Melekler BURAYA..

  Gebelik Testleri ve Gebelik Ne Zaman Belli Olur Merak Eden Melekler BURAYA..

  gebelik testi ne zaman yapılmalı,gebelik ne zaman belli olur,gebelik ne zaman olur, Gebelik testleri ve gebelik ne zaman belli olur hakkında sizlerle açıklayıcı bir konu paylaşmak istiyorum umarım sizlere bir faydası olur.Şimdi konumuza bir göz atalım; Gebelik, erkekten gelen spermin kadının yumurtalıklarından atılan yumurta hücresini döllediği andan itibaren başlar. Bebek, bu andan 8....
 4. Hamilelik Belirtileri Adet Kanaması hakkında bilgiler burada melekler

  Hamilelik Belirtileri Adet Kanaması hakkında bilgiler burada melekler

  Hamilelikte Adet Kanaması Gebelik Belirtileri Adet Kanaması Daha önce siz sevgili melek'lerimize ve bizi ziyaret eden sevgili misafirlerimiz, HAMİLELİĞİN EN BELİRGİN BELİRTİLERİ İÇİN ERKEN GEBELİK BELİRTİLERİ KONUMUZA BAKMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ. AYRICA TÜM HAMİLELİKLE İLGİLİ BELİRTİLER İÇİN GEBELİK KATEGORİMİZE BAKABİLİRSİNİZ. Şimdi ise bu yazımızda gebelik belirtileri adet kanaması...
 5. Hamilelik Belirtileri Nelerdir Hakkında Bilgi Bilinen Bilinmeyenler Burada Meleklerim

  Hamilelik Belirtileri Nelerdir Hakkında Bilgi Bilinen Bilinmeyenler Burada Meleklerim

  Hamilelik Belirtileri Nelerdir Hakkında Bilgi- Kadınların hayatı boyunca kafalarını kurcalayan sorulardan sadece biridir hamile miyim? hamile olduğumu nasıl anlarım? gibi sorular. Biz de detaylı bir şekilde bu sorulara yanıt aramaya çalışacağız meleklerim. Her anne olmak isteyen anne adayı hamileliğini ilk kendisinin öğrenmesini ister. Bunu da adeti henüz gelmediği için daha öncesinden...

Sayfayı Paylaş