Melekler Mekanı Üyelerinin Dikkatine !

Uzman SühaN

Administrator
Melekler Mekanı Üyelerinin Dikkatine !
Sevgili üyelerimiz ;

*Melekler Mekanı'nın size daha iyi hizmet vermesi için , forumu kullanma dan önce aşağıda yer alan kurallara uymanızı rica ediyoruz..


*Melekler Mekanı 'nın forum dili Türkçe dir. Forum da, siyasi içerikli,küfürlü, argolu kişiyi küçük düşürücü , renci de edici yazılar yazılamaz..


*Forum yönetimi kişilerin , bir den fazla üyeliğini,bir den fazla kullanıcı ismini tespit ettiği anda , kişilerin forumla ilişkisi kesilir.Uyarılar dikkate alınmazsa hukuki yaptırım uygulanır.


*Forum için de başka siteye ait reklam linki vermek , site yönetimin den izin alınmadığı sürece yasaktır.Reklam vermek istiyorsanız yönetimle iletişime geçiniz.


*Site huzurunu bozan, sürekli polemik için de olan ,ikinci şahıslarla kişisel sorun yaratmaya çalışan , siteden uzaklaştırılır. Kişi uyarıları dikkate almaz ise hukuki yaptırım uygulanır.


*Üyeliğini sildiren kullanıcıların, (konu mesaj silme talebi ) mesaj ve konuları nın silinip silinmemesi site yönetiminin insiyatifinde dir.


*Sizlere daha iyi hizmet vermek adına , lütfen çetten soru sormayın.Uygun bir başlık altın dan sorularınızı yönlendirin. Çetten , özel den , profil den bizlere yönlendirilen sorulara kesinlikle cevap vermiyoruz. Aynı soruyu farklı bölümler de tekrar etmeyin. Sorunuzu , sorduğunuz yerden takip edin.


*Banlandığı halde (siteden uzaklaştırma) Tekrar ikinci üyelik açanlara hukuki yaptırım uygulanacaktır !


* Başka siteler den alıntı kopya içerikleri yayınlamayınız.


*Bir üyenin, başka bir üyenin profil sayfasına bir sitenin adının tamamını ya da bir bölümünü yazması ve / veya direkt link verilmek suretiyle reklamını yapması durumunda mesajlar silinir, üye uyarılır, tekrarı halinde süresiz ban’lanır.


*Profil sayfalarında insanları rencide edebilecek, kendi istekleri dışında özel hayatlarını ifşa edici, incitici, kırıcı sözler sarf edilmesi ve/veya siyasi anlamlar taşıyan cümlelerin kullanılması durumunda mesajlar silinir, üye uyarılır, tekrarı halinde süresiz ban’lanır


*Üye resimlerinin ticari, siyasi reklam amacı taşıyan, genel ahlaka aykırı, insanları tedirgin eden şekilde özellik taşıması halinde resim silinir, üye uyarılır, tekrarı halinde üye siteden uzaklaştırılır.


*Özel mesaj yolu kullanılarak başka üyeleri rahatsız edici, siyasi / ticari amaçlı içeriği olan, genel ahlaka ve site kurallarına aykırı, başka sitelerin reklamını yapan, bağlantı adresini (link’ini) veren içeriği olan özel mesajlar yazılması ve/veya dağıtılması durumunda üye uyarılmaksızın siteden uzaklaştırılır.


*Gerekli aramayı yapmadan konu açarak konu tekrarı yapan üyeler uyarılırlar. Devamlı konu tekrarı yapan üyeler siteden 1 (bir) gün uzaklaştırılır, devamında süresiz ban’lanırlar.


* Yöneticilerin belirlediği kurallar dışında hareket eden üyeler uyarılırlar, bölüm kuralları dışında işlem yapmaya devam eden üyeler uzaklaştırılırlar. Problem yaşanması durumunda hal tarzı yöneticilerin inisiyatifindedir.


* Sohbet alanında başka sitelerin reklamının yapılması ve link’inin verilmesi durumunda üye uyarılır, tekrarı halinde süresiz uzaklaştırılır.


* Çok kaba argo, küfür ve hakaret içeren konuşmalarda bulunulması durumunda üye uyarılmaksızın sistemden uzaklaştırılacaktır.


* Siyasi içerikli konuların tartışılması, bir görüşün diğerini incitecek şekilde ele alınması, siyasi kişilerin reklamının yapılması; siyasi taraftarlık, gereksiz holiganlık, propaganda yapma tarzında görüşler bildirme ve/veya yaymaya çalışma, bunun için üyeleri teşvik etme ve kışkırtma davranışlarında bulunulması durumunda üye uyarılmaksızın siteden ban’lancaktır.


* Uygun olmayan ve hitap edilen üye tarafından istenmediği açıkça belli edilen ifadelerin hitabet esnasına kullanılması durumunda üye uyarılır, tekrarında siteden süreli uzaklaştırılır.


* Sitedeki yönetici veya üyeler hakkında küçük düşürücü, iftira niteliği taşıyan ifadelerin kullanılması, cevap verme hakkı bulunmayan 3. Şahıslar için suçlamalarda bulunulması durumunda üye süresiz uzaklaştırılır.* Telif hakkı içeren, yazarının/şairinin izni olmadan kullanılması yasaklanmış her türlü içeriği izinsiz yayınlayan, çeşitli sanatçıların tescilli şarkılarının Mp3 dosyaları, sanatçıların müzik klip youtube / videolarını, farklı formattaki şarkı/eser dosyalarının paylaşımı ve dağıtımını yapan üyeler uyarılmaksızın siteden uzaklaştırılır.


* Kendi yazmadığı halde başkasına ait olan telif haklı yazı, şiir, deneme, makale gibi yazıları sahiplenerek kendi yazmış gibi görünen üyelerin üyelikleri uyarılmaksızın silinir.


* Fazla derecede bozulmuş, tamamen telegrafik (cnm, nbr), okunamayan, Türkçe kurallarına tamamen aykırı, anlaşılmayan cümlelerin mevcut olduğu konu ve mesajlar yazan üyeler uyarılır, bu tarzda yazı yazmaya devam edilmesi halinde bir süreliğine uzaklaştırılır.


* Türk Toplumuna mâl olmuş, sanat camiasının içinde yer alan, yönetmen, aktris, haber spikerleri, manken ve diğer kişilerin çekilmiş gizli görüntülerini vermek Türk Ceza Kanununun yeni düzenlenen 192. maddesi gereği dağıtan ve yayınlayan kişiler ve kurumlar hakkında cezai işlem uygulanacağından, bu tür görüntülerin veya resimlerin site içinde verilmesi durumunda uyarılmaksızın üye süresiz olarak sistemden uzaklaştırılır.*Sitemize üye olan herkesin ,özel hayatını ve kişilik haklarını korumak bizim görevimizdir. Herhangi bir konu da şikayetiniz, önerileriniz var ise lütfen bizlere mesaj yoluyla ulaşınız.


*Sitemize kayıt olan kullanıcılar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.


Ulaşabileceğiniz Site yetkililerimiz ; @SadmiN @*MeleK* ve @Uzman SühaN dır.

Keyifli paylaşımlar diliyoruz.

*Melekler Mekanı Yönetimi *
 
Geri
Üst