Melekler Mekanı Çiçek Bahçesi

Cevap: Melekler Mekanı Çiçek Bahçesi

canım çok hoşlar ya ben çok aldım bi türlü yetiştiremedim..beyaz menekşelerden isterim haberin olsun arkadaşım

kaktus4zuzucl4.jpg

.

ben gulleri sectim hem cok sevdigim bir cicek hem tasidigi anlam icin ne de olsa sevgili Peygamberimizin simgesi haline gelen bir cicek
assorted-roses.jpg
RedWhiteRoses_zoom%20copy.jpg
Tournament_of_Roses_JPG.jpg
roses.jpg

Karanfil çiçeği Karanfiller (bahçe karafilleri) karşılıklı, ensiz, sivri yapraklı, düğüm düğüm ince saplı otsu bitkilerdir.

Dalcıkların ucunda tek tek ya da topluca bulunan çiçekleri beyaz, pembe ya da kırmızı renklidir. Her çiçek bir çanakçık oluşturan dört burgu yaprakçığıyla belirgindir. Bahçe karanfili en ünlüsüdür.

Bu karanfilin katmerli, yarı katmerli, alacalı ve hoş kokulu pek çok çeşidi vardır. Çok yıllık bir bitki olan bu karanfil türü kesme çiçek elde etmek için özellikle seralarda yetiştirilir ve çelikle üremesi sağlanır. Bahçe çeşitleri genellikle fideyle çoğaltılır ve iki yıllık ya da çok yıllık bitkiler gibi yetiştirilir. Kır karanfili (dianthus plumarius) çim gibi sık biten, çok zarif küçük çiçekli ve ince saçaklı taç yapraklıdır.

Karanfil iki yıllık ya da yıllık olan Çin karanfili (diantus sinensis) çok değişik çiçekli bir bitkidir. İki yıllık ya da çok yıllık bir karanfil türü olan kıllı karanfil ya da hüsnü Yusuf olarak da bilinen (diantus barbatus) sap ucunda şemsiye biçimde toplu küçük çiçekler açan bir türdür.

Karanfil çiçekleri balgam söktürücü ve öksürük kesici olarak infusyon ya da şurup halinde kullanılır. Karanfiller çoğunlukla kuzey yarı kürenin ılıman bölgelerinde, özellikle Akdeniz havzasında yetişen bitkilerdir. 80 kadar cinsi 2000 den fazla türü vardır.

.

saflığın masumluğun aşkın sevginin simgesi beyaz güller.tek sevdiğim gül çeşidi

1beyazglzuzupd7.jpg

.

Geri