Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0

  Melekler Mekanı Yönergesi

  Konu, 'Yönerge ve Kurallar' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  MELEKLER MEKANI YÖNERGESİ

  Meleklermekanı.com Misyon ve Vizyonumuzda belirtildiği üzere yalnızca bayanlar için kurulmuş bir sitedir. Düşünen, eleştiren, araştıran, kendini geliştiren kadınların buluşma noktası olan sitemizde yönetim açısından dikkatin kaliteyi, kalitenin de başarıyı getireceği inancımızdan dolayı;

  - bu dikkate kaliteye ve başarıya; yönetim ile beraber bütün üyelerin yapılması gerekenlere hep birlikte tam olarak uyması halinde ulaşılacağını biliyoruz.

  KALİTE ve BAŞARI için:

  1. KULLANICI İSMİ ve MAIL BİLGİSİ

  a. Sitemize üye olurken üyelerimiz sahte olmayan, doğrulanabilir mail adresleri kullanarak, sitemize yakışır ve anlamsız olmayan (asdfg, abcdef, 123456 vs.) kullanıcı isimleri seçilmesi gerekmektedir.

  < Konu Resmi..>
  Sahte hesaplar ve manasız kullanıcı ismi sahibi kişiler uyarılmaksızın sistemden silinecektir.


  b. Gerekli hallerde üye bilgileri üyenin isteği doğrultusunda adminler tarafından değiştirilebilir. Ancak özellikle isim seçerken ve bilgileri kayıt ederken dikkatli bir şekilde bilgi girişi yapılması önem arz etmektedir.


   
 2. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Melekler Mekanı Yönergesi
  2. ÜYE PROFİLİ ve KİŞİSEL SAYFA

  Kişisel profil sayfası: Kişinin ismi üstüne tıklanarak girilen kişisel sayfalardır. Buralarda diğer üyelerin bıraktıkları mesajlar, arkadaş listesi görülebilir.
  Kontrol Paneli (Profil Düzenleme Sayfası): Sitenin en üstünde en solda yer alan “profiliniz” yazan ikon tıklatılarak girilen ayarlamalar sayfası. Buradan; imzadan kullanıcı resmine, konu aboneliğinden profil düzenlemeye kadar her türlü ayarlama yapılabilir.

  Kişisel profil sayfası

  Diğer üyelerin profil sayfalarına girmek için belirli bir üyenin isminin üstüne tıklamak yeterlidir. Bir üyenin profiline çeşitli mesajlar yazılabilir. Ancak üye profil sayfalarında hiçbir şekilde başka sitelerin adreslerinin tamamını veya bir bölümünü içeren yazılar yazılamaz, reklam yapılamaz. Üyenin kendisinin veya başka bir üyeye ait olan mail adresinin de (msn, e-mail, Icq) aleni bir şekilde yazılmaması gerekmektedir.

  < Konu Resmi..>
  Profil sayfalarında insanları rencide edebilecek, kendi istekleri dışında özel hayatlarını ifşa edici, incitici, kırıcı sözler sarf edilmesi ve/veya siyasi anlamlar taşıyan cümlelerin kullanılması kesinlikle yasaktır
  .


  Kontrol Paneli (Profil Düzenleme Sayfası)

  a. Kontrol paneli sayfası açıldığında sol tarafta düzenleme yapabilme yetkiniz olan tüm konularda kategorilerin yer aldığı görülecektir. Sol tarafta yer alan butonlarda verilen bilgilerden yola çıkılarak çeşitli düzenlemeler yapılabilmesine olanak tanınmaktadır.

  b. (Solda en üstten aşağıya doğru) Profiliniz alt bölümünde “SEÇENEKLER”de kişisel bilgilerinizi düzenleyebilirsiniz, “Profilimi düzenle” kısmında profilinizin arka planı, rengi gibi ayarlamaları yapabilirsiniz, “Profil Gizliliği” bölmesinde profilinizdeki bölümleri kimlerin görmesini istediğinize dair ayarlamalar yapabilir, “Profil resmini değiştir” kısmından kişisel profil sayfanız açıldığında görüntülenmesini istediğiniz resmi yükleyebilirsiniz.

  c. ÖZEL BÖLÜM”de, “Temaslar & Arkadaşlar”da arkadaş listesi düzenlenebilir, yeni arkadaşlar eklenebilir, listeden arkadaş çıkarılabilir. “Sosyal Grup” bölmesinde çeşitli kategorilerdeki sosyal gruplar, kişi tarafından oluşturulan gruplar ve üye olunan gruplar görülebilir, buralardaki linklerden grup wall ulaşımı daha kolaydır. “Resim & Albüm” bölümünde oluşturmuş olduğunuz albümleri düzenleyebilir, albümlere yeni resimler ekleyebilir ya da yeni bir albüm oluşturabilirsiniz.

  < Konu Resmi..>
  Telif hakkı içeren, site kurallarına aykırı, fazla kişisel resimlerin albümlere konmaması gerekmektedir
  .


  d. AYARLAR & ÖZELLİKLER” bölümünde; “Üye resmini değiştir” bölmesinden AVATAR (kullanıcı resmi) düzenlemesi yapabilirsiniz. Üyelik kaydı yapıldıktan sonra herhangi bir zamanda yazılan mesajlarda görülen avatar yani üyeyi tanımlayan resim değiştirilebilir. Buradan sitenin izin verdiği boyutlarda (200 x 200 Pixel ve 1,91 MB) bir üye resmi seçilebilir, istenildiği zaman değiştirilebilir.

  < Konu Resmi..>
  Üye resimleri hiçbir şekilde ticari, siyasi reklam amacı taşıyan, genel ahlaka aykırı, insanları tedirgin eden şekilde özellik taşıyamaz.


  e. AYARLAR & ÖZELLİKLER” bölümünün ikinci bölmesi “İmzayı Düzenle” bölmesidir. İmza (signature); yazılan her mesajın altında sabit kalan resim+yazı görüntüsü yani üyeyi betimleyen ifadeler bütünüdür. Sadece yazı yazmak suretiyle imza hazırlanabileceği gibi imzada resimler ve gif’ler de kullanılabilir. Resimler bilgisayarda bulunan mevcut resimlerden seçilebileceği gibi, resim yükleme bölümü kullanılarak da yüklenebilir. Seçilen resimlerin siyasi-ticari amaç taşımaması, boyutunun çok yüksek olmaması (500 x 200 Pixel ve 9,8 KB) gerekmektedir.

  < Konu Resmi..>
  Ayrıca telif hakkı içeren hiçbir resim ve metin imzada kullanılamaz. Aksi takdirde uyarılmaksızın üye imzası silinecektir.


  f. “AYARLAR & ÖZELLİKLER” bölümünde “E-mail & Şifre” bölümünde sahip olduğunuz üyelik şifrenizi istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. “Ayarları değiştir” bölümünden görünmez olmak (siteye girdiğinizde yöneticiler haricinde giriş yapıldığı görülemez), abonelik ayarları, mesajlaşma ayarları gibi çeşitli düzenlemeler yapılabilir ancak bilgi dahilinde olmayan konularda sabit ayarları değiştirmemek daha sağlıklı olacaktır.

  g. “ÖZEL MESAJLAR” bölümünde yeni özel mesajlar yazabilir, size gelen veya gelmiş olan mesajları okuyabilir, düzenleyebilir, mesajlarınızı çeşitli klasörlerle sınıflayabilirsiniz. Özel mesaj yolu kullanılarak başka üyeleri rahatsız edici, siyasi / ticari amaçlı içeriği olan, genel ahlaka ve site kurallarına aykırı, başka sitelerin reklamını yapan, bağlantı adresini (link’ini) veren içeriği olan özel mesajlar yazmak ve/veya dağıtmak kesinlikle yasaktır.
   
  minish bunu beğendi.
 3. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Melekler Mekanı Yönergesi
  3. YENİ KONU AÇMA ve MESAJ YAZMA

  Meleklermekani.com’da herhangi bir kategoride ve bölümde yeni bir konu açarken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır:

  a. Her şeyden önce yeni konu açılmadan önce o konunun daha önce açılıp açılmadığının kontrol edilmesi gerekmektedir. Kontrol edilmeden, arama yapılmadan açılan konular konu fazlalığına ve karışıklığa sebep olmaktadır. Bir konunun daha önce yer alıp almadığını anlamak için sitemizin ARAMA bölümünün kullanılması önem taşımaktadır. Dikkat edilmesi gereken nokta; başlıklar farklı olsa da içeriğin aynı olabileceği gerçeğidir. O nedenle arama yapılırken seçilen başlıktan ziyade konunun içeriğinde geçen ayırt edilebilir anahtar kelimelerin seçilmesi yararlı olacaktır. Arama yapılırken aranan konuyu en iyi şekilde ortaya çıkaracak olan arama kıstası; konuya özel, konuda geçen, çok belirgin anahtar kelimelerin kullanılmasıdır. Konu tekrarları yöneticiler tarafından asıl konu link’i verilerek çöpe alınmaktadır.

  b. Sitemizde hiçbir şekilde telif hakkı içeren, yazarının/şairinin izni olmadan kullanılması yasaklanmış her türlü içeriği izinsiz yayınlamak yasaktır. Aynı şekilde çeşitli sanatçıların tescilli şarkılarının Mp3 dosyaları, sanatçı müzik klip/videoları, farklı formattaki şarkı/eser dosyalarının paylaşımı, dağıtımı ve desteklenmesi kesinlikle kurallarımıza aykırıdır. Telif hakkı içeren her türlü konu ve/veya mesaj uyarılmaksızın silinecektir.

  c. Yeni bir konu açarken resmi sitelerden (örnek meb.gov.tr), alınan konunun kaynağı net olan internet sitelerinden (örnek wikipedia.org), haber sitelerinden (örnek hurriyet.com) çeşitli bilgiler alındığı takdirde altına mutlaka nereden alındığını belirten kaynağın yazılması gerekmektedir.

  d. Kendi yazmadığı halde başkasına ait olan telif haklı yazı, şiir, deneme, makale gibi yazıları sahiplenerek kendi yazmış gibi görünen üyelerin üyelikleri sualsiz silinecektir. Eser hırsızlığı yapmak sitemiz kurallarına tamamen aykırıdır.

  e. Açılan konularda verilen yanıtlara konu sahibinin tek tek “teşekkür ederim”, “beğenmenize sevindim”, “yorum için teşekkürler” gibi gereksiz mesajlar yazılarak flood yapılması yasaktır. Resimli konular açarken verilecek resimlerin dağınıklık yaratmayacak şekilde bir arada verilmesi (örnek Anıtkabir resimleri konusunda her resmin ayrı mesajlarla verilmemesi) gerekmektedir.

  f. Açılmış olan bir konu için sadece “ellerine sağlık”, “paylaşım için teşekkürler” gibi kısa cevaplar yerine neden o konunun beğenildiğine dair düşünsel yorumlar yapılması sitemizin amacı için önem taşımaktadır.

  g. Açılacak olan konunun mutlaka ve mutlaka ilgili bölüm / kategori altında yer alması gerekmektedir. Sitemizde her ilgi ve ihtiyaca uygun olarak oluşturulmuş bölümler mevcuttur. Olması gereken yerde açılmayan konuların gerekli kategorilere taşınması yönetim için sıkıntı yaratacağından en başında doğru bölüm altında paylaşım yapılması uygun olacaktır. Yine de emin olunamayan durumlarda yöneticilere danışılması gerekmektedir. Ayrıca açılmış bir konuyla hiçbir şekilde ilgisi bulunmayan gereksiz mesajlar silinecektir.

  h. Açılan konularda kullanılacak dil TÜRKÇE’dir. Konularda ve mesajlarda Türkçenin en düzgün şekilde kullanılması dilimiz açısından olduğu kadar sitemiz açısından da önem taşımaktadır. Dikkatsiz ve özensiz bir şekilde yazılan yazılar hem okuma / anlama açısından sıkıntı yaratmakta hem de görüntü açısından hoş olmamaktadır. Fazla derecede bozulmuş, telegrafik (cnm, nbr), okunamayan, Türkçe kurallarına tamamen aykırı, anlaşılmayan cümlelerin mevcut olduğu konu ve mesajlar site kurallarına uygun düşmemektedir.

  i. Yeni konu açarken seçilecek başlığın; kişiye özgü, üyelerin aradıkları zaman bulmaları kolay olacak, konuyu özetleyen, arama kriterlerine uyan, okunduğu zaman gayet net anlaşılan türde olması önem arz etmektedir.

  j. Başka bir üyenin veya başka bir kişinin söylemiş olduğu bir söz veya yazmış olduğu bir yazı QUOTE (alıntı) olarak verilmek istenirse yazılan mesajda o kısım fare ile seçilerek < Konu Resmi..>
  simgesine tıklatılmak suretiyle “alıntı” formatında yazılabilir.


  < Konu Resmi..>
  Forum içerisinde hiçbir bölümde hiçbir şekilde ödev konuları, zararlı olabilecek dosya ve bilgi, full program, mp3, film, program crack ve serial içerikli paylaşımlarda bulunulmayacaktır.


  < Konu Resmi..>
  Türk Toplumuna mâl olmuş, sanat camiasının içinde yer alan, yönetmen, aktris, haber spikerleri, manken ve diğer kişilerin çekilmiş gizli görüntülerini vermek Türk Ceza Kanununun yeni düzenlenen 192. maddesi gereği dağıtan ve yayınlayan kişiler ve kurumlar hakkında cezai işlem uygulanacağından, bu tür görüntülerin veya resimlerin site içinde verilmesi KESİNLİKLE Yasaktır.

   
  minish bunu beğendi.
 4. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Melekler Mekanı Yönergesi

  4. RESİMLİ KONU AÇMA ve MESAJLARDA RESİM KULLANMA  Konularda ve mesajlarda konuyu desteklemek ve/veya çeşitli paylaşımlarda bulunmak amacıyla resimler kullanılabilir.

  Kullanılacak resimleri seçerken ve yüklerken:

  a. İzinsiz yayınlanamaz ibareli olan telif haklı resimlerin site paylaşımında kullanılmamasına dikkat edilmelidir.

  b. Çok mecbur kalmadıkça üzerinde başka bir sitenin reklamı olan resimlerin konularda kullanılmaması gerekmektedir.

  c. Forumdaki resim bölümlerinde konu açarken tek bir resimle konu açmak karışıklığa ve dağınıklığa sebep olacağından tek tek resimli konular açmak yerine resimleri mümkün mertebe bir arada vermek mantıklı olacaktır. (Örnek: Karikatürler bölümünde bir karikatüristin eserlerini tek tek ayrı konular halinde vermektense aynı konuda bir arada vermek daha faydalı olacaktır)

  d. Yazılı olan konularda arama yapıldığında açılmış olan konuların tespit edilmesi daha kolayken, resim konularının konu tekrarı takibi oldukça zordur. Bu nedenle resimli konularda başlık seçerken arayan kişinin aradığını tam olarak bulabilmesine imkân tanıyan başlıkların seçilmesi hem üyeler hem de yöneticiler açısından önem taşımaktadır.

  e. Resimler link’li olmamalı (üzerine fare imleci getirildiğinde bir siteye yönlendirmemeli), bu link’ler mutlaka kaldırılmalıdır. Bunu yapabilmek için gelişmiş mesaj yazma düzeni içerisinde (yeni konu açma sayfasında ya da mesaj yazarken “gelişmiş” butonuna tıklandığında açılan sayfada) bütün resimler seçilip < Konu Resmi..>
  ikonuna tıklanması gerekmektedir. Bu ikon sadece resimlerden değil seçili olan bütün mesaj alanından var olan link’leri kaldırmaktadır.


  < Konu Resmi..>
  Resimli konular açılırken; konuda kişiye ait o konuya özgü, kişisel olarak verilmiş birkaç cümlelik tanıtım ve yorum yazısı yazılması çok büyük önem taşımaktadır.
   
  öge bunu beğendi.
 5. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Melekler Mekanı Yönergesi
  5. REP PUANLARI - REP VERMEK

  Rep puanı İngilizce’de Reputation Point’den gelmektedir. Reputation, Türkçe’de “itibar”, “saygınlık” demektir. Forum sitelerinde başarılı ve kaliteli konular veya yorumlar beğenildiği takdirde “rep puanı” verilerek kişi ödüllendirilebilir.

  Rep Vermek:
  Beğenilen bir konu veya mesajın bulunduğu sayfa açıldıktan sonra, beğenilen konu/mesajın olduğu yerde, konuyu/mesajı yazan kişinin mesaj çerçevesinin alt sol tarafında bulunan < Konu Resmi..>
  şeklindeki simge tıklatılır, “yorumunuz” kısmına neden rep verildiğine dair kısa bir not yazılabilir (yazılmayabilir de) ve “onaylıyorum” yazan yer seçilir, “Değerlendir” butonuna tıklatılır. Böylece karşı tarafa itibar puanı verilmiş olur. Kişinin itibar puanı arttıkça yazdığı mesajların sol tarafında görülen melek ikonlarının da sayısı artar.


  Alınan Repleri Görmek:
  Diğer üyelerden alınan repleri görebilmek için en üstte “profiliniz” yazan yer tıklatılır, Profil sayfası açılınca görülecek olan ilk yer (varsa) abone olunan konular listesidir. Abonesi olunan konuların en altında alınan en son 5 rep ve yorumu görülebilir. Bu listede, aldığınız rep, rep’i aldığınız konu ve rep’i veren kişi ile yapılan yorum görülecektir. Rep listesinin sağ üst köşesinde de alınmış olan toplam rep puanının miktarı yer almaktadır.

  < Konu Resmi..>
  Önemli:


  - Bir kişiye aynı gün içinde sadece bir kere rep verilebilir.
  - Aynı mesaj sadece bir kere rep puanı verilerek değerlendirilebilir.
  - Bir kişiye rep verdikten sonra aynı kişiye rep verebilmek için farklı 20 kişiye rep verilmesi gerekmektedir.
   
 6. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Melekler Mekanı Yönergesi

  6. CHATBOX – SOHBET ALANI

  Sitemiz; üyeleri için “instant messaging” – anında mesajlaşma hizmeti sağlayan bir sohbet alanına sahiptir. Sohbet alanındaki mesajlaşmalar yalnızca üye olan kişiler tarafından görülebilmektedir.

  Üyelerimizin anında paylaşım yapabilmelerini sağlayan bu interaktif ortamda dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır:

  a. Sohbet alanında konuşulurken üyelere istemedikleri konularda sorular sorulması, uyarılara rağmen bunda ısrar edilmesi, üyeleri rahatsız edecek ifadeler kullanılması yasaktır.

  b. Alanda hiçbir şekilde başka siteye ait link verilemez ve site tanıtımı yapılamaz. Yazarken büyük harf kullanılamaz.

  c. Siyasi içerikli konuların tartışılması, bir görüşün diğerini incitecek şekilde ele alınması, siyasi kişilerin reklamının yapılması yasaktır; siyasi taraftarlık, gereksiz holiganlık, propaganda yapma tarzında görüşler bildirme ve/veya yaymaya çalışma, bunun için üyeleri teşvik etme ve kışkırtma davranışlarında bulunanlar uyarılmaksızın sistemden silinecektir.

  d. Sohbet alanında kişilerin özellerine inen, herkesin gözü önünde konuşulması çok hoş olmayacak konuların msn, özel mesaj gibi araçlar kullanılarak konuşulması önem taşımaktadır.

  e. Sohbet alanında kaba argo kategorisindeki sözcükler kullanılması ve küfür edilmesi kesinlikle yasaktır. Argo, küfür ve hakaret içeren konuşmalarda bulunanlar hakkında ivedilikle gerekli işlemler yapılacaktır. Kurum ve kuruluşları, özel ve tüzel 3. Kişileri, marka ve tasarımları, yayın organlarını aşağılayıcı, küçük düşürücü şekilde hakaret içeren ifadelerin kullanımı kesinlikle yasaktır.

  f. Sohbet alanında bir aksaklık veya problem olduğunda mevcut yöneticilerin vereceği direktiflere uyulması kuralların uygulanması açısından gereklidir. Yöneticilerin uyarılarına ısrarla direnen üyeler hakkında işlem yapılacaktır.

  g. Sohbet alanında hiçbir şekilde üyeler birbirleriyle bir konuda kavgaya girişmeyeceklerdir. Kavgaya meyilli, tartışma yaratmak isteyen üyelere cevap verilmeyecek, kavga desteklenmeyecek, ivedilikle adminlere haber verilecektir.

  < Konu Resmi..>
  Sitemiz bir Türk sitesi olarak ana dilimiz Türkçenin kullanımına büyük önem vermektedir. Sohbet alanı rahat ve neşeli muhabbet etmek için hizmet veren bir alandır. Bununla birlikte üyelerimizin mümkün mertebe dil kurallarına uygun konuşmaya çalışmaları, diğer üyelere ve yöneticilere hitap ederken, seslenirken hitabet tarzına dikkat etmeleri daha kaliteli paylaşımların ortaya çıkması için önem arz etmektedir.
   
 7. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Melekler Mekanı Yönergesi

  7. YÖNETİCİLER, GÖREVLER – PAYLAŞIM ve BİLGİ DANIŞMAK

  Sitemizde mevcut olan yönetim şekli ve kademesi şu şekildedir:

  < Konu Resmi..>


  Site Sahibi
  Sadmin

  Administrators
  İdari Admin________MawiM
  Editör Admin_______Titan


  Yöneticiler
  Co-Admin
  Yönetici
  Süper Mod
  Moderatör
  Deneme Mod  Site Sahibi
  Site sahibi olarak bütün denetimlerin baş sorumlusudur.

  İdari Admin
  Standart görevlerin yanında site yönetim kademesinin baş sorumlusudur. Bütün idari işlemler, yetkililer, yetkiler, kontroller ve yönetim işleri idari adminin sorumluluğundadır. Teknik altyapı yetkisini haizdir.

  Editör Admin
  Standart görevlerin yanında site ve portal sayfasındaki bütün kategoriler, forum bölümleri ve alt bölümleri, altyapı çalışmaları, bütün konular ile ilgili her türlü işlemlerden sorumlu admindir. Teknik altyapı yetkisini haizdir. İdari admin yokluğunda tüm yönetim işlemlerinden sorumludur.

  Site Admin
  Panel kullanımı yetkileri ile sitede her türlü değişikliği yapabilen, sitenin genelindeki işlemlerden, teknik aksaklıklardan, konular, mesajlar, üyeler ile ilgili standart görevlerden sorumlu olan admindir.

  Co-admin
  Adminlere göre daha sınırlı yetkileri olsa da, panel kullanımı yetkileri ile birçok işlem yapabilen, gerekli hallerde mevcut görevleri yüklenen, üyelerden ve ast yöneticilerden sorumlu yetkilidir.

  Yönetici
  Sitenin tamamında konularla ilgili yetkileri olan görevlilerdir, sitenin işleyişi, üyeler ve sohbet alanından sorumlu olan yetkilidir.

  Süper Moderatör
  Site içerisinde bütün bölümlerde moderasyon (konularla ilgili teknik işlemler) yetkisine sahip üst moderatördür.

  Moderatör
  Adının yazılı olduğu bölümlerde konularla ilgili yetkilere sahip olan (konu taşıma, silme, düzenleme, konu sabitleme, çöpe taşıma) görevlidir.

  Deneme Moderatör
  Bölümlerde yetkileri olmayan, kullanıcı ilişkileri, online süresi, konu paylaşımları ve başka diğer faktörler de göz önünde bulundurularak değerlendirilmeye alınan moderatör adaylarıdır.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 16 Mart 2014
 8. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Melekler Mekanı Yönergesi

  8. KİŞİLERARASI İLİŞKİLER – HİTABET

  Sitemiz güzel paylaşımların yapılması, arkadaşlıkların kurulması, bayanların birbirlerine destek olması, yol göstermesi, tecrübelerini paylaşması, birbirlerini düşünmeye sevk etmesi amaçlarıyla kurulan bir forum sitesidir.

  Sitemizde yöneticiler ve üyeler olarak karşılıklı ilişkiler kurulmakta, fotoğraflar paylaşılmakta, dostluklar geliştirilmektedir.

  Sitemizde hayattan, günlük yaşamdan ve tecrübelerden yansıyan paylaşımlar ışığında yapılan kişilerarası iletişim konusunda dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır:

  a. Site içerisinde üye ve/veya yöneticiler arasında gruplaşma meydana getirebilecek konulardan şiddetle kaçınılması gerekmektedir.

  b. Sitedeki yönetici veya üyeler hakkında küçük düşürücü, iftira niteliği taşıyan ifadelerin kullanılması sitenin kuruluş amacına uygun düşmemektedir.

  c. Cevap verme hakkı bulunmayan 3. Şahıslar için suçlamalarda bulunmak, dedikodu kavramı içerisine girebilecek konuları ele almak etik açıdan sakıncalıdır.

  d. Üyelerin birbirleriyle ve yöneticilerle olan iletişimlerinde hitabet konusunda özenli olmaları hem kaliteli arkadaşlıklar hem de sitedeki ilişkiler seviyesi açısından değer taşımaktadır.

  e. Üyelerin gördükleri aksaklıkları üye ihbar bölümüne yazmak, yöneticilere ulaşmak yoluyla bizlere bildirmesi sitemizin işleyişi açısından önem arz etmektedir. Lakin kişilerin hataları, yönetimle ilgili sorunları aleni bir şekilde sohbet alanına yazmak yerine özel mesaj yoluyla bilgi vermek daha yararlı olacaktır.

  f. Üyelerin birbirlerine hitap ederken seçtikleri kelimelerin özenli ve saygılı olması kişilerarası ilişki açısından gereklidir. Kişinin hoşuna gitmeyen kelimelerin kullanılması, fazla laubali ifadelerle hitap edilmesi sıkıntı yaratacaktır.
   
 9. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Melekler Mekanı Yönergesi

  9. TAROT BÖLÜMÜ

  Sitemiz başka sitelerde bulunmayan özel bir imkânı üyelerine sunmaktadır. Yöneticilerimizden olan Handanca özel olarak üyelerimizin tarot falına bakmaktadır. Hiçbir karşılık beklemeden, sadece üyelerimizin isteklerini yerine getirmekten mutluluk duyan yetkilimiz kendi özel ve mesleki hayatının yanında sitemizde de bu görev için çaba ve zaman harcamaktadır.

  Yöneticimiz büyük bir özveriyle istekleri yerine getirmeye çalışırken bu konuda meydana gelen bazı olaylar hem görevlimizi hem de bizleri zor durumda bırakmaktadır. Bu nedenle tarot konusunda uyulması gereken kuralları tatbik ederek talepte bulunulması gerekmektedir:

  a. Üyelerimiz tarot falı için görevlimiz Handanca’ya başvurabilmek için site içerisinde 30 mesaj sınırını aşmış olmak durumundadırlar. 30 mesajın altında mesaj sahibi olan üyelerimiz tarot talebinde bulunamayacaklardır.

  b. Tarot talebinde bulunan üye, görevlimiz tarafından tarot falı bakıldıktan sonra en erken 15 gün sonra tekrar talepte bulunabilir. Bu süreden önce tarot isteğinde bulunamaz.

  c. Üyelerimizin kendileri haricinde, akrabaları, anneleri, kardeşleri vb. ilişki içinde oldukları insanlar için devamlı surette tarot talebinde bulundukları tespit edilmiştir. Kendilerine verilen hakkı kim için kullandıkları üyelerimizin takdirine kalmıştır. Ancak görevlimizi bundan farklı şekillerde onun için, benim için tartışmasına girerek yıpratanlar ve ısrar edenler hakkında cezai işlem uygulanacaktır.

  d. Görevlimiz her gün maksimum 10 kişi için istenen talepleri yerine getirebilecektir. 10 kişinin tarot falı bakıldıktan sonra sıradaki kişiler bir sonraki güne bırakılacaktır. Herhangi bir aksilik, acil bir iş, olay nedeniyle yetişmeyen talepler sırasıyla mutlaka işleme alınacaktır. Yetkilimizi bu konuda sıkıştırmak, kendisine baskı yapmak, itiraz etmek bir işe yaramayacak, aksine tarot talep hakkı tamamen yitirilmiş olacaktır.

  e. Tarot açılımları için kullanılacak link bellidir. (Tarot Özel Bölümü / Tarot Falı Bakılır – Handanca) Bunun dışında açılan konular ve yazılan mesajlar silinecektir.

  f. Tarot talebinde bulunmadan önce görevlimizin yazmış olduğu TAVSİYELER kısmı mutlaka okunmalıdır.
   
  bebeksi bunu beğendi.
 10. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Melekler Mekanı Yönergesi

  Sevgili Melekler Mekanı üyeleri,

  ayrıntılarıyla hazırladığımız yönergemiz kullanımınıza sunulmuştur. Koşullara ve yenilemelere göre yönerge maddelerimiz aralıklarla güncellenecektir.

  Bölüm bölüm hazırlanan ve maddelerle teknik ve idari açıdan ayrıntılı bilgi verilen yönergeye uyulması sitenin işleyişi açısından önem arz etmektedir.

  Yönerge ile ilgili soru ve isteklerinizi İdari Admin Nemesis ve Editör Admin Rüyam ve MaWi'ye iletebilirsiniz.

  Sevgi ve saygılarımızla,

  M.M. Yönetimi
   
  öge bunu beğendi.
Melekler Mekanı Yönergesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. melekler mekanın meleklerine şiirler

  melekler mekanın meleklerine şiirler

  melekler mekanı şiirler melekler mekanı şiir Editör_Admin PRENSES Sevecensin şensin öyle kalasın Her daim gül yüzün Gülsün Prenses Ne arzu edersen onu bulasın Bütün dileklerin Olsun Prenses Hep doğrudan yana gitsin yolların Dert görmesin marifetli ellerin Her mevsim bahçende açsın güllerin Dört bir yana koku Salsın Prenses Yağmur olsun toprağında taşında Varlık olsun ekmeğinde...
 2. Melekler Mekanı.. MeLekLeri...:)

  Melekler Mekanı.. MeLekLeri...:)

  RüYaM NeMeSiS *MaWi M.C gurbet kuşu CaRiZmA
 3. Melekler Mekanı En'ler yarışması

  Melekler Mekanı En'ler yarışması

  1- En İyi Admin 2- En İyi Co Admin 3- En İyi Yönetici 4- En İyi S.Moderatör 5- En iyi Moderatör 6- En İyi Dmod 7- En İyi Özel üye 8- En iyi İmza 9- En İyi Avatar 10- En İyi Nickname 11- En Çok Sevilen 12- En Kültürlü 13- En İyi Müzikçi 14- En Popüler 15- En Sakin 16- En Komik 17- En Ciddi 18- En İyi Dost üye 19- En Çok Tanışmak İstediğiniz 20- En Aktif 21- En Duygusal 22- En...
 4. Melekler Mekanı

  Melekler Mekanı

  - Bir yaşam biçimi, - Büyük bir ailenin parçası olma mutluluğunu yaşayabildiğiniz yerin ismini ifade eden iki kelime, - Kadına dair her kavramın bir araya geldiği benzersiz mekan...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş